Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Utworzono dnia 26.10.2023

Uczniowie klas 5 wzięli udział w ,,XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie'', której opiekunem jest pani Anna Pawłowska. Uczniowie wykonali pracę plastyczną na temat ,,Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana''. Komisja szkolna w składzie: Anna Pawłowska, pani Aleksandra Szkudlarek, pani Izabela Wolińska zakwalifikowały do etapu ogólnopolskiego prace Piotra Danielewskiwgo, Szymona Grącikowskiego, Agaty Kumor. Życzymy wygranej w etapie ogólnopolskim. (A.P.)

„Nasz Szrek” - wyjazd do Teatru Imresaryjnego

Utworzono dnia 26.10.2023

   20 października 2023 r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami wybrały się do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku na spektakl pt.: „Nasz Szrek” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

   „Nasz Szrek” to baśniowa opowieść o przygodach odrażającego, zielonego ogra o dość nietypowych manierach i jego przyjaciół –  gadającego Osła, Wilka, Czerwonego Kapturka, Babci Jadzi. Bohaterowie przybliżyli dzieciom wartość prawdziwej przyjaźni i to, że każdy z nas potrzebuje prawdziwego przyjaciela. Postacie swoimi uczynkami udowodnili, że w życiu liczy się to, co mamy w sercu. Piękne, barwne kostiumy, wspólny dialog i śpiew z publicznością, efekty multimedialne sprawiły, że przedstawienie było ciekawe i podobało się dzieciom.

   Warto podkreślić, że wycieczki są integralną formą działalności edukacyjno-wychowawczej szkoły. Edukacja kulturalna, obcowanie ze sztuką sprzyja budowaniu wrażliwości estetycznej u dzieci. To najlepsza lekcja wychowawcza, która inspiruje kreatywność dzieci, budzi ciekawość świata, rozwija wyobraźnię. Wychowanie poprzez kulturę to najlepsza inwestycja w młodego człowieka i kształtowania jego charakteru (A.S., K.G., D.W.)

Światowy Dzień Misyjny

Utworzono dnia 25.10.2023

   Uczniowie klasy 5a, pod opieką pani Anny Pawłowskiej, przygotowali inscenizację z okazji Światowego Dnia Misyjnego. W niedzielę 22.10.2023r. dzieci wystąpiły podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Bądkowie. Podczas inscenizacji dzieci przedstawiły życie Pauliny Jaricot - błogosławionej 22.05.2022 r. założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

   Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku, we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie, jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce Światowy Dzień Misyjny, zwany również Niedzielą Misyjną, przedłuża się na cały tydzień. (A.P.)

„GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW” W BĄDKOWIE

Utworzono dnia 25.10.2023

   Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie „MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Jest to ogólnopolski projekt badawczy powiązany z  kampanią edukacyjną dotyczący zdrowia psychicznego. 

   Program będzie realizowany w ramach zajęć  przez specjalistów szkolnych wśród uczniów klas 1-8. W pierwszym półroczu będą to zajęcia pod hasłem: 1. Poczuj emocje. 2. Nazwij potrzeby. 3. Moje granice. 4. Potrzebuję pomocy. Jak to zakomunikować?

   Tematy zajęć, które będą realizowane w drugim półroczu to: 1. Ja i moja relacja ze światem online. 2. Ja i moje bezpieczeństwo w świecie offline i online. 3. Ja i krytyczne myślenie. 4. Aktywność fizyczna. Dlaczego mózg potrzebuje ciała? (Koordynator: Agnieszka Figas)

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole

Utworzono dnia 24.10.2023

​   W związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych informuję, że działając na podstawie §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, Rada Pedagogiczna przyjęła ustalone przez dyrektora, pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. (dyr.)

31 października 2023r. (wtorek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
2 maja 2024r. (czwartek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
14 maja 2024r. (wtorek) – egzamin ósmoklasisty (j. polski)
15 maja 2024r. (środa) – egzamin ósmoklasisty (matematyka)
16 maja 2024r. (czwartek) – egzamin ósmoklasisty (j. angielski)
17maja 2024r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
31 maja 2024r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
7 czerwca 2024r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (Dzień Dziecka)

WIZYTA MISTRZYNI W WIELOBOJU – ADRIANNY SUŁEK-SCHUBERT

Utworzono dnia 23.10.2023

   Dnia 11 października, w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie. Gościem była pani Adrianna Sułek-Schubert, która jest reprezentantką Klubu Sportowego Brda Bydgoszcz, halową wicemistrzynią w pięcioboju z 2022 roku, wicemistrzynią w siedmioboku z 2022 roku, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Tokio i rekordzistką Polski. Spotkanie odbyło się dzięki Departamentowi Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

   Pani Adrianna została przywitana przez dzieci w strojach kujawskich. Przedstawiono jej najważniejsze sukcesy sportowe poparte zdjęciami, które były przez nią komentowane. Odbyła się też krótka konferencja, podczas której Mistrzyni odpowiadała na pytania dotyczące nie tylko zagadnień sportowych. Wybrani uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrzewce i wykonaniu kilku ćwiczeń z Gościem. Nie obyło się bez zdjęć i mnóstwa autografów. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem z obu stron.

   Z doświadczenia wiemy, że nie ma lepszej motywacji dla dzieci i młodzieży niż bezpośredni kontakt z młodą osobą, która dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy, silnej woli, determinacji, treningom odniosła sukces zarówno sportowy jak i medialny – jest rozpoznawana nie tylko w Polsce.

   Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia. (E.Ż., M.S., K.M.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: WIZYTA MISTRZYNI W WIELOBOJU – ADRIANNY SUŁEK-SCHUBERT

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.”

Utworzono dnia 18.10.2023

   „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.” To hasło przewodnie tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej,  który obchodziliśmy w naszej szkole. Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, w której odśpiewaliśmy Hymn, a następnie głos zabrał Pan dyrektor oraz zaproszeni goście. Po przemówieniach zostały wręczone nagrody dla nauczycieli. Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje. 

   Kolejnym punktem była część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Pierwsza w żartobliwy sposób przedstawiła realia pracy w szkole. Natomiast w drugiej uczniowie klas siódmych zaprezentowali swoje umiejętności językowe poprzez prezentację skeczu w wersji polsko - angielskiej o nauczycielu, "Mr Black'u", który zaspał na Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Krótka inscenizacja była wesołą kontynuacją przygotowanej części artystycznej. 

   Na zakończenie odbył się quiz dla nauczycieli. Uczniowie wcielili się w rolę swoich belfrów, których zadaniem z kolei było odnaleźć siebie w poszczególnych postaciach. Uczniowie fantastycznie wczuli się w rolę, co można podziwiać na fotorelacji. Żaden z pedagogów nie miał wątpliwości, który z nich kryje się pod przebraniem.  Radości nie było końca, a pomysły młodzieży zachwyciły wszystkich.  

   Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Oświaty i Przyjaciołom szkoły życzymy spełnienia wszystkich oczekiwań, radości z codziennego trudu dawania siebie bez reszty młodemu pokoleniu, osobistego szczęścia i wdzięczności w sercach wychowanków. (I L-Paliwoda, M. Nowakowska, P. Popławski, Fotorelacja: Ł. Nowakowski)

   Mam przyjemnosć poinformować że nauczyciele naszej szkoły zostali wyróżnieni. Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Pani Anita Przywitowska. Medal Komisji Edukacji Narodowej: Pan Janusz Graczyk, Pani Lidia Łuczak. Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Pani Beata Wyborska. Nagrody Wójta Gminy Bądkowo: Pan Janusz Graczyk, Pani Izabela Lewandowska-Paliwoda, Pani Monika Skrzynecka, Pani Dorota Strzelecka, Pani Aleksandra Szkudlarek. Nagrody Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie: Pani Renata Bartkowska, Pani Anna Bury, Pani Agnieszka Danielewska, Pani Agnieszka Figas, Pani Natalia Krzesiak, Pan Andrzej Kuczyński, Pani Joanna Kwiatkowska, Pani Małgorzata Kwiatkowska, Pani Lidia Łuczak, Pan Krzysztof Madajczyk, Pani Katarzyna Moraczewska-Nowak, Pani Wioleta Niemczyk, Pani Monika Nowakowska, Pan Łukasz Nowakowski, Pani Małgorzata Strzelecka, Pani Beata Wesołowska, Pani Dorota Wochna, Pani Estera Żywica. (dyr)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.”

Filharmonia - Andrzej Szwalbe – Człowiek wielu talentów

Utworzono dnia 16.10.2023

   Październik jest drugim miesiącem, kiedy gościmy w naszej szkole artystów filharmonii. W tym miesiącu młodzież szkolna została zapoznana z muzycznym bohaterem Bydgoszczy, którym był Andrzej Szwalbe – Człowiek wielu talentów, prawnik, pianista, polski działacz społeczny i kulturalny. Jego charyzma i osobowość przyczyniły się do powstania w roku 1953 Państwowej Filharmonii Pomorskiej. Na tej audycji królowało brzmienie instrumentów dawnych. (I. L-P)

ŻYCZENIA

Utworzono dnia 14.10.2023

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Utworzono dnia 12.10.2023

   26 września obchodzony jest  Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

Obchody tego święta były w naszej szkole bardzo „europejskie”. Uczniowie z klas 4-8 wykonali plakaty, które przedstawiały ciekawostki, zwyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów europejskich.  Łącznie przygotowano 10 plakatów, które przedstawiały następujące kraje: Wielką Brytanię, Norwegię, Włochy, Czechy, Szwecję, Holandię, Grecję, Hiszpanię, Belgię oraz Chorwację.  Plakaty te zdobiły przez jakiś czas nasze szkolne korytarze. Każda klasa za włożony wysiłek w przygotowanie plakatów otrzymała słodki upominek oraz dyplom. Natomiast młodsi uczniowie z klas 1-3 dowiedzieli się, jak wyglądają flagi poszczególnych krajów europejskich  oraz jak w oryginale brzmi nazwa danego kraju. Chętni reprezentanci  z klas 4-8 mogli również sprawdzić swoją wiedzę o krajach europejskich poprzez wzięcie udziału w szkolnym quizie wiedzy. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie nie mogą się powstydzić swojej wiedzy. Dziękujemy:

- w szczególności uczniom, którzy tak fantastycznie i pomysłowo przygotowali się do tej uroczystości, 
- wychowawcom za współpracę,
- Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków dla naszych uczniów. (nauczyciele języków obcych)

więcej zdjęć po klknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole