Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 17:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 02.10.2023

   W dniu 25 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów. Największą liczbę głosów zdobył uczeń klasy 8a Miłosz Możdżeń - 79 głosów, drugi wynik uzyskała Maja Reszyc z klasy 7b, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Julia Pietrzak z klasy 8a. Nowym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na realizację postulatów wyborczych. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do dzielenia się pomysłami oraz pracę na rzecz naszej szkolnej społeczności. (P.P.)

Wizyta Policji

Utworzono dnia 02.10.2023

   13 września 2023r. przedszkole, oddziały przedszkolne oraz klasy 1 - 3 odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. W krótkiej pogadance  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki jak przechodzić przez ulicę, jak zachować się sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki oraz uczniowie chętnie ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po jezdni. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

   Dziękujemy Paniom policjantkom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. (E.Ż.)

Więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wizyta Policji

Religia jest ważna! Religia jest fajna!

Utworzono dnia 29.09.2023

   20 września 2023r na terenie naszej szkoły odbyła się gra pt. „Religia jest fajna”. Proponowana gra miała na celu pokazanie uczniom, że ważne treści katechezy mogą być przekazywane w atrakcyjny sposób. Oczywiście sama rozgrywka jest też okazją do nauki i dobrej zabawy. Uczniowie musieli znaleźć ukryty QR kod, który był biletem wstępu do gry.  Podpowiedzią była zagadka, która wskazywała miejsce kodu.

   Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zmagali się z kolejnymi hasłami.  Była to tez okazja do współpracy i zawężaniu więzi klasowych. (I.W.)

Nowa przygoda z Jezusem

Utworzono dnia 29.09.2023

   Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim nowa przygoda z Jezusem. Na pierwszej katechezie, przy pomocy prostego eksperymentu, obserwowaliśmy jak życie nabiera barw oraz zapachów gdy dotyka go Jezus. Pierwszoklasiści pakowali również plecak chrześcijanina, w którym to nie mogło zabraknąć Mszy Świętej, dobrych uczynków czy lekcji religii.

   W tym roku polisensoryczne metody pomogą nam w zrozumieniu prawd wiary. Metody te, oddziałują na zmysły co pozwala nam uczyć się przez działanie. (I.W.)

Rajd rowerowy

Utworzono dnia 28.09.2023

   Dnia 21.09 Uczniowie klasy 5a i 6a wybrali się wraz opiekunami na rajd rowerowy. Łącznie przejechali 22 km. Na końcu trasy odbyła się, żywa lekcja historii ponieważ celem naszego rajdu był dojazd do Bachórki gdzie znajdują się ruiny cmentarza ewangelickiego. Poniżej krótka informacja dla dociekliwych.

Bachórka (gm. Bądkowo, pow. aleksandrowski). Obecnie sołectwo Kryńsk. Jedynym materialnym dziedzictwem dawnych czasów jest położony w lesie cmentarz rodowy. Po dwakroć wyjątkowy. Wyjątkowo zdewastowany i wyjątkowo wartościowy z punktu widzenia historii lokalnej. Spoczywają na nim właściciele Bachórki oraz okolicznych majątków: Kaniewo, Kąkowa Wola, Rzadka Wola i in. Bergowie, Boehmerowie, Fischerowie, Gregorowie, Henkowie, Kunklowie. Prócz jednakowego wyznania ewangelicko-augsburskiego i niemieckojęzycznych nazwisk, wspólnym mianownikiem łączącym rodziny była ich tożsamość - wszyscy czuli się z wyboru Polakami. Zapewne dlatego wszystkie odkryte inskrypcje na cmentarzu wykonano w języku polskim.

   Starszym bratem pochowanego tu właściciela Bachórki, Jana Tymoteusza Gregora (1799-1859), był pastor ewangelickiego zboru polskiego w Królewcu dr Marcin Gregor (1794-1863). Przytoczmy ostatnie zdanie z wspomnienia o nim, znalezionego w Zwiastunie Ewangelicznym*: "Przechodząc pamięcią polskie ewangelickie książki, które od początku reformacji drukowane były w Królewcu, wołamy: dla uczczenia przeszłości, nie należy przeszłości tej niweczyć w teraźniejszości!". Jakże aktualnie brzmi ten apel w kontekście stanu wszystkich nieczynnych cmentarzy, w szczególności Bachórki. 

   Serdecznie dziękujemy Druhom z OSP Kujawka: Panu Krzysztofowi Biernackiemu, Adrianowi Kotlarzowi  i Piotrowi Kotlarzowi za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz Panu Mariuszowi Skowrońskiemu, który zadbał o sprawy logistyczne i techniczną stronę rajdu. (Iza L-P.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Rajd rowerowy

Filharmonia ponownie z nami

Utworzono dnia 28.09.2023

   „Wspomnienie wakacji” to tytuł pierwszego koncertu w tym roku szkolnym. Dwudziestego pierwszego września muzycy zabrali nas paradą wspomnień letnich przygód. Prezentując utwory Moon river, Marsz turecki, Girl of ipanema, Hiszpańska pchła i Taniec węgierski. Dzięki temu mogliśmy jeszcze przez chwilę powspominać wakacyjne podróże. (Iza L-P.)

Spotkanie z rodzicami

Utworzono dnia 19.09.2023

   W dniach 26, 28 września 2023r. (wtorek, czwartek) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

26.09.2023r. (wtorek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 P1 (2) 5a (20) 5b (11) 1b (14)
16.45 P2 (3) 8a (19) 8b (23) 3b (7)
17.30 0A (18) 7a (18) 7a (22)  

28.09.2023r. (czwartek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0B (1) 4a (6 SP) 4b (10) 1a (4)
16.45 0C (17) 6a (9) 6b (21) 3a (12)
17.30 0D (16) 2a (5) 2b (15)  

 

Spotkanie trójek klasowych planowane jest na 5 października 2023r. o godzinie 16.30

czytaj dalej na temat: Spotkanie z rodzicami

Wielki sukces akcji „Zamiast kwiateczka do biblioteki książeczka”!!!

Utworzono dnia 25.09.2023

   Miło nam poinformować, że akcja doposażenia biblioteki szkolnej zorganizowana przy okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 przerosła nasze oczekiwania. Proponując uczniom i rodzicom udział w akcji, nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zaangażowania, wsparcia, zrozumienia i ofiarności -  za co wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy.

   Dzięki tymże sponsorom nasza biblioteka wzbogaciła się o 146 książek, w tym 50 lektur. Bonusem tej akcji są dodatkowe książki – nowości wydawnicze (9 sztuk), które już dotarły do biblioteki z księgarni Tuliszków w podziękowaniu za przeprowadzenie kiermaszu ich książek. Ponadto, po zakończeniu akcji, we wrześniu rodzice naszych uczniów i nauczyciele podarowali bibliotece 20 kolejnych książek! Wszystkie te nowości czekają na uczniów w bibliotece. Zapraszamy. (D.S.)

RUSZA AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2!

Utworzono dnia 22.09.2023

   Ruszyła druga edycja programu „Szkoły pełne talentów” organizowana przez sieć sklepów Lidl. Nasza szkoła brała udział w pierwszej edycji i dzięki Państwa zaangażowaniu udało się pozyskać zestaw 10 piłek do siatkówki oraz chustę animacyjną. Wartość wygranych rzeczy to ok. 2300 zł!!! Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować za włączenie się do akcji oraz zachęcić do ponownego zbierania „talenciaków” i przypisywania ich naszej szkole.

   Wystarczy zrobić zakupy o wartości minimum 50 zł w sieci sklepów Lidl, aby otrzymać jeden kupon, każde kolejne wydane 50 zł to kolejny kupon. „Talenciaki” można przynosić do szkoły i wrzucać je do specjalnych granatowych puszek, które znajdują się przy głównych wejściach do szkoły lub samemu je przypisać na stronie internetowej: https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040015026 poprzez zeskanowanie kodu QR, bądź przepisanie kodu. Głosy oddajemy na „Szkoła Podstawowa w Bądkowie”. Raz jeszcze dziękujemy za zaangażowanie w poprzednią edycję oraz liczymy na równie prężny udział w obecnej kampanii! (K.M.)

"Każdy inny - wszyscy równi"

Utworzono dnia 21.09.2023

   Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny - wszyscy równi". Projekt ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji, oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.

   Projekt będzie realizowany w klasach 1-3 od września 2023 r. do maja 2024 r. Koordynatorki projektu: A. Figas, A. Szepczyńska, K. Moraczewska-Nowak, I. Wolińska. A. Danielewska, A. Rajkiewicz