Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Klockowe szaleństwo

Utworzono dnia 13.05.2024

   W dniach 8 i 9 kwietnia br. dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach klockowych „Mali Architekci”. W stworzonej strefie wypełnionej kilkoma tysiącami klocków uczestnicy mogli  budować i konstruować absolutnie wszystko. Udział w klockowej zabawie był nie tylko niezwykłą przygodą, ale również wyzwaniem. Okazał się świetną okazją do ćwiczenia motoryki małej, planowania i myślenia przestrzennego, kształtowania umiejętności pracy w grupie oraz doskonalenia koncentracji uwagi. 

   Warsztaty udowodniły, że klocki są najlepszym narzędziem do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci, a zabawa nimi może być atrakcyjna i wartościowa. (M.S.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Klockowe szaleństwo

Z podwórka na stadion „O PUCHAR TYMBARKU”

Utworzono dnia 13.05.2024

   Dnia 9.04.2024r. odbyły się rozgrywki turnieju piłki nożnej „O PUCHAR TYMBARKU”. To największe w Europie rozgrywki piłkarskie dla dzieci sponsorowane przez firmę TYMBARK. Na zawodach towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie na wysokim poziomie jednocześnie przestrzegając zasad „fair play”. Na szczeblu powiatowym rozgrywki odbywały się na stadionie w Stawkach. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych: kat.U-10 (roczniki 2014-2015) oraz kat. U-12 (roczniki 2011-2013).

   Drużyna U-10 zajęła II miejsce, wygrywając z SP Zakrzewo 4:2, SP Salezjanie Aleksandrów Kuj. 5:0 oraz przegrywając z SP Stawki 1:2. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Składy drużyn:
U – 10
Antoni Karczewski, Igor Klimczewski, Maciej Kurdupski, Jan Podlewski, Przemysław Biernacki, Fabian Rajkiewicz, Julia Szczęsna, Zofia Gapska, Mateusz Ziółkowski
U – 12
Bartosz Krzyżanowski, Antoni Nowak, Mateusz Wochna, Oliwier Tejman, Kamil Karkosik, Filip Moraczewski, Jakub Nowak, Olga Skowrońska, Fabian Stróżański, Szymon Grącikowski
Opiekunowie: A.Rajkiewicz, S.Kozłowski

Stymulacja zmysłów i dobra zabawa

Utworzono dnia 13.05.2024

   Wychodząc naprzeciw specjalnym potrzebom edukacyjnym i rozwojowym naszych dzieci i uczniów powstała w naszej szkole „Sensoryczna sala zabaw”. Jest to wyjątkowa przestrzeń służąca do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych, emocjonalno-społecznych czy z zakresu terapii integracji sensorycznej. Zajęcia te służą wyrównywaniu deficytów rozwojowych, funkcji poznawczych, motorycznych i intelektualnych. Sala cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i korzystają z niej wielokrotnie uczniowie, którzy w celu odprężenia chcą się przenieść do świata zabawy, pełnego pozytywnych emocji oraz zmysłów i wielu doznań sensorycznych.

   Pomoce znajdujące się na wyposażeniu tego pomieszczenia w dużej mierze pozyskaliśmy dzięki udziałowi w projekcie „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Bądkowo” oraz zaangażowaniu uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Pobudzają one uczestników zajęć do różnych aktywności, w poczuciu bezpieczeństwa i pozytywnych emocji. Przyczyniają się również do poprawy koncentracji uwagi, funkcji wzrokowych, sprawności w zakresie motoryki małej i dużej, a także rozwoju poznawczego, emocjonalno – społecznego i budowaniu pozytywnych relacji koleżeńskich. Zachęcamy wszystkich do korzystania, gdyż praca w takiej sali to stymulacja zmysłów połączona z dobrą zabawą. (A. Sz.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Stymulacja zmysłów i dobra zabawa

Egzamin ósmoklasisty 2023/2024

Utworzono dnia 13.05.2024

   W dniach 14-16.05.2024r. (wtorek, środa, czwartek) w całej Polsce, a także w naszej szkole, będą odbywały się egzaminy ósmoklasisty w kolejności: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, w naszym przypadku języka angielskiego i języka niemieckiego.

   Dni te będą czasem wytężonej pracy dla uczniów klas ósmych. Dla pozostałych uczniów szkoły podstawowej są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem zajęć. Dzień 17.05.2024 r. (piątek) na prośbę rodziców jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (zgodnie z wykazem dni wolnych w ZS-P w Bądkowie). Wszyscy wracamy do szkoły w dniu 20.05.2024r. (poniedziałek). (dyr.)

Wiosenne porządki - filharmonia

Utworzono dnia 10.05.2024

   Na kwietniowym koncercie filharmonii zostały uporządkowane formy muzyczne i ułożone według epok, stylów, charakteru, rytmu, dynamiki, kolorystyki i harmonii. Artyści wraz z uczestnikami szukali podobieństw i różnic, aby wyeliminować chaos na rzecz czystych współbrzmień. Czy splot różnych grup instrumentalnych może stworzyć perfekcyjny efekt muzycznego poczucia estetyki?

   Muzycy wyjaśnili pojęcie dysonansu, polirytmii, kakofonii, a także eufonii w muzyce. Nie traćmy czasu, niech budząca się do życia przyroda będzie dla nas motywacją do pracy. ( I. L-P)

Podziękowania

Utworzono dnia 10.05.2024

„Rodem Warszawianin, sercem Polak..."

Utworzono dnia 10.05.2024

„Rodem Warszawianin, sercem Polak,
a talentem świata obywatel."

Cyprian Kamil Norwid

   Fryderyk Chopin Jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu. Elementami charakterystycznymi dla utworów Chopina są pogłębiona ekspresja oraz czerpanie z wzorców stylistycznych polskiej muzyki ludowej.

   Co roku w naszej szkole dzieci z klas czwartych wykonują albumy i plakaty na temat życia i twórczości naszego narodowego kompozytora i w tym roku tradycji stało się zadość. Uczniowie wykonali piękne albumy, które można obejrzeć oraz przeczytać z nich wybrane fragmenty i ciekawostki w naszym, szkolnym kąciku czytelniczym. (I. L-P)

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY „WESOŁE RERKI”

Utworzono dnia 10.05.2024

   Z okazji Europejskiego dnia Logopedy w naszej szkole zorganizowano IX edycję ogólnopolskiego konkursu pod nazwą IX Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno-Plastyczny pt. „Wesołe Rerki".  Kolejny raz cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele, wyjątkowo kreatywnych prac przedszkolaków z całego kraju. Zadaniem dzieci było zilustrowanie wybranego wiersza logopedycznego ćwiczącego głoskę R – z wykorzystaniem materiałów o różnej fakturze. 

   Ze względu na  ich bardzo wysoki poziom jury konkursowe w składzie L. Bujanowska, A. Szkudlarek i A. Maćczak postanowiło oprócz nagród głównych przyznać po 3 dodatkowe wyróżnienia w każdej z kategorii wiekowych. Nagrody trafią do:

KATEGORIA 5-6 latków:
I miejsce; ZOFIA DRĄŻEK, 6 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, opiekun A. Siarkowska,
II miejsce: MARIA MATYSIAK, 6 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 we Wrocławiu, opiekun K. Krzemińska,
III miejsce: DANUTA MINTA, 5 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 we Wrocławiu, opiekun K. Krzemińska.

Wyróżnienia:
ZUZANNA SĘK, 6 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bartnikach, opiekun K. Sęk; NIKOLA GODZISZEWSKA, 5 l. - Zespół Szkół w Strupinie Dużym, opiekun M. Wojciechowska, CEZARY MITAN, 5 l. - Przedszkole w Dębicy, opiekun O. Tabiś.

KATEGORIA 3-4 latków:
I miejsce: IWO WRÓBEL, 4 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bartnikach,
II miejsce: Damian Jabłoński, 3 l. - Przedszkole Miejskie nr 1 w Kołobrzegu,opiekunowie A.D. Jabłońscy,
III miejsce: Pola Bąk, 3 l. - Przedszkole Miejskie nr 39 w Sosnowcu,opiekun K. Marszałek.

Wyróżnienia:
OLGA CIURA, 4 l. - Przedszkole nr 24 we Wrocławiu, opiekun K. Ciura; KSAWERY MAZUREK, 4 l. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, opiekun A. Siarkowska, KUBA SZULC, 3 l. - Przedszkole nr 24 we Wrocławiu, opiekun A. Jurczyk.

   Ponadto wyróżnione zostały prace dzieci z naszej szkoły – MARTYNY KRAWCZAK, MARIKI WIŚNIEWSKIEJ oraz ZUZANNY DORSZ z oddziału „0”C. Serdecznie gratuluję wszystkim dzieciom i ich opiekunom i zapraszam do kolejnego konkursu juz za rok! (Katarzyna Moraczewska-Nowak)

Nowości w bibliotece szkolnej!

Utworzono dnia 09.05.2024

   Zapraszam wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki, gdyż w ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych pozycji książkowych, które powinny zainteresować czytelników  w różnym wieku. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie ciekawą lekturę. Księgozbiór biblioteki systematycznie się powiększa dzięki licznym sponsorom, m.in. rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom naszej gminy oraz Księgarni Tuliszków, z którą współpracujemy od kilku lat.

   Ciekawą propozycją są również nowości z księgozbioru podręcznego. Są to książki wykonane przez uczniów klas I-III i ich wychowawczynie w ramach projektu profilaktycznego realizowanego pod kierunkiem p. Agnieszki Figas. (D.S.)

„Rodzina to miejsce, gdzie rozmawiają serca”

Utworzono dnia 09.05.2024

   Pod takim hasłem dzieci z klasy 1a w cyklu katechez poznawały wartość jaką jest rodzina. Na podstawie bajki terapeutycznej „Jak Nowartorscy przestali rozmawiać” uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo ważna w rodzinie jest komunikacja i codzienne  rozmowy, które towarzyszą często prostym codziennym czynnościom domowym.

   Dzieci doceniły także wartość wspólnego, rodzinnego odpoczynku, który przyczynia się do budowania prawidłowych  relacji pomiędzy domownikami. Jako podsumowanie cyklu katechez uczniowie wykonali  rękawiczkę  sensoryczną  - znak dobrych uczynków. (I.W.)