Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2024/2025 - Zaproszenie

Utworzono dnia 18.06.2025

Zapraszamy na uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2024/2025,
które odbędzie się dnia 27 czerwca 2025 roku
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie
  

9.00  Klasy 1-4 (sala gimnastyczna)

11.00 – klasy 5-8 (sala gimnastyczna)

Czwartek (26.06.2025r.) – godz. 9:30 - Msza św. w Kościele Parafialnym w Bądkowie

Dnia 30 czerwca 2025 roku

10.30 – Przedszkole i oddziały przedszkolne (sala gimnastyczna)

Kursy autobusów 27.06.2025r. (piątek):
Przyjazdy
I kurs: 8.00 – zielony; 7.50 – czerwony; 7.54– niebieski
II kurs: 10.00 – zielony; 9.50 – czerwony; 9.54– niebieski
Odjazdy:
I kurs 11.45 – zielony; 11.45 – czerwony; 11.45 – niebieski
II kurs 13.35 – zielony; 13.35 – czerwony; 13.35 – niebieski
III kurs 14.30 – zielony; 14.30 – czerwony; 14.30 – niebieski

Sukces naszej uczennicy w międzynarodowym konkursie literackim!

Utworzono dnia 13.06.2025

    Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Amelia Piasecka z klasy 6a, zajęła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim Słowo i tożsamość" organizowanym pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

   Jak co roku uczestnicy mieli za zadanie napisać krótkie opowiadanie o dowolnej tematyce zawierające słowa Karola Dickensa, którymi Maria Danilewicz Zielińska opatrzyła swoją powieść Dom: „… i czuję tę wielką prawdę, że drobiazgi stanowią w sumie życie” (C. Dickens, Dawid Copperfield). W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 81 uczestników z różnych krajów, co czyni ten sukces tym bardziej imponującym. Praca naszej uczennicy pt. Wspomnienie o Babci, przygotowana pod kierunkiem p. Natalii Krzesiak, została doceniona przez jury za oryginalność, dojrzałość literacką oraz głębię przekazu.

   Serdecznie gratulujemy Amelii i życzymy jej dalszych sukcesów na polu twórczości literackiej. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może pochwalić się tak utalentowaną młodzieżą! (N.K.)

„Mistrzowie czytania” na „Herbatce z Dyrektorem”

Utworzono dnia 13.06.2025

   Kolejny raz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie czytania organizowanym przez bibliotekę szkolną. Głównym jego celem jest popularyzowanie czytania, rozwijanie umiejętności czytania głośnego, w tym płynności, poprawności i tempa. Uczestnicy rywalizacji mieli za zadanie poprawne przeczytanie jak największej liczby wyrazów w ciągu minuty. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami i refleksem. „Mistrzami czytania” w poszczególnych klasach zostali:

Jakub Strzelecki, kl. 1a
Jakub Krzyżanowski, kl. 1b
Błażej Wawrzyńczak, kl. 2a
Wojciech Pacholski, kl. 2b
Julia Makowska, kl. 3a
Maciej Kurdupski, kl. 3b

   Wspaniałe wyniki „mistrzów” zostały szczególnie docenione przez pana Dyrektora, który zaprosił ich na „herbatkę” i słodki poczęstunek do swojego gabinetu. Uczniowie opowiadali o swoich różnorodnych zainteresowaniach, ulubionych książkach i dyscyplinach sportowych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki promujące naszą szkołę. Życzymy naszym „mistrzom” kolejnych sukcesów! (D.S.)

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Utworzono dnia 13.06.2025

   Szkolny Konkurs Orograficzny dla klas 4-8 został przeprowadzony w naszej szkole, aby podnieść poziom znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej, utrwalać nawyk poprawnego pisania, wspierać uczniów uzdolnionych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji, krzewić kulturę języka polskiego i kształtować postawę szacunku do ojczystego języka oraz wyłonić Mistrzów Ortografii na poziomie klas 4,5,6,7,8.

   W tej rywalizacji wzięło udział 36 uczniów z klas czwartych, piątych, szóstych i  klasy siódmej. Uczestnicy w pierwszym etapie zmierzyli się z testami sprawdzającymi znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Następnie wszyscy pisali dyktanda dostosowane do poszczególnych kategorii wiekowych. Po zliczeniu punktów z obydwu etapów organizatorki wyłoniły zwycięzców, czyli „Mistrzów ortografii”. W klasie siódmej potrzebna była dogrywka, czyli trzeci etap konkursu, ponieważ dwie uczennice uzyskały taką samą liczbę punktów. Wyniki tych zmagań wyglądają następująco: 

klasy czwarte: 
I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” uzyskał – Igor Puchalski z kl. 4b
II miejsce – Alicja Kudlińska z kl. 4b
III miejsce – Piotr Szczęsny z kl. 4b

klasy piąte:
I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” zdobyła – Lena Pawlak z kl. 5b
II miejsce – Kacper Klarzyński z kl. 5a
III miejsce – Oliwia Zaremba z kl. 5b

klasy szóste:
I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” wywalczył – Jan Stangreciak z kl. 6b
II miejsce – Alan Kręgielewski z kl. 6b
III miejsce – Zuzanna Stępkowska z kl. 6b

klasy siódme:
I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” uzyskała – Alicja Piekarska z kl. 7a
II miejsce – Liliana Grzanka z kl. 7a
III miejsce – Klaudia Roszak z kl. 7a

   Organizatorkami konkursu były panie: Dorota Strzelecka i Monika Boniecka, które serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły przy przeprowadzeniu konkursu. Szczególne podziękowania kierują również do Rady Rodziców za ufundowanie dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu i pamiątkowych przypinek dla mistrzów ortografii. Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.  (D.S., M.B.)

więcej zdjęc po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Ortograficzny

Uczniowie klas 4 na Europejskim Festiwalu Młodych Twórców w Toruniu

Utworzono dnia 13.06.2025

   29 maja 2025 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Festiwalu Młodych Twórców, który odbył się w Toruniu. Wydarzenie było wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich talentów, rozwijania kreatywności oraz integracji z rówieśnikami z innych szkół i środowisk.

   Podczas festiwalu dwa zespoły taneczne z klasy 4b wystąpiły na scenie, prezentując swoje umiejętności taneczne. Dziewczynki – Alicja Kudlińska, Agata Banasiak i Gabriela Szopa – zaprezentowały żywiołowy taniec w stylu commercial, natomiast chłopcy – Adrian Gębka, Mateusz Ziółkowski i Adam Lubelski – wykonali imponujący pokaz break dance. Oba zespoły zdobyły duże uznanie i zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słowami uznania ze strony widowni i organizatorów.

   Pomiędzy występami uczniowie mieli okazję korzystać z licznych bezpłatnych atrakcji, takich jak: fotobudka i fotobudka 360°, energosok – świeżo wyciskany sok pomarańczowy, który uczestnicy mogli przygotować samodzielnie, pedałując na specjalnym rowerze, malowanie buziek, tymczasowe tatuaże, stylizowanie fryzur, warsztaty robienia magnesów, bańki mydlane, zabawy ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego i wiele innych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły uczestnikom wiele radości oraz zdrowej rywalizacji.

   Festiwal był dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale także lekcją współpracy, otwartości i twórczego działania. Dzieci wróciły z wydarzenia pełne pozytywnej energii, wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Był to dzień, który na długo zostanie w ich pamięci. Do zobaczenia za rok! (M.N., M.SZ.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Uczniowie klas 4 na Europejskim Festiwalu Młodych Twórców w Toruniu

„Herbatka z Dyrektorem” dla mistrzów ortografii

Utworzono dnia 09.06.2025

   28 kwietnia 2025 r. pod hasłem „Klasowy mistrz ortografii” w naszej szkole odbył się Konkurs ortograficzny dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych. Dzieci zmierzyły się z trudnymi słowami i zawiłymi zasadami pisowni. Uczniowie klas 1 uzupełniali wyrazy z lukami, a uczniowie klas 2 i 3 zmierzyli się z niełatwymi dyktandami. Było to nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale też doskonała okazja do rozwijania językowej wrażliwości i zdrowej rywalizacji.

   Wszyscy wykazali się dużą wiedzą, starannością i koncentracją. Konkurs był świetną okazją, aby pokazać, że ortografia może być ciekawa i wciągająca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom – każdy z Was zasługuje na ogromne brawa za odwagę i wysiłek! Oto zwycięzcy Konkursu ortograficznego dla uczniów klas 1-3 w roku szkolnym 2024/2025:

Kl. 1a – Martyna Krawczak 
Kl. 1b – Pola  Bartkowska 
Kl. 2a – Błażej Wawrzyńczak 
Kl. 2b – Wojciech Andrusiak
Kl. 3a – Nel Kubiak 
Kl. 3b – Dawid Kozłowski

   Nagrodzeni uczniowie oprócz pamiątkowych  dyplomów i drobnych upominków zostali zaproszeni do dyrektora szkoły na herbatkę. Organizatorki konkursu (A. B. i L.B.) 

„Zabawa, smak i tradycja – dzień pełen wrażeń w Toruniu”

Utworzono dnia 09.06.2025

   W maju uczniowie klas pierwszych wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było poznanie historii i tradycji miasta oraz uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych rozwijających kreatywność i umiejętności manualne dzieci.

   Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Żywego Piernika, gdzie dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach wypieku pierników. Pod okiem Mistrza Piernikarskiego samodzielnie przygotowywały ciasto, formowały kształty i dowiadywały się, skąd wzięła się tradycja wypieku toruńskich pierników. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich, gdzie uczniowie w zabawny sposób poznali najciekawsze toruńskie legendy. Dzięki aktywnemu udziałowi w inscenizacjach dzieci mogły wcielić się w różne postacie i poczuć klimat dawnych czasów. Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy. Kolejnym przystankiem była Manufaktura Cukierków, w której uczniowie z zaciekawieniem obserwowali proces tworzenia słodkości, a następnie z wielkim entuzjazmem własnoręcznie wykonali lizaki.

   Podczas wycieczki był również czas na zakup pamiątek oraz smaczny, domowy obiad, który dzieci zjadły z wielkim apetytem. Wycieczka była pełna radości, zabawy i nowych doświadczeń. Uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi o wspomnienia i wiedzę o toruńskich tradycjach. (M.S.; M.S.)

XXXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

Utworzono dnia 09.06.2025

   Przez trzy dni, od 30 maja do 1 czerwca, Hania Drążek uczestniczyła w gali podsumowującej XXXII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, który objęty został patronatem Minister Edukacji. W kategorii prace multimedialne wywalczyła tytuł Laureata I miejsca za film „Pałac Kronenbergów w Brzeziu. Przyszłość, dzień dzisiejszy i teraźniejszość”. Gratulujemy (J.D)

SAŁATKA WŁOSKA - FILHARMONIA

Utworzono dnia 09.06.2025

   W tym miesiącu (maj) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z muzykami filharmonii, którzy zabrali ich w pełną dźwięków i emocji podróż do muzycznej Italii. Hasłem przewodnim wydarzenia była „Sałatka włoska” – nietypowa, bo zamiast warzyw czy makaronu, złożona z włoskich terminów muzycznych, które na co dzień odnaleźć można w partyturach i zapisach nutowych.

   Artyści w ciekawy, przystępny sposób zapoznali uczniów z najważniejszymi włoskimi oznaczeniami dotyczącymi tempa, dynamiki i artykulacji. Dzieci dowiedziały się, co oznacza, gdy utwór ma być zagrany allegro, andante czy presto, oraz jak bardzo zmienia się jego charakter, gdy wykonany zostaje piano, forte, legato czy staccato. Muzycy nie tylko wyjaśniali znaczenie tych pojęć, ale także prezentowali je w praktyce, grając krótkie fragmenty utworów w różnych interpretacjach. Dzięki temu uczniowie mogli na własne uszy przekonać się, jak wielki wpływ na odbiór muzyki mają pozornie „tylko” techniczne oznaczenia.

   Sałatka włoska” okazała się smakowitym kąskiem – nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej. Spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów, rozbudziło muzyczną wyobraźnię i pokazało, że język muzyki, choć często zapisywany w obcym języku, potrafi być uniwersalny i zrozumiały dla każdego. (I.L-P)

„Zamiast kwiateczka do biblioteki książeczka”

Utworzono dnia 10.06.2025

   Szanowni Rodzice, kolejny raz chcielibyśmy zaproponować Państwu udział w akcji doposażenia biblioteki przy okazji uroczystości zakończenia roku szkolnego.

   Osoby, które miałyby życzenie wesprzeć naszą inicjatywę, odbierając  świadectwo z wyróżnieniem, zamiast kwiatów wręczyłyby książki, które później zostaną przekazane do szkolnej biblioteki. Do książki można wkleić wkładkę z danymi ofiarodawcy (wzór dołączamy w linku i załaczniku). Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

   Drodzy Rodzice, jeśli zastanawiacie się, jakie lektury przydałyby się w naszej bibliotece najbardziej, to podpowiadam kilka tytułów: dla klas 1-3: „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Karolcia”, „Wścibscy”, „Detektyw Pozytywka”, „Drzewo do samego nieba”, dla klas 4-8: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Oskar i pani Róża”, „Pan Tadeusz”, „Tajemnica domu w Bielinach”. To są tylko propozycje, inne książki też są oczywiście mile widziane. (D.S.)

czytaj dalej na temat: „Zamiast kwiateczka do biblioteki książeczka”