Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 14:

Aktywna Szkoła

Utworzono dnia 16.12.2025

   Wzorem ubiegłego roku, nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Aktywna Szkoła”. Zajęcia realizowane były od 15 września do 4 grudnia, kierowane dla klas 4-8. Program ten ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej uczniów, promowanie zdrowego stylu życia oraz tworzenie warunków do regularnych, atrakcyjnych form ruchu. Główne założenia projektu to:

  • podniesienie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie nawyku codziennej aktywności fizycznej,
  • zwiększenie dostępności szkolnej infrastruktury sportowej,
  • zachęcanie uczniów do różnych form rekreacji i sportu,
  • włączanie społeczności lokalnej w działania związane z aktywnością fizyczną.

   Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mieli możliwość korzystania z bezpłatnych pozalekcyjnych zajęć sportowych z dyscyplin takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, tenis oraz gimnastyka. Zaowocowało to dużą aktywnością w różnych turniejach oraz pozwoliło na lepsze przygotowanie uczniów do poszczególnych zmagań. Dzieci miały możliwość sprawdzić się w następujących rozgrywkach: „Z Orlika Na Stadion” (kategoria wiekowa u-13 i u-14), Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej oraz Turnieju „Lekkoatletyka z Orlika”, który zakończył się ogromnym sukcesem naszych uczniów.  Po zwycięstwach w trzech kolejnych etapach, wystąpiliśmy w finale ogólnopolskim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że uda się nam przystąpić do kolejnych edycji programu „Aktywna Szkoła”. (K.M.)

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Utworzono dnia 16.12.2025

   W dniu 5 grudnia reprezentacja naszych siatkarek wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Morzycach. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów z: Sompolna, Topólki, Radziejowa, Osięcin, Morzyc oraz Bądkowa. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, po jednym secie do 25 punktów.

   Skład naszej reprezentacji: Lena Piotrowska (8a), Alicja Piekarska(8a), Julia Wróblewska (8a), Klaudia Roszak (8a), Alicja Białowąs (8b), Ewa Mietlicka (8b), Maja Bączkowska (8b), Martyna Kłonowska (8b). W poszczególnych meczach nie zabrakło sportowej walki i emocji. Choć nie wszystkie mecze zakończyły się po naszej myśli, każdy z nich wniósł coś ważnego – satysfakcję, nowe doświadczenia i mnóstwo dobrej zabawy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Morzyc, zwyciężając wszystkie swoje spotkania.

   Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, obfitując w efektowne zagrania. Turniej zakończyliśmy z poczuciem satysfakcji i świetnie spędzonego czasu. Organizatorzy zadbali o pamiątkowe upominki - puchar oraz medale - a także o miłą oprawę, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter wydarzenia. Mikołajkowy Turniej Siatkarski okazał się nie tylko sportową rywalizacją, ale też okazją do integracji, dobrej zabawy i wspólnego celebrowania sportowej pasji.

XXII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Służewie

Utworzono dnia 16.12.2025

   Turniej w Służewie jest najstarszą cykliczną imprezą sportową w powiecie aleksandrowskim. W tym roku został rozegrany w dniu 3.12.2025r. pod Patronatem Starostwa Powiatowego. Organizatorem wydarzenia był UKS „Reszka” - Służewo oraz Szkoła Podstawowa w Służewie. W turnieju udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z: Ostrowąsa, Opok, Zakrzewa, Bądkowa, Stawek, Służewa, Przybranowa i Aleksandrowa Kujawskiego.

   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie reprezentowali: Zofia Gapska, Olga Skowrońska, Antoni Nowak, Nikolas Dzioba, Aleksander Przybysz, Karol Centkowski, Filip Moraczewski, Tymon Piński.

Wyniki naszych uczniów:

Dziewczęta - kl4-6: 2 miejsce - Zofia Gapska

Dziewczęta - kl7-8: 1 miejsce - Olga Skowrońska

Chłopcy - kl-4-6: 2 miejsce - Antoni Nowak; 3 miejsce – Nikolas Dzioba

Chłopcy - kl. 7-8: 2 miejsce - Karol Centkowski

Gratulujemy!!!

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: XXII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Służewie

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

Utworzono dnia 16.12.2025

   Dnia 1 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, które jak co roku przyciągnęły wielu miłośników tej dyscypliny. Do rywalizacji stanęło 33 uczniów i 1 uczennica podzielonych na kategorie: klasy 4-6 oraz 7-8.

   Zawody rozpoczęły się krótkim otwarciem, podczas którego nauczyciele wychowania fizycznego przywitali uczestników oraz przypomnieli zasady rozgrywek. Mecze były rozgrywane systemem pucharowym, co zapewniło każdemu zawodnikowi kilka szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Od pierwszych spotkań widać było wysoki poziom przygotowania zawodników. Gracze imponowali szybkim refleksem i precyzyjnymi zagraniami. Emocji nie brakowało, kilka pojedynków zakończyło się dopiero po zaciętych pięciosetowych bataliach. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców:

Kategoria chłopców klas 4-6

1. Miejsce – Antoni Nowak (6a) 2. Miejsce – Nikolas Dzioba (6b) 3. Miejsce – Aleksander Przybysz (6a)

Kategoria dziewcząt klas 4-6 1. Miejsce- Zofia Gapska (5b)

Kategoria chłopców klas 7-8: 1. Miejsce – Karol Centkowski (8b) 2. Miejsce – Filip Moraczewski (7a) 3. Miejsce – Tymon Piński (7a)

   Wymienione osoby uzyskały możliwość zaprezentowania się na Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Służewie. Na zakończenie zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele podkreślili wysoki poziom sportowej postawy i zdrowej rywalizacji uczestników. Tegoroczne mistrzostwa ponownie pokazały, że tenis stołowy cieszy się w naszej szkole dużą popularnością, a młodzi zawodnicy nieustannie podnoszą swoje umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na przyszłoroczne zmagania! (K.M.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

XX Powiatowy Konkurs na Projekt Plakatu Profilaktycznego

Utworzono dnia 10.12.2025

   W dniu 10 grudnia 2025 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H.Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XX Powiatowego Konkursu na Projekt Plakatu Profilaktycznego pod hasłem: „Nastolatków wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny”.

   Celem konkursu było ukazanie zagrożeń związanych z różnego rodzaju uzależnieniami. Nadesłane prace wyróżniały się pomysłowością, ciekawą formą i różnorodnym ujęciem tematu. W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie. Z radością informujemy, że wśród nagrodzonych znalazła się Lena Pawlak z klasy 6b, której praca została doceniona przez jury.

   Po części oficjalnej uczestnicy i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – pyszny jubileuszowy tort przygotowany z okazji 20 edycji konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom! Wspieramy naszych uczniów w rozwijaniu talentów i życzymy im wielu dalszych sukcesów. (S.P.)

CZWARTOKLASIŚCI W FINALE OGÓLNOPOLSKIM „LEKKOATLETYKA Z ORLIKA”

Utworzono dnia 12.12.2025

   Z ogromną dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie ogólnopolskim turnieju „Lekkoatletyka z Orlika”, który zgromadził najlepszych młodych sportowców z całego kraju. Awans do finału ogólnopolskiego to wyjątkowe osiągnięcie, będące efektem wielomiesięcznej pracy, zaangażowania oraz sportowej pasji naszych uczniów. Zawody odbywały się w dniach 26-27 listopada na Ergo Arenie w Gdańsku.

   W turnieju finałowym wzięło udział 16 drużyn, a nasza szkoła była jedyną placówką wiejską podczas zmagań, stając naprzeciw szkół miejskich oraz sportowych. Drużyny – mieszane, składające się z dziewczynek i chłopców – rotacyjnie przechodziły przez kolejne stacje, zdobywając punkty w zadaniach, które łączyły rywalizację z zabawą i rozwijaniem koordynacji, zwinności i wytrzymałości. Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach: „wyścigu kangurów”, skoku o tyczce na odległość, biegu w taśmach „gąsienicach”, biathlonie z rzutem vortexem, torze przeszkód, rzucie do celu, ćwiczeniach z refleksomierzem, przeciąganiu liny oraz sztafecie pościgowej.

dalsza część artukułu i galeria zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: CZWARTOKLASIŚCI W FINALE OGÓLNOPOLSKIM „LEKKOATLETYKA Z ORLIKA”

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 12.12.2025

   Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada i w tym dniu obchodziliśmy je w naszym Przedszkolu. To święto zostało stworzone w hołdzie dla pluszowych misiów, które są popularnymi zabawkami i ulubieńcami wielu dzieci na całym świecie.

   Był to radosny i kolorowy dzień, pełen zabawy i uśmiechu. Przedszkolne klasy zapełniły się kolorowymi pluszowymi misiami, które uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły. Wśród maskotek znalazły misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe. Wszystkie śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Rozwiązywały zagadki, kolorowały ilustracje misiów, tańczyły ze swoimi misiami. Odwiedził nas prawdziwy duży pluszowy miś, z którym wszyscy tańczyli, a potem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Uwieńczeniem świątecznego dnia był pyszny tort którym poczęstowaliśmy całe nasze przedszkole. Dziękujemy organizatorom S. Szczęsnej, M. Szopie i B. Włodarskiej. (B.W.)

  

Dzień Zdrowego Jedzenia

Utworzono dnia 08.12.2025

   W naszej szkole, w listopadzie odbył się Dzień Zdrowego Jedzenia, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3. Celem wydarzenia było promowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie dzieci do samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego warto jeść warzywa, owoce i pełnowartościowe produkty. Następnie każde dziecko miało okazję przygotować swoją zdrową kanapkę. Dzieci z zaangażowaniem komponowały własne, kolorowe i smaczne kanapki, ucząc się przy tym samodzielności w kuchni. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, a przygotowane kanapki szybko znikały z talerzy.

   Na podsumowanie zajęć przeprowadzono quiz o zdrowym odżywianiu, który pozwolił utrwalić zdobytą wiedzę. W każdej klasie wyłoniono Klasowego Mistrza wiedzy o zdrowym odżywianiu”. W ramach nagrody za zwycięstwo uczniowie mieli okazję spotkać się z dyrektorem szkoły na „Herbatce z Dyrektorem”. Podczas spotkania dyrektor pogratulował im wiedzy oraz wręczył drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i  było dla uczniów wyjątkowym wyróżnieniem. (D.W., M.A.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Zdrowego Jedzenia

Adwent - przygotowanie do narodzin Jezusa

Utworzono dnia 08.12.2025

   Adwent to wyjątkowy okres w roku liturgicznym, który trwa cztery tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas przygotowania do bardzo ważnych urodzin - narodzin Pana Jezusa. Tak jak przed urodzinami bliskiej osoby staramy się wszystko dobrze zaplanować tak w Adwencie przygotowujemy nasze serca, aby godnie przyjąć Zbawiciela.

   Dzieci podczas zajęć poznawały symbole adwentu: wieniec adwentowy, roratkę, lampion oraz pusty żłób. Dzieci uczyły się co oznaczają te znaki i dlaczego są tak ważne. Dzięki wspólnym rozmowom, zabawom lepiej zrozumiały, że adwent to czas oczekiwani i radości i przygotowania naszych serc na przyjęcie Pana. (IW)

Wizyta eksperta w naszej szkole

Utworzono dnia 07.12.2025

   W dniu 26 listopada naszą szkołę odwiedził Tomasz Wilczewski – pedagog, wykładowca, trener oraz wiceprezes Fundacji Imopeksis. Gość poprowadził szkolenie dla Rady Pedagogicznej dotyczące neurodydaktyki oraz kompetencji kognitywnych, zwracając uwagę na rozwój psychologiczny i fizyczny dziecka, koncentrując się  na praktycznych aspektach wspierania rozwoju poznawczego uczniów. Podczas wystąpienia prelegent podkreślał, że lekcje powinny opierać się na ruchu i praktycznym działaniu, a nie tylko na przekazywaniu suchych faktów i siedzeniu w ławkach. Zwracał szczególną uwagę, że ruch jest podstawą efektywnego uczenia się, ponieważ wspiera lepsze przyswajanie wiedzy, poprawia koncentrację i angażuje naturalne mechanizmy poznawcze dzieci.

   27 listopada odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego Tomasz Wilczewski przekazał najważniejsze informacje dotyczące procesów rozwojowych zachodzących u dzieci, w tym potrzeb emocjonalnych, funkcjonowania mózgu oraz czynników sprzyjających skutecznemu uczeniu się. Spotkania były cenną okazją do poszerzenia wiedzy i lepszego zrozumienia potrzeb rozwojowych oraz zachowań dzieci. Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bądkowie za sfinansowanie szkoleń. (A. F.)