Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 26.10.2022

   13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przybyli na nią zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie z klas I-IV. Na początku uroczystości pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje oraz szkolne peleryny i birety zaprezentowali swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Po części artystycznej uczniowie złożyli  uroczyste ślubowanie. Pan Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonał pasowania na uczniów, a Pani Wicedyrektor rozdała legitymacje szkolne. Dzieci w tym wyjątkowym dniu otrzymały dyplomy, breloczki oraz upominki od Pani Przewodniczącej Rady Gminy Bądkowo Elżbiety Figas i Pana Wójta Gminy Bądkowo Ryszarda Stępkowskiego, Pani Przewodniczacej Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Anieszki Sobieckiej-Podlewskiej a także Rady Rodziców, które będą pamiątką tego wydarzenia. Po wykonaniu wspólnych zdjęć uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

   Ślubowanie pierwszoklasistów to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Był to wyjątkowy dzień, który  na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. (D.W.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Języki na językach

Utworzono dnia 25.10.2022

  

26 września 2022 roku nasza szkoła brała  udział w obchodach „Dni Języków Obcych“. Od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską kierowany jest apel do milionów Europejczyków o propagowanie nauki języków obcych, dzięki czemu możliwe jest chociażby lepsze zrozumienie różnic pomiędzy poszczególnymi kulturami. Dlatego też nauczyciele języków obcych w naszej szkole czynnie przyłączyli się do apelu, organizując liczne konkursy, quizy, gry i zabawy, by zachęcić naszą młodzież nie tylko do nauki języków obcych, ale także do propagowania idei równości i akceptacji.

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców i Dyrektora ZSP wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie upominki, by nauka była nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością. (Nauczyciele Języków Obcych)

  

Podróż z Małym Księciem - ciekawa lekcja języka polskiego

Utworzono dnia 25.10.2022

  

   Na początku października uczniowie klasy 7a mieli okazję poznać jedną z najpiękniejszych opowieści o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu sensu życia. Razem z panią Natalią Krzesiak omawiali na lekcjach języka polskiego „Małego Księcia”. Podsumowanie rozważań było dość nietypowe. Uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekście te, które wyjątkowo zapadły im w pamięci, a następnie umieścili je, za pomocą mazaków, na koszulkach i materiałowych torbach. Obok napisów znalazły się też rysunki kojarzące się z treścią książki.

   Uczniowie bardzo dobrze bawili się podczas pracy, a niektórzy chętnie przebrali się w swoje projekty i chodzili w koszulkach jeszcze po lekcji. (N.K.)

XII Dzień Tabliczki mnożenia

Utworzono dnia 19.10.2022

   W piątek 7 października obchodzony był XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To edukacyjna akcja, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki, zachęcanie do przypomnienia, utrwalenia lub nauczenia się  tabliczki mnożenia. W naszej szkole pod hasłem „Tabliczka za tabliczkę” dla uczniów klas 4 – 8 zorganizowane zostały konkursy o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do rywalizacji zgłosiło się 210 uczniów. Zwycięzcy konkursów wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia oraz szybkością w wykonywaniu obliczeń. Oto oni:

Amelia Piasecka - klasa 4a;
Grzegorz Madajczyk – klasa 4b;
Marcel Piekarski – klasa 5a;
Karol Centkowski – klasa 5b;
Karol Pacholski – klasa 6a;
Oliwia Moraczewska – klasa 6b;
Miłosz Możdżeń – klasa 7a;
Magdalena Kozłowska – klasa 7b;
Filip Walczak – klasa 8a;
Maja Nowak – klasa 8b;
Marcel Kulpa – klasa 8c;

   Nagrodami za najlepszy wynik w klasie były pamiątkowe dyplomy oraz tabliczki czekolady. Wszystkim uczestnikom zabawy z tabliczką mnożenia dziękujemy i zapraszamy za rok. (Nauczyciele matematyki)

Powitanie jesieni

Utworzono dnia 19.10.2022

   23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dzieci z naszego przedszkola i oddziałów przedszkolnych, czyli Misie, Motylki, Biedronki, Pszczółki, Jeżyki i Żabki postanowiły ją uroczyście powitać. Tego dnia w naszym przedszkolu królowały jesienne kolory. Dla  przedszkolaków, zostały zorganizowane konkursy, gry i zabawy pogłębiające wiedzę na temat jesieni, dzięki którym maluchy łatwiej przyswoiły sobie wiadomości dotyczące rozpoczynającej się pory roku.  Dzieci oglądały, dotykały, segregowały i przeliczały kasztany, orzechy, żołędzie, jarzębinę i liście. Śpiewały piosenki, słuchały wierszy i opowiadań o jesieni. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne o tematyce jesiennej, które ozdobiły nasze sale i korytarze. Wybrały się też do pobliskiego parku, gdzie poszukiwały pierwszych oznak jesieni.

   Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie szara, nudna i zimna, ale słoneczna,  kolorowa i bogata w jesienne skarby. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. (R.B.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Powitanie jesieni

PROJEKT „SPORTOWA KLASA”

Utworzono dnia 17.10.2022

  

   Nasza szkoła przystąpiła do projektu badawczego „Sportowa Klasa” organizowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Akcja jest promowana przez gwiazdy sportu m.in.: Magdalenę Fularczyk – Kozłowską (mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro 2016 w wioślarstwie), Katarzynę Skowrońską (dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce) oraz Huberta Malinowskiego (dziennikarz sportowy). W programie biorą udział „zerówki” oraz klasy trzecie. Założeniem projektu jest odkrycie talentów sportowych na wczesnym etapie edukacji i sprawdzenie jak duży progres są w stanie wykonać dzieci podczas ukierunkowanych zajęć sportowych co tydzień. Program z grupą młodszą prowadzi Pan Sebastian Kozłowski, natomiast ze starszymi uczniami Pan Krzysztof Madajczyk. Projekt rozpoczął się szkoleniem na UKW  w Bydgoszczy dla nauczycieli prowadzących. Pierwsze zajęcia odbyły się 26 września, ostatnie zaplanowane są na 16 listopada. Więcej szczegółowych informacji o całej akcji można znaleźć na stronie: https://fundacjaaktywnegorozwoju.pl/sportowa-klasa/.

   Mamy nadzieję, że młodzi adepci zarażą się pasją do sportu, a być może w naszej szkole jest talent na miarę przyszłej gwiazdy sportu. Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki, powodzenia !!! (K.M.)

Konkurs plastyczny „Stop upadkom w gospodarstwach rolnych”

Utworzono dnia 17.10.2022

   Dwoje uczniów klasy 2a, wzięło udział w konkursie plastycznym „Stop upadkom w gospodarstwach rolnych” zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Bydgoszczy oraz placówkę terenową w Aleksandrowie Kujawskim.

   Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich bezpiecznych zachowań, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. 30 września br. w sali kolumnowej im. Edwarda Stachury w budynku dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla finalistów konkursu, wśród których znalazł się nasz uczeń Kacper Kozłowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.S.)

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 17.10.2022

   Dziecięcy świat w ostatnim czasie bardzo przyśpieszył. Już kilkulatki mogą pochwalić się własnym telefonem, a rozrywką, która bije rekordy popularności są filmiki ulubionych youtuberów. Czy w świecie zdominowanym przez technologię można zachęcić dzieci do czytania? Z pewnością jest to coraz trudniejsze, ale trzeba robić wszystko, aby tak się stało. Nasza noblistka, Wisława Szymborska mawiała, że ''czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''. 

   Obchody Dnia Głośnego Czytania w naszej szkoły miały zachęcić, szczególnie najmłodsze dzieci, do tej zabawy. Wszystkie grupy przedszkolne wzięły aktywny udział w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Jest to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Kamishibai to technika opowiadania wywodząca się z Japonii. Wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai), czytający może w ciekawej formie przedstawić kolejne fragmenty historii, baśni czy opowiadania. Wielozmysłowy kontakt z literaturą zachęcił naszych przedszkolaków do ciekawej dyskusji i wyciągania interesujących wniosków na temat tolerancji, relacji międzyludzkich i roli książek.

   Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu teatrzyku do szkolnej biblioteki. (D.S.)

Z wizytą w mieście Kopernika

Utworzono dnia 17.10.2022

   We wtorek, 4 października uczniowie klas drugich byli na całodniowej wycieczce w Toruniu. Pobyt w mieście Kopernika rozpoczął się od wizyty w Planetarium, gdzie dzieci oglądały film pt: „Cudowna podróż” o budowie Układu Słonecznego i podstawach astronomii. Następnie po krótkim spacerze na Starówce uczniowie uczestniczyli w aktywnych warsztatach w Domu Legend Toruńskich, podczas których poznali legendy o Toruniu i mieli możliwość wcielenia się w rolę ich bohaterów.

   Wizyta w Toruniu zakończyła się w Manufakturze Cukierków, gdzie uczniowie poznali przepis i sposób wykonania lizaków oraz mogli samodzielnie wykonać ten słodki przysmak. Był również czas na posiłek i zakup pamiątek. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. (M.S.; M.S.) 

Życzenia

Utworzono dnia 14.10.2022