Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Egzamin ósmoklasisty zakończony

Utworzono dnia 26.05.2022

  

   W dniach 24-26 maja 2022r. odbył się egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpiło 57 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie.

   Przez trzy dni egzaminów ósmoklasiści wykazywali się swoją wiedzą zdobytą w czasie nauki w szkole podstawowej. Pierwszego dnia zmierzyli się z pytaniami z języka polskiego, drugiego – z matematyki, a w ostatnim dniu odpowiadali na zadania z zakresu języka angielskiego.

   Egzamin ósmoklasisty przebiegał bez zakłóceń. Zarówno uczniowie, jak i członkowie zespołów nadzorujących poradzili sobie znakomicie z postawionymi przed nimi wymaganiami.

   Wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą znane 1 lipca 2022r od godziny 10.00. Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniom podaje dyrektor szkoły. Ponadto zostaną one udostępnione dla uczniów w ZIU (link). Zaświadczenia o wynikach będą wydawane uczniom 8 lipca 2022r. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie klas ósmych dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. (dyr.)

  

Wyniki rekrutacji - klasy I w roku szkolnym 2022/23

Utworzono dnia 26.05.2022

   Szanowni Państwo!!!

   W terminie rekrutacji do klas pierwszych Szkoły Podstawowej, tj. od dnia 14.03.2022r. do 29.04.2022r. wpłynęło 39 zgłoszeń (Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie Szkoły Podstawowej w Bądkowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie rok szkolny 2022/2023) oraz 5 wniosków (Wniosek kandydata do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bądkowie spoza obwodu szkoły na rok szkolny 2022/2023), po terminie rekrutacji nie wpłynęło żadne zgłoszenie ani wniosek.
W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego przyjęto 44 kandydatów do klas pierwszych. Powstały dwie klasy pierwsze: klasa 1a – 20 uczniów i klasa 1b – 24 uczniów. Listy dzieci przypisanych do klas dostępne są w szkole. (dyr.)

Egzamin ósmoklasisty

Utworzono dnia 23.05.2022

   W dniach 24-26.05.2022r. (wtorek, środa, czwartek) w całej Polsce, a także w naszej szkole, będą odbywały się egzaminy ósmoklasisty w kolejności z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w naszym przypadku języka angielskiego.

   Dni te będą czasem wytężonej pracy dla uczniów klas ósmych. Dla pozostałych uczniów szkoły podstawowej są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem zajęć. Wracamy do szkoły w dniu 27.05.2022r. (piątek). (dyr.)

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 17.05.2022

   W tym roku obchodziliśmy już 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły oraz mieszkańcom gminy Bądkowo to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, kilkoro uczniów z klas III-VI przygotowało montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pań: Beaty Wyborskiej, Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz Natalii Krzesiak. Piękne dekoracje to zasługa pani Aleksandry Szkudlarek.

   Uroczysty apel był wspaniałą okazją do refleksji nad dawnymi wydarzeniami i dowodem pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

   Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom naszych młodych aktorów, którzy zadbali o piękne stroje dla swoich pociech. (N.K.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podsumowanie akcji „Zmyj szarość z ich życia”.

Utworzono dnia 17.05.2022

   Zakończyła się III edycja akcji „Zmyj szarość z ich życia”, która miała na celu pomoc osobom ze schroniska Caritas we Włocławku, których często splot nieszczęśliwych wydarzeń doprowadził do bezdomności. Zbieraliśmy środki higieny osobistej (maszynki i pianki do golenia, szczoteczki i pasty do zębów, mydła, żele pod prysznic, szampony, ręczniki, dezodoranty itp.), które zostały przekazane bezdomnym  podczas śniadania wielkanocnego organizowanego przez siostry zakonne. 

   Akcja została ogłoszona również w naszym kościele parafialnym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Pamiętajmy, że zwykła ludzka życzliwość i chęć pomocy może bardzo wiele znaczyć. (E.Ż., M.S. ,L.B., K.G., Ł.N., R.K.)

I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras”

Utworzono dnia 13.05.2022

   W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Leopolda Juliana Kronenberga w Brzeziu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras. Celem konkursu było: Promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie matematyki. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów II etapu edukacyjnego. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania wiedzy do rozwiązywania problemów w twórczy sposób.Wdrażanie uczniów do samokształcenia. Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Promowanie dorobku i osiągnięć uczniów. Współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

   Do konkursu przystąpili uczniowie z ośmiu szkół.  Z naszej szkoły,  z klas IV-VIII wzięło udział 9 osób. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, klas V–VI, klas VII – VIII.

Nasze sukcesy:

• I miejsce – Wojciech Lewandowski w kategorii klas IV
• I miejsce – Adam Wiśniewski z klasy VI.

   Laureaci zostali przygotowani do konkursu przez p. Lidię Łuczak. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował też kiełbaski z grilla, słodycze i owoce. (A.K.)

"Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy"

Utworzono dnia 13.05.2022

   W bieżącym roku w naszej szkole zorganizowano VII edycję ogólnopolskiego konkursu logopedycznego. Tym razem nosił on tytuł "Rymy lubimy, gdy wymowę ćwiczymy" i skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z placówek w całym kraju.

   Celem konkursu było wspomaganie rozwoju mowy dzieci, rozwijanie funkcji słuchowych, prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej, zwiększenie  efektywności nauki poprzez wielozmysłowe poznanie oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Praca konkursowa miała zawierać minimum dwa sensoryczne obrazki, których nazwy rymują się. Ilustrację należało wykonać  z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze, z wykorzystaniem gotowych elementów manipulacyjnych ćwiczących sprawność manualną,  np. rzepy, sprzączki, zamki, guziki, różnorodne tkaniny.

   Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - otrzymano 89 wspaniałych prac. Wszyscy mali uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i talentem, co nie ułatwiło pracy komisji konkursowej. Przy wyborze laureatów brano pod uwagę pomysłowość, zastosowanie ciekawej techniki, a także samodzielność wykonania prac konkursowych.

   Ostatecznie nagrodzono następujące prace z każdej kategorii wiekowej:

Kategoria 3-4 latków:

I MIEJSCE - Ignacy Kwiatkowski, 4 l. Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
II MIEJSCE  - Kornelia Mazurek, 4 l., Szkoła Podstawowa im. Mjr. H. Sucharskiego 
w Osięcinach, opiekun-Aleksandra Siarkowska;
III MIEJSCE - Leon Sadło, 4 l., Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej im. M.Konopnickiej, opiekun-Agnieszka Dybich;
Wyróżnienia: Kinga Koj oraz Szymon Słupik, l.4, Przedszkole nr 17 "Bajkowe Wzgórze" w Tarnowskich Górach, opiekun- Barbara Ulfik, Karolina Jeleń-Ganzera.

Kategoria 5-6 latków:

I MIEJSCE - Wojciech Potoczny, 6 l., Publiczne Przedszkole nr 3 w Wadowicach, opiekun- Agata Morek;
II MIEJSCE - Kamil Białas, 6 l., Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie, opiekun- Marlena Ziaja;
III MIEJSCE - Julia Gawrońska, 6 l., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, opiekun- Monika Rydelek.

   Dziękuję za udział przedszkolakom z naszej szkoły- Helence i Anielce Pańkom oraz Asi Uchwat. Gratuluję laureatom oraz ich opiekunom i zapraszam do udziału w kolejnym konkursie już za rok ! ;))) (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)

Spotkania z rodzicami

Utworzono dnia 13.05.2022

   W dniach 18 i 19 maja br. (środa, czwartek) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

18.05.2022r. (środa)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0D (1) (zmiana) 1a (12) 1b (7) 7a (22)
16.45 P (2) (zmiana) 2a (14) 2b (15) 7b (10)
17.30 0B (18) 6a (19) 6b (23) 7c (11)

19.05.2022r. (czwartek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0C (16) 4a (6) 4b (13) 5a (18)
16.45 0A (3) 8a (20) 8b (9) 8c (21)
17.30 0E (17) 3a (5) 3b (4) 5b (22)

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Utworzono dnia 13.05.2022

   Przedszkolaki z  grupy Biedronek i Żabek podjęły wielkie wyzwanie – zamieniły  się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały wiosenne kanapki. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy.

   Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórek. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Z wielkim zaangażowaniem dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek przedszkolaki  kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Samodzielne przygotowanie kanapek dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem (M.G.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Smacznie, zdrowo, kolorowo

„Czy naprawdę trudne głoski?” – GRATULACJE DLA ASI UCHWAT!

Utworzono dnia 13.05.2022

   6 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny  pt. „Czy naprawdę trudne głoski?”, organizowany pod patronatem prezydenta tego miasta. Z radością przyjęliśmy informację, iż praca Joanny Uchwat z grupy Jeżyków w oddziałach przedszkolnych otrzymała wyróżnienie.

   Z naszej szkoły piękne prace wykonały także Aleksandra Gawrońska z tej samej grupy oraz Anna Jaskólska z grupy Pszczółek. Dziewczynki wykonały ilustrację do wybranego wiersza Jana Brzechwy – patrona organizatora. Celem konkursu było poznanie utworów Jana Brzechwy i nauka wymowy głoski „r” znajdującej się w wierszach „Pomidor”, „Arbuz”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”. Dzieci biorące udział w konkursie mogły doskonalić  również zdolności plastyczne i po dwóch latach pandemii miały możliwość integrowania się. Gratuluję! (Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda)