Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 14:

Wycieczka do kina

Utworzono dnia 06.12.2023

   28 listopada bieżącego roku uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do „Multikina” we Włocławku. Punktualnie o godzinie 9:00 wyruszyliśmy w kierunku Włocławka.

   Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To była również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Film „Kajtuś Czarodziej” to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszenia świata, marzeniach oraz o tym, co się dzieje , kiedy marzenia się spełniają.

   Pełni wrażeń kinowych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany. (M.Sz. B.W. S.K.)

W drodze ku wolności

Utworzono dnia 06.12.2023

   W listopadzie na lekcjach religii klasy ósme omawiały blok tematyczny „Wolność trzeba stale zdobywać i tworzyć. Co to znaczy „być wolnym”?

   Ósmoklasiści doszli do wniosku, że wolność to czynienie dobra w zgodzie z własnym sumieniem i z prawdą. Efekty rozważań można podziwiać na plakatach wywieszonych na korytarzach, które uczniowie wykonali na zajęciach. Są one wspaniałą ilustracją poruszanych zagadnień. (A.P.)

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Utworzono dnia 06.12.2023

   8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego dnia jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, jak również informowanie o konsekwencjach złej diety.

   Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali, z pomocą wychowawców, smaczne oraz zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki, sałatki i desery według własnych pomysłów. Te niewielkie, kolorowe przekąski są łatwe do wykonania i można je podać na różne okazje. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach kulinarnych. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie zajęcia były prawdziwą frajdą. Jedzenie nie musi być nudne! Wystarczy pomysł i trochę chęci. (D.W.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

„Uczynki miłosierdzia"

Utworzono dnia 04.12.2023

   W dniu 23.11.2023 r. uczniowie klas szóstych na lekcjach religii wykonali plakaty przedstawiające uczynki miłosierdzia. Jest siedem uczynków miłosierdzia: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych grzebać.

   Uczynki miłosierdzia stanowią cenną wskazówkę, jak przeciwdziałać złu. Naszym zadaniem jest pomagać sobie nawzajem, dlatego warto podjąć konkretne działania i modlić się w intencji cierpiących. Ofiarując cierpiącemu człowiekowi dobroć, przybliżamy królestwo Boże. (Anna Pawłowska)

Godzina dla młodych głów

Utworzono dnia 27.11.2023

   Zależy nam na tym, aby nasza szkoła nie była jedynie miejscem przyswajania wiedzy i praktycznych umiejętności. Chcemy, aby była w niej przestrzeń do kształtowania zdrowia psychicznego. W związku z powyższym, uczniowie klasy 1-8 w ramach programu profilaktycznego „Godzina dla młodych głów” już po dwóch spotkaniach zostali wyposażeni w bardzo ważne kompetencje związane z rozpoznawaniem emocji i nazywaniem potrzeb.

   Przez kolejne spotkania będziemy wspólnie nabywać umiejętności w zakresie Pierwszej Pomocy Psychologicznej, zajmiemy się również higieną cyfrową i bezpieczeństwem w sieci. A. Figas

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 27.11.2023

   W piątek 17 listopada obchodzony był XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To edukacyjna akcja skierowana nie tylko do młodzieży szkolnej, ale również do osób, które naukę już dawno ukończyły. Celem jej jest zachęcenie do przypomnienia, utrwalenia i udoskonalenia lub nauczenia się  tabliczki mnożenia. W naszej szkole już 7 listopada rozpoczęliśmy zabawę z tabliczką mnożenia. Po raz pierwszy przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Szybkiego Mnożenia. Jedenaścioro uczniów z klas 4-6 w wersji on-line prezentowało swoje umiejętności – w czasie 5 minut starali się obliczyć jak najwięcej przykładów mnożenia. Najlepsze wyniki to: 257 prawidłowych odpowiedzi Marcela Piekarskiego z klasy 6a, 256 trafnych odpowiedzi Piotrka Stępkowskiego z klasy 4a oraz 206 dobrych odpowiedzi Oliwii Zaremby z klasy 4b. Na podsumowanie tego konkursu czekamy do końca listopada.

   Znacznie więcej uczniów wzięło udział w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia, którego celem było wyłonienie Szkolnego Mistrza Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło około 200 uczniów z klas 4-8. W  pierwszym  etapie  zostali  wyłonieni Klasowi Mistrzowie Mnożenia – uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali zadania, a spośród nich, w drugim etapie – Szkolny Mistrz Mnożenia. Tytuł Klasowego Mistrza Mnożenia i  prawo do rywalizacji o tytuł Szkolnego Mistrza mnożenia uzyskali: Mateusz Wochna – kl. 4a; Oliwia Zaremba – kl. 4b; Fabian Stróżański – kl. 5a; Wojciech Szczęsny – kl. 5b; Marcel Piekarski – kl. 6a; Martyna Kłonowska – kl. 6b; Julia Przekwas – kl. 7a; Szymon Andrusiak – kl. 7b; Natalia Banasiak – kl. 8a; Magdalena Kozłowska – kl. 8b. Tytuł Szkolnego Mistrza Mnożenia wywalczyła, a raczej wymnożyła  Oliwia Zaremba z klasy 4b – Gratulacje!

   Nagrodami za najlepszy wynik w klasie były pamiątkowe dyplomy oraz tabliczki czekolady, a dla Mistrzyni - Oliwii dodatkowo gra planszowa. Wszystkim uczestnikom zabawy z tabliczką mnożenia dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na matematyczne potyczki za rok. (Nauczyciele matematyki)

Konkursu na Bombkę Bożonarodzeniową

Utworzono dnia 06.12.2023

Profilaktyka w zakresie chorób pasożytniczych - spotkanie przedszkolaków z pielęgniarką.

Utworzono dnia 27.11.2023

    Wychodząc naprzeciw problemowi jaki dla szkól i przedszkoli stanowią choroby pasożytnicze, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Aleksandrowie Kuj. opracowała przedsięwzięcie pod nazwą Profilaktyka chorób pasożytniczych. W ramach współpracy, nauczyciele oddziałów przedszkolnych wraz z dziećmi, przystąpili do realizacji treści dotyczących powyższego tematu. Zostało zorganizowane spotkanie ze szkolną pielęgniarką, która w oparciu o prezentację przybliżyła dzieciom wiedzę na temat chorób takich jak: wszawica, owsica czy świerzb.

   Przedszkolaki dowiedziały się, co to są pasożyty dla których człowiek jest żywicielem. Pani pielęgniarka Ola zwróciła również uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej, która jest niezbędna w zwalczaniu tych chorób. Było to niezwykle interesujące i pouczające spotkanie uświadamiające wszystkim powagę problemu. Dziękujemy za przybliżenie tematu mającego niestety realne odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu. (A.M)

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta

Utworzono dnia 27.11.2023

   21 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to wspaniały moment na przypomnienie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia.

   Tego dnia uczniowie przyszli ubrani na żółto, ponieważ kolor ten jest symbolem radości i optymizmu. Na korytarzu pojawiły się gazetki informacyjne przygotowane przez uczniów w różnych formach oraz karteczki z  miłymi słowami, które uczniowie mogli przekazać innym. Na zajęciach logopedycznych powstało piękne słońce z promieniami pełnymi życzliwości.

   Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Dzień Życzliwości upłynął w miłej atmosferze. Wszystkim serdecznie dziękujemy. A.Figas, K.Moraczewska-Nowak, I.Wolińska

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta

Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 27.11.2023

   8 listopada, dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - jedno z bardziej znaczących świąt, które na stałe zapisało się w kalendarzu przedszkolnych imprez. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. W ten wyjątkowy dzień przedszkole i oddziały przedszkolne zamieniły się w wielką bajkową krainę. Pojawiły się Księżniczki, Wróżki, Elzy, Myszka Miki, Spider-Men, Bob Budowniczy, Superman oraz inni bajkowi bohaterowie. Dzieci prezentowały wspaniałe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki,układały puzzle oraz kolorowały swoje ulubione postacie z bajek. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Było kolorowo, radośnie i bajecznie, jak to w bajkach bywa. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, przygotowanej specjalnie na to święto. Główną atrakcją imprezy był występ artystów teatru lalkowego "Vaśka" z Torunia, którzy przedstawili spektakl pt: ”Kapryśna Księżniczka”.

   Ten  dzień dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń, przypomniał, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka, a  uśmiechnięte buzie przedszkolaków to najlepsze podsumowanie tego dnia! (M.G.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Postaci z Bajek