Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 24:

„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z Policją

Utworzono dnia 30.09.2025

   Dnia 25 września w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, którego celem było przypomnienie uczniom klas 1-3, przedszkola i oddziałów przedszkolnych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

   W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Policji z Aleksandrowa Kujawskiego, którzy w ciekawy i przystępny sposób omówili zasady ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych.

   Podczas wydarzenia Pan Wójt Paweł Kotowski wręczył uczniom klas pierwszych breloczki odblaskowe, a Pan Dyrektor Janusz Graczyk przekazał elementy odblaskowe uczniom klas drugich i trzecich. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wartościowego spotkania.(A. F.)

Demokracja w praktyce - Wybory do Samorządu Uczniowskiego i uroczyste przekazanie władzy

Utworzono dnia 30.09.2025

   W naszej szkole zakończyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które zostały zorganizowane na najwyższym poziomie. Cały proces wyborczy przebiegał zgodnie z zasadami demokracji i w pełni oddawał realny wpływ uczniów na życie szkoły. Głosowanie zostało przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny. Uczniowie głosowali na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania, które wrzucali do zabezpieczonej urny wyborczej. Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja wyborcza, co zapewniło pełną przejrzystość i uczciwość wyborów.

   Kampania wyborcza poprzedzająca głosowanie była dynamiczna – kandydaci przedstawili swoje pomysły, plany i propozycje zmian, co pozwoliło uczniom świadomie oddać swój głos. Po podliczeniu wszystkich głosów ogłoszono wyniki. Skład nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/2026 przedstawia się następująco:

Przewodnicząca – Dominika Kotowska
Zastępca przewodniczącej – Fabian Stróżański
Sekretarz – Monika Paczkowska
Rzecznik do spraw uczniów – Piotr Stępkowski

   Kulminacyjnym momentem uroczystości było symboliczne przekazanie władzy. Dyrektor szkoły wręczył nowej przewodniczącej, Dominice Kotowskiej, złoty klucz – symbol odpowiedzialności, zaufania i gotowości do działania na rzecz społeczności uczniowskiej. Nowa przewodnicząca podziękowała za okazane zaufanie i zapewniła, że razem z zespołem będzie reprezentować interesy uczniów oraz dążyć do pozytywnych zmian w szkole. 

  Wybory i dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że młodzież potrafi działać odpowiedzialnie, z zaangażowaniem i pasją. Gratulujemy wszystkim wybranym członkom Samorządu Uczniowskiego i życzymy sukcesów w realizacji zamierzonych celów! (SU)

Pielgrzymka ósmoklasistów do Lichenia 2025

Utworzono dnia 26.09.2025

   W środę, 24 września 2025 roku, uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w diecezjalnej pielgrzymce ósmoklasistów do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i uroczystą Mszą Świętą w bazylice licheńskiej, w której uczestniczyli młodzi pielgrzymi z całej Diecezji Włocławskiej. Liturgii przewodniczył biskup diecezjalny, kierując do młodzieży słowa zachęty do pogłębiania wiary oraz mądrego przygotowania się do dalszej edukacji i dorosłego życia. Po Mszy Świętej uczniowie mieli okazję zwiedzić sanktuarium, pomodlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz wysłuchać konferencji skierowanej specjalnie do młodych ludzi stojących u progu nowych wyborów.

   Pielgrzymka była dla naszych ósmoklasistów nie tylko duchowym przeżyciem, ale także okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami z całej diecezji. (I.L-P, I.W)

czytaj dalej na temat: Pielgrzymka ósmoklasistów do Lichenia 2025

Dzień Przedszkolaka

Utworzono dnia 25.09.2025

   22 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci ubrały się tematycznie nawiązując swym strojem do nazwy grupy, na sali z łatwością mogliśmy odnaleźć Misie, Motylki, Biedronki, Żabki, Pszczółki i Jeżyki. Był to wyjątkowy czas pełen radości, zabaw i tańców.

   Przy wsparciu animatorów i pod czujnym okiem pań wychowawczyń przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z ogromną chustą animacyjną, mogły cieszyć się także wirującymi, kolorowymi balonami w Bubble House, a na koniec z ogromną energią zaangażowały się w papierowy zawrót głowy. W trakcie zabawy odwiedziła nas jeszcze mega maskotka Minionka, która również wywołała sporo emocji u najmłodszych.

   Na zakończenie dnia pani wicedyrektor Aleksandra Szkudlarek za wzorową zabawę wręczyła dzieciom medale z logo grupy. Celem naszego spotkania była przede wszystkim integracja społeczności przedszkolnej, stymulowanie rozwoju społeczno – emocjonalnego dzieci oraz ich kreatywności poprzez wspólne zabawy. (B.O)

galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień Przedszkolaka

Zbiórka karmy dla zwierząt

Utworzono dnia 24.09.2025

Nauczyciele naszej szkoły podnoszą swoje kwalifikacje

Utworzono dnia 24.09.2025

   Nauczyciele wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 wzięli udział w szkoleniu „Przyjaciele Zippiego”. Szkolenie przygotowuje do realizacji międzynarodowego programu wspierającego rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

   Dzięki udziałowi w warsztatach nasi nauczyciele zdobyli nowe umiejętności i narzędzia dydaktyczne, które pozwolą jeszcze skuteczniej wspierać uczniów w radzeniu sobie z emocjami, rozwiązywaniu konfliktów oraz budowaniu pozytywnych relacji.

   Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bądkowie za sfinansowanie szkolenia. Dzięki temu możliwe było podniesienie kwalifikacji nauczycieli  i wprowadzenie wartościowego programu do pracy z dziećmi. (A. F.)

Uwaga! Konkurs Plastyczny!

Utworzono dnia 19.09.2025

Zielona szkoła w Kulce – czyli przygoda, której nie da się zapomnieć!

Utworzono dnia 19.09.2025

 

   We wrześniu nasza szkoła zamieniła tradycyjne klasy na mazurską przygodę – ruszyliśmy na zieloną szkołę do ośrodka Kulka! To miejsce, w którym cisza mazurskich lasów miesza się z odgłosami śmiechu, okrzyków radości i... silników quadów. Cztery atrakcje dziennie? Proszę bardzo!

   Każdy dzień był wypchany atrakcjami jak plecak przed wyjazdem – ledwo się to wszystko mieściło! Codziennie czekały na nas aż cztery aktywności, a wśród nich:

Quady – czyli "Formuła 1 po leśnych ścieżkach". Niektórzy jechali jak Kubica, inni jakby pierwszy raz widzieli kierownicę, ale emocji nie brakowało! Segwaye – balans, równowaga i sporo śmiechu. Kto raz się przekręcił na bok, ten już wie, że segway to pojazd tylko z pozoru prosty!

Paintball – gdzie przyjaźń została wystawiona na próbę… zwłaszcza gdy ktoś „przypadkiem” trafił w plecy kolegi z drużyny.

Kajaki i smocze łodzie – czyli mokro, wesoło i czasem trochę krzywo, ale nikt nie wpadł do wody (chyba).

Park linowy i ścianka wspinaczkowa – tu można było poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones albo Spider-Man – zależnie od odwagi i wysokości!

Ognisko ze śpiewaniem – kiełbaski się smażyły, a my śpiewaliśmy, jakby nikt nie słyszał… chociaż las chyba jeszcze się nie pozbierał.

   Wieczory? Akcja dopiero się zaczynała! Kiedy myślicie, że po tylu atrakcjach dzieciaki były zmęczone? No cóż… teoretycznie tak. Ale wieczorami Kulka zamieniała się w strefę tańca i piłki nożnej. Były dyskoteki, mecze i niekończące się rozmowy. A noce? Cóż... oficjalnie trwały "cisze nocne", a nieoficjalnie – "wycieczki po pokojach", "potrzeba jeszcze jednej herbaty" i "tylko sprawdzam, czy wszyscy śpią". Plotka głosi, że niektóre pokoje rozmawiały aż do momentu, gdy budzik miał już tylko godzinę przerwy...

Wróciliśmy... ale nie tacy sami!

   Zielona szkoła w Kulce to był czas pełen śmiechu, integracji i przełamywania własnych barier (np. wysokości na parku linowym). Wróciliśmy trochę zmęczeni, lekko zachrypnięci, ale za to z plecakami pełnymi wspomnień. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu! (Opiekunowie zielonej szkoły) (IPL)

Rolki z wyjazdu na naszym szkolnym FB (kliknij)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Zielona szkoła w Kulce – czyli przygoda, której nie da się zapomnieć!

„Z Orlika na Stadion”

Utworzono dnia 19.09.2025

   Turniej „Z Orlika Na Stadion” to niezwykła sportowa przygoda, która zaczyna się od najbliższego Orlika i daje szansę na spełnienie piłkarskich marzeń. To dzięki niemu tysiące utalentowanych młodych zawodników i zawodniczek może powalczyć o grę na PGE Narodowym oraz udział w zgrupowaniu Reprezentacji Orlików. Ten turniej jest wyjątkowy! Jest nie tylko okazją do przeżycia wspaniałych emocji razem ze swoją drużyną, ale również szansą aby pokazać skautom swój wyjątkowy talent! Dla tych, którzy wyróżnią się na boisku, czeka dodatkowa nagroda, która może być przepustką do wielkiej piłki – zgrupowanie Reprezentacji Orlików, treningi pod okiem najlepszych trenerów, a nawet możliwość obejrzenia meczu Kadry na żywo.

   W dniu 12.09.2025r. uczniowie naszej szkoły (chłopcy – kat. U-15) wzięli udział w drugiej edycji turnieju „Z Orlika na Stadion” Zawody odbyły się na orliku w Ciechocinku. Nasz zespół w pierwszym meczu zremisował 1:1 z SP Sędzin oraz wygrał z ekipą SP Wołuszewo 3:2 zajmując II miejsce (gorszy bilans bramkowy). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Drużyna ZS-P Bądkowo grała w składzie: Wojciech Lewandowski, Karol Centkowski, Arkadiusz Pietrzak, Mateusz Banasiak, Dominik Rajkiewicz, Wojciech Stencel, Wiktor Pikulski. (S.K.)

Międzynarodowy Dzień Kropki

Utworzono dnia 19.09.2025

   15 września 2025 r.  w przedszkolu i klasach 1-3 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień odkrywania talentów, kreatywności i wiary we własne możliwości. Od samego rana towarzyszyły nam kropki – małe, duże, kolorowe i wesołe!

   Rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy o tym, co oznacza kropka i jak może stać się początkiem czegoś wielkiego – rysunku, pomysłu czy przygody. Dzieci obejrzały krótki film o Vashti – dziewczynce, która dzięki małej kropce odkryła swoją pasję do malowania. Następnie wszyscy wzięli udział w „kropkowych” zabawach plastycznych. Powstały piękne obrazy z kropek, kropkowe tęcze, stworki i wesołe wzory na papierze. Najwięcej radości sprawiło dzieciom tworzenie wielkiej wspólnej pracy – ogromnej kropki, którą ozdabialiśmy przez cały dzień. Nie mogło również zabraknąć zabaw rytmiczno-ruchowych przy kropkowych rytmach oraz kropkowej gimnastyki. Na zakończenie każde dziecko mogło opowiedzieć o swoim dziele i pochwalić się swoim talentem. Był to dzień pełen uśmiechu, twórczej energii i wspaniałych pomysłów.

   Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i kreatywność – już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Kropki! (I.W., A.S., K.G., Wychowawcy wychowania przedszkolnego)

   Tradycja obchodów Dnia Kropki znana jest od 2008 roku i obchodzona w 108 krajach. 15 września 2025r. uczniowie klas 5a, 5b i 7b podczas lekcji języka polskiego aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Na początku zajęć młodzież obejrzała krótki film „The Dot („Kropka”) na podstawie książki Petera H. Reynoldsa o Vashti – dziewczynce, która dzięki kropce odkryła swój talent. Następnie uczniowie pracowali metodą stacji zadaniowych: stacja 1. Zakodowana kropka, stacja 2. Opowiadanie o kropce, stacja 3. Interpunkcyjna układanka, stacja 4. Przysłowiowa kropka, stacja 5. Wieża słów. Każde zadanie pobudzało u uczniów kreatywność, rozwijało umiejętności językowe, artystyczne i logiczne oraz motywowało do współpracy.

   Zajęcia inspirowały do działania i pokazały, że kropka to coś więcej niż tylko znak interpunkcyjny – to symbol kreatywności i twórczości. Uczniom bardzo podobała się taka forma lekcji. (M.B)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Kropki