Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Utworzono dnia 05.07.2022

   W związku z dużą ilością pytań przypominamy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu klas ósmych będą wydawane uczniom od 8 lipca 2022r. (piątek):

godzina 9.00 - 10.00 - klasa 8a

godzina 10.00 - 11.00 - klasa 8b

godzina 11.00 - 12.00 - klasa 8c

Zaświadczenia odbieramy w sekretariacie szkoły w wyżej zapisanych godzinach. (dyr)

Wycieczka szkolna: Skalne Miasto – Praga – Kotlina Jeleniogórska

Utworzono dnia 05.07.2022

   W dniach 30 maja – 1 czerwca 2022r. uczniowie klas szóstych wyjechali na wycieczkę szkolną. Celem wyjazdu było zwiedzanie Skalnego Miasta, Pragi oraz Kotliny Jeleniogórskiej.

   Pierwszego dnia uczestnicy przybyli do Aderspachu, by zwiedzić przepiękne Skalne Miasto. Przechodzili wyznaczonymi szlakami wśród unikalnych form skalnych. Niesamowitym przeżyciem był dla Nich spływ po górskim jeziorku. Kolejnego dnia punktem zwiedzania była urokliwa Praga. Uczniowie odwiedzili zabytkową część miasta: Hradczany z zamkiem i katedrą, Małą Stranę, Rynek z ratuszem. Spacerowali po Moście Karola i Placu Wacława. Trzeciego dnia zwiedzili Kotlinę Jeleniogórską. Odbyli spacer po centrum Szklarskiej Poręby, byli nad Wodospadem Kamieńczyk. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na szczyt góry Chojnik w Sobieszowie. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Znajdują się na niej ruiny zamku, w którym mieszkała okrutna księżniczka Kunegunda.

   Uczniowie wrócili z wyjazdu zadowoleni i pełni wrażeń. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Katarzyna Walczak, Joanna Drążek, Agnieszka Danielewska i Monika Boniecka. (M.B.)

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 20.06.2022

Zapraszamy na uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2021/2022,
które odbędzie się dnia 24 czerwca 2022 roku
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie

     

8.30 – Przedszkole i oddziały przedszkolne (sala GOK)

9.00  Klasy 1-4 (sala gimnastyczna)

11.00 – klasy 5-8 (sala gimnastyczna)

Czwartek (23.06.2022r.) – godz. 09:00 - Msza św. w Kościele Parafialnym w Bądkowie

 

Kursy autobusów:
Przyjazdy
I kurs: 8.00 – zielony; 7.50 – czerwony; 7.54– niebieski
II kurs: 10.00 – zielony; 9.50 – czerwony; 9.54– niebieski
Odjazdy:
I kurs 11.45 – zielony; 11.45 – czerwony; 11.45 – niebieski
II kurs 14.30 – zielony; 14.30 – czerwony; 14.30 – niebieski

15 czerwca - Dzień Dziecka - organizacja

Utworzono dnia 09.06.2022

   15 czerwca 2022r. w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W przypadku dobrej pogody (brak opadów) spotykamy się na zajęciach rekreacyjno-sportowych na terenie boiska szkolnego.

Przyjazdy autobusów:
Pierwszy kurs autobusu: (klasy 4-8) – zgodnie z rozkładem
Drugi kurs autobusu (oddziały przedszkolne, klasy 1-3) – zgodnie z rozkładem

Oddziały przedszkolne
9.00-10.00 – schodzenie się dzieci, zajęcia w klasach, śniadanie,
10.00 – gry i zabawy rytmiczno-taneczne oraz ruchowe (bieżnia od strony apteki),
12.00 – „Sprintem do maratonu” – Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków.

Klasy 1-3 – Turniej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły klas 1-3 (+ 500 zł na pomoce naukowe dla zwycięskiej klasy)
9.00 – 9.15 - zajęcia z wychowawcą, przygotowanie do rozgrywek,
9.15 – rozpoczęcie rozgrywek na torze przeszkód (bieżnia od strony piaskownicy),
około 9.30 - w czasie przerw w rozgrywkach Mini Mam Talent II – MMT II.
Do zwycięstwa w turnieju liczy się punktacja klasy z rozgrywek i MMT II

Klasy 4-8 - Turniej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły klas 4-8 (+ 500 zł na pomoce naukowe do zwycięskiej klasy),
8.00-8.15 – zajęcia z wychowawcą, przygotowanie do rozgrywek,
8.15 – rozpoczęcie rozgrywek koszykówki (lewa strona boiska) i piłki siatkowej (prawa strona boiska),
Od około 10.30 - w czasie przerw w rozgrywkach Mini Mam Talent II
Do zwycięstwa w turnieju liczy się punktacja klasy z rozgrywek i MMT II

Sala numer 9 gry i zabawy planszowe dla wszystkich chętnych uczniów. Rada Rodziców zapewnia: zjeżdżalnie, basen z kulkami, kino 7d, kiełbaski z grilla i wodę mineralną.

Odjazdy:
I odjazd – oddziały i klasy 1-3 – 13.35
II odjazd – klasy 4-8 – 14.30

Wyniki rozgrywek na żywo

 

klasy 1-3 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lVhMvFb8oVBULFL5844-zItoGGpqACkkPE35Mcb321k/edit?usp=sharing

klasy 4-8 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1b9xmj0zAYx0_HOAFhvGVNauNwiSDeKqhMiZicrnGP5M/edit?usp=sharing

 

czytaj dalej na temat: 15 czerwca - Dzień Dziecka - organizacja

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY z okazji Europejskiego Dnia Logopedy

Utworzono dnia 06.06.2022

   Z radością informuję, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatami kolejnego ogólnopolskiego konkursu logopedycznego. Był to konkurs organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Inowrocławiu z okazji Europejskiego Dnia Logopedy. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności pozaszkolnej, umożliwienie odniesienia sukcesu oraz podniesienie samooceny dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Inowrocławia.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe:

  • grupa 1- dzieci w wieku przedszkolnym - zadaniem tej grupy było wykonanie pracy plastycznej pt. "U logopedy"- w tej kategorii udział wzięły Sara Kostańska oraz Asia Uchwat z oddziałów przedszkolnych.
  • grupa 2 - dzieci z klas 1-3 - zadaniem tej grupy było ułożenie wierszyka z głoskami trudnymi pod względem wymowy – w tej kategorii I MIEJSCE zdobyła uczennica klasy 3a AMELIA PIASECKA.
  • grupa 3 - uczniowie klas 4-8 - wykonywali pomoc logopedyczną i tutaj zdobywczynią II MIEJSCA została ALICJA OLEJNICZAK z klasy 5a. W tej kategorii udział wzięli także Lena Kołtun, Nikola Puchalska, Jakub Momot i Czarek Rajewski z klas czwartych. GRATULACJE! Katarzyna Moraczewska-Nowak (logopeda)

Dni otwarte w naszym Przedszkolu

Utworzono dnia 04.06.2022

Deutsch ist einfach - Niemiecki jest łatwy

Utworzono dnia 03.06.2022

   17 maja 2022r  w  I Liceum  Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu Adam Wiśniewski z klasy 6a odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca i zdobycie tytułu Laureata w konkursie z języka niemieckiego.

   Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Kaspar krajoznawczy DACH-Reise“ wymagał od niego nie tylko bardzo dobrej znajomości j. niemieckiego, ale także dużej wiedzy z dziedziny historii, literatury, muzyki i geografii- również w języku niemieckim. Jeszcze raz wielkie gratulacje. (J.D.)

WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH BIEGACZY!!!

Utworzono dnia 03.06.2022

   W dniu 21.04.2022r. nasi uczniowie reprezentowali powiat aleksandrowski w drużynowych biegach przełajowych, podczas mistrzostw województwa Kujawsko–Pomorskiego w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowało, aż 5 drużyn, gdyż na szczeblu powiatowym wszystkie wystawione przez nas zespoły wygrały swoje biegi. Dla szkoły podstawowej były przewidziane trzy kategorie wiekowe dla klas: 3-4, 5-6, 7-8. W każdej grupie rozgrywano osobno wyścigi dziewcząt i chłopców. W każdej kategorii rywalizowało 20 zespołów oraz indywidualni mistrzowie powiatów, każda drużyna liczyła po 6 zawodników, więc na starcie było bardzo ciasno, ponieważ w każdym z biegów udział brało ponad 120 sportowców!! Nagradzano 4 najlepsze drużyny oraz 3 najlepszych biegaczy indywidualnie. Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło również naszych uczniów. Miejsce trzecie indywidualnie w kategorii klas 3-4 zdobył Tymon Piński, warto zaznaczyć, że Tymek jest uczniem klasy 3, więc rywalizował w większości ze starszymi od siebie chłopcami. Drużynowo na podium stanąć naszym zawodnikom się nie udało, ale dziewczęta z klas 3-4 zajęły miejsce czwarte, które również było nagradzane pięknym pucharem. Przed naszą drużyną uplasowały się zespoły z Brodnicy, Bydgoszczy oraz Rypina.

   Myślę, że warto też zaznaczyć, że byliśmy najmniejszą szkołą podczas całych zawodów, a jak widać nie przeszkodziło to w osiągnięciu ogromnych sukcesów !! Ciężka praca popłaca! Gratulujemy bardzo naszym zdolnym i walecznym sportowcom wspaniałych wyników!!! Jesteście wielcy!!! (K.M.)

   Składy naszych drużyn oraz miejsce zajęte podczas mistrzostw w 20 zespołowej stawce:

Klasy 3-4 dziewczęta (4 miejsce): Maja Bączkowska, Lena Kamińska, Lena Piotrowska, Natalia Woźniak, Olga Skowrońska, Alicja Białowąs, Ewa Mietlicka
Klasy 3-4 chłopcy (11 miejsce): Tymon Piński(3 indywidualnie), Mateusz Banasiak, Filip Moraczewski, Marcel Piekarski, Wiktor Piotrowski, Dominik Rajkiewicz, Jakub Sidorowicz, Fabian Stróżański.
Klasy 5-6 dziewczęta (12 miejsce): Natalia Banasiak, Zuzia Grzegórska, Ola Lasota, Oliwia Moraczewska, Wiktoria Morawska, Weronika Nowak, Gabrysia Rajewska.
Klasy 5-6 chłopcy (11 miejsce): Szymon Andrusiak, Filip Balcerak, Bartek Bączkowski, Wiktor Błaszak, Marcin Dalasiński, Kuba Majewski, Adam Wiśniewski.
Klasy 7-8 chłopcy (14 miejsce): Karol Boniecki, Tomek Danielewicz, Alan Kostański, Antek Klimczewski, Bartek Momot, Mateusz Momot, Mateusz Andrusiak.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii i Historii

Utworzono dnia 31.05.2022

   Zostały podsumowane wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Biologii i Historii.

Adam Wiśniewski z klasy VIa uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, opiekunem była E. Junczys.

Kinga Mendel z klasy VIIb pod opieką p. B. Wyborskiej została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

   Uczniowie otrzymali zaświadczenia o uzyskanych osiągnięciach, a zaproszeni rodzice gratulacje od Dyrektora szkoły. Warto pamiętać, że laureaci i finaliści mają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. (B.W., E.J.)

Wycieczka do Trójmiasta

Utworzono dnia 30.05.2022

   18 maja uczniowie klas 3 wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszy punktem zwiedzania było Oceanarium i żaglowiec Dar Pomorza w Gdyni, gdzie każdy mógł poznać podwodny świat zwierząt oraz zobaczyć co skrywa się pod pokładem statku. Kolejnym punktem wycieczki było wejście na Molo w Sopocie oraz krótkie moczenie stóp w morzu. Ostatnim miejscem, które zobaczyli uczniowie to Starówka w Gdańsku - Fontanna Neptuna, zabytkowe kamienice, dźwig portowy Żuraw oraz statki na rzece Motławie.

   Po całym dniu zwiedzania zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (M.A, D.W)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Trójmiasta