Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

„Bitwa na głosy”

Utworzono dnia 22.02.2024

   Dnia 02.02.2024r. W Zespole Szkól i Placówek w Radziejowie odbyła się 10 edycja międzyszkolnego Konkursu wokalnego „Bitwa na głosy”. Cieszymy się ogromnie, że naszą szkołę reprezentowało troje artystów. Serdecznie gratulujemy pięknych występów, a dodatkowo jesteśmy dumni, ze zdobytych wyróżnień przez Natalię Banasiak i Marcina Kurdupskiego. (I.L-P)

Ratujemy, bo umiemy - pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 12.02.2024

   W ramach  projektu „Każdy inny, wszyscy równi” w dniach 29 i 30 stycznia uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w kursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania uczniowie utrwalili numery alarmowe, dowiedzieli się jak w pięciu krokach prawidłowo powiadomić pogotowie ratunkowe, poznali czym jest pozycja boczna bezpieczna i w jakich sytuacjach może być zastosowana, mogli w praktyce wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. 

   Zajęcia poprowadziła pani pielęgniarka Aleksandra Marczewska, która w profesjonalny sposób przekazała cenną wiedzę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w praktycznych zajęciach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności na długo pozostaną ich w pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Marczewskiej za profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego ucznia. (A.F., A.Sz.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Ratujemy, bo umiemy - pierwsza pomoc przedmedyczna

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

Utworzono dnia 12.02.2024

   30 stycznia w ramach działalności profilaktycznej w naszej szkole odbyło się  spotkanie z st. asp. Martą Białkowską-Błachowicz przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VI, VII i VIII. Tematyka spotkania dotyczyła:

  • odpowiedzialności karnej nieletnich wobec działań niezgodnych z ogólnie przyjętymi normami społecznymi, 
  • agresji elektronicznej, 
  • wykorzystywania wizerunku bez zgody właściciela. 

   Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem spotkania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w prelekcji przyczyniło się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Białkowskiej-Błachowicz za przekazanie ważnych informacji w sposób zrozumiały dla naszych uczniów. (A. Figas) 

Wycieczka do sali zabaw

Utworzono dnia 09.02.2024

   2 lutego 2024r. nasze najmłodsze przedszkolaki, czyli „Misie” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Rio we Włocławku. Dzieci ochoczo korzystały z dostępnych atrakcji między innymi dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin oraz basenów z kulkami. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji grup rówieśniczych i rozwijania ogólnej sprawności fizycznej naszych podopiecznych.

   Choć dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w Rio, wszystkie doskonale się tam odnalazły. Przedszkolaki pełne pozytywnej energii, uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola. (B.O, M.G.)

Filharmonia w styczniu - Taniec

Utworzono dnia 09.02.2024

   Taniec z niespodzianką - to kolejny tytuł audycji muzycznej. Taniec od zawsze kojarzy nam się z układem choreograficznym, ruchem, podskokami, obrotami, rytmicznym przytupem i wyszukaną gestykulacją. Poznaliśmy pierwotne formy taneczne, ludowe obertasy, polki i galopy, tańce narodowe i klasyczne, układy współczesnych i kreatywnych form. Muzycy wyjaśnili znacznie wyrażeń: tańce użytkowe i artystyczne, stylizowane i towarzyskie. Był to koncert pełen ruchu, energii i dobrej zabawy, w którą zaangażowane były wszyscy uczniowie klas młodszych.  (I.L-P)

Sukcesy Natalii

Utworzono dnia 08.02.2024

„Muzyka to najlepszy język
do poruszenia serc ludzi na całym świecie”

Jimmy Page

   Tym mottem kieruje się uczennica Natalia Banasiak reprezentując naszą szkołę na coraz większą skalę, już ogólnopolską. Oto kilka ostatnich sukcesów naszej wspaniałej artystki:

  • II miejsce w internetowym konkursie „Zaśpiewane zimą”;
  • II miejsce w konkursie „Pod choinką” – ogólnopolski Konkurs Piosenki Online;
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim festiwalu „Śpiewaj razem z nami”;
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zaśpiewaj to” Zima 2023;
  • Udział w ogólnopolskim festiwalu kolęd i pastorałek w Rzeszowie „Świąteczne spotkanie”- przejście do II etapu festiwalu;
  • Udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek GLORIA w Kielcach przejście do II etapu festiwalu.

   Serdecznie gratulujemy sukcesów i niezmiernie cieszymy się, że nasza szkoła wymieniana jest na konkursach w niemal całej Polsce.

Podsumowanie sukcesów literackich

Utworzono dnia 08.02.2024

   Pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 już za nami, nadszedł zatem czas na podsumowanie sukcesów literackich naszych uczniów. Ósmoklasiści, mimo intensywnych przygotowań do egzaminu, chętnie uczestniczyli w wielu konkursach.

   Jednym z nagrodzonych uczniów jest Adam Wiśniewski (kl.8a), który zdobył tytuł laureata w Regionalnym Konkursie Literackim Fascynacje-Inspiracje organizowanym pod Honorowym Patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej. Adam napisał pracę stylistyczną inspirowaną słowami Czesława Miłosza: 

Masz jedno życie, jeden punkt
Co zdążysz zrobić, to zostanie,
Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie. […]
Nie jesteś jednak tak bezwolny,
A choć byś był jak kamień polny,
Lawina bieg od tego zmienia,
Po jakich toczy się kamieniach.

                                         Traktat moralny

   I miejsce w konkursie historyczno-literackim Bohater z mojej rodziny – kartka z pamiętnika, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Katolickich im. św. Józefa Sáncheza del Rio w Siniarzewie, zajął Michał Kiciński (kl.8a), natomiast III miejsce - Julia Pietrzak (kl.8a). Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy pisemnej w formie wpisu do pamiętnika. Prace zostały wzbogacone o materiał fotograficzny.

   Gratulujemy uczniom sukcesów i czekamy na kolejne. (N.K.)

Wyniki ankiet

Utworzono dnia 06.02.2024

   W dniach spotkań z rodzicami (31.01 i 01.02.2024) przeprowadzone zostały ankiety. Pierwsza z nich dotyczyła funkcjonowania automatów z napojami i przekąskami w naszej szkole. W tej ankiecie wzięło udział 231 rodziców i 59,74% opowiedziało się za dalszym funkcjonowaniem tych urządzeń w naszej szkole, pod warunkiem że w automacie znajdują się produkty, które są monitorowane co do zgodności z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

   Druga ankieta dotyczyła korzystania z telefonów i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły. W ankiecie wzięło udział 233 rodziców i 87,12% opowiedziało się za brakiem możliwości korzystania z tych urządzeń z zastrzeżeniem, że nie będzie zabronione posiadanie przy sobie telefonu w celu, np. pilnego kontaktu z rodzicem, ale używanie go na lekcjach i przerwach bez takiej potrzeby.

„Zimowy pejzaż w oczach dziecka”

Utworzono dnia 05.02.2024

   Chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zorganizowanej przez wychowawców akcji fotograficznej pod hasłem „Zimowy pejzaż w oczach dziecka”. Celem akcji było rozwijanie u uczniów umiejętności obserwowania otaczającego ich świata oraz rozbudzenie w nich pasji fotograficznej. Ponadto akcja sprzyjała rodzinnym, zimowym spacerom i zachęcała do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Zadaniem uczniów było zrobienie zdjęcia zimowego pejzażu i wydrukowanie go w odpowiednim formacie wskazanym w regulaminie. Uczniowie, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami zaangażowali się w akcję, jak zawsze wykazali się dużą pomysłowością. Przyniesione przez nich piękne, zimowe fotografie zostały zaprezentowane w formie wystawy na gazetce w korytarzu szkolnym.

   Ponadto z każdej klasy organizatorzy akcji wybrali jedno zdjęcie, które wyróżniało się kreatywnością. Ich wykonawcy uzyskali tytuł Klasowego Mistrza Obiektywu i uczestniczyli w cyklicznym spotkaniu „Herbatka z Dyrektorem”, podczas którego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Tytuł Klasowego Mistrza Obiektywu otrzymali następujący uczniowie: Błażej Wawrzyńczak - klasa 1a, Wojciech Wochna - klasa 1b, Amelia Kuś - klasa 2a, Igor Klimczewski - klasa 2b, Stanisław Danielewski - klasa 3a, Jakub Zaremba - klasa 3b.

   Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania własnych pasji. (M.S.;M.S.)  

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 02.02.2024

„Babuniu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta,
składają Wam życzenia wszystkie wnuczęta...”

   W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. To właśnie w tym czasie wnuczęta starają się zapewnić dziadków o swoich gorących uczuciach. Tak było i w tym roku w naszym przedszkolu grupy maluszków i średniaczków przygotowały laurki, piosenki i wiersze, które zostały nagrane i wysłane do wszystkich babć i dziadków.

   Natomiast przedszkolaki z grup: Jeżyki”i „Pszczółki” pod okiem swoich pań przygotowały bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy  nagradzając ich gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie „Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkanie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz występ gościa specjalnego - pani Elżbiety Figas - Przewodniczącej Rady Gminy Bądkowo oraz uczestniczki programu The Voice Senior.

   Atmosfera spotkania była bardzo uroczysta i pełna radości. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.(J.D, A.M)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU