Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

„Szkoła pamięta” - 2021

Utworzono dnia 25.11.2021

   Na przełomie października i listopada uczestniczyliśmy po raz trzeci w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach, do akcji włączyli się uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzili bądkowskie miejsca pamięci oraz cmentarz parafialny, na którym uporządkowali groby osób zasłużonych  dla naszej gminy. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę poświęconą lokalnemu bohaterowi – Przemysławowi Barthel de Weydenthal, a najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się z panem Józefem Nowakowskim, autorem wielu publikacji dotyczących historii Bądkowa i okolicy, który po raz kolejny włączył się w akcję. Nasi milusińscy z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci z klas 1-3 wykonali piękne prace plastyczne, nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję, szczególnie panu Józefowi Nowakowskiemu, który po raz kolejny wspierał nasze działania, opowiadając    o ciekawej historii naszej gminy. (N.K.)

#SzkołaPamięta

Więcej zdjęć po kliknieciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: „Szkoła pamięta” - 2021

B I B L I O T E K A – DRZWI DO KSIĄŻKI

Utworzono dnia 24.11.2021

   Baśnie i legendy z całego świata były tematem przewodnim tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  w naszej szkole odbyły się konkursy i akcje czytelnicze, których głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkola miały za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Oswoić smoka, czyli legendarna postać w niezwykłych barwach”. Miło nam poinformować, że jury wyłoniło laureatów: 

I miejsce: Joanna Uchwat z grupy 0D
II miejsce (ex aequo): Aleksandra Gawrońska z grupy 0D i Dawid Kozłowski z grupy 0E
III miejsce (ex aequo): Nina Tuszyńska z grupy 0E i Gabriela Grzanka z grupy 0D

   Szczególne wyróżnienia jury, w składzie: Aleksandra Szkudlarek, Aneta Nowicka i Dorota Strzelecka, przyznało najmłodszym uczestnikom konkursu: Anielce Pańce z grupy 0A, Mikołajowi Galczakowi z przedszkola, Helence Pańce z grupy 0B i Kevinowi Galczakowi z grupy 0C. Natomiast spośród sześciolatków wyróżniono następujące osoby: Annę Jaskólską, Natalię Popławską, Zuzannę Szczupakowską, Zuzannę Szczęsną z grupy 0E oraz Mikołaja Kossa, Ksawerego Kwiatkowskiego, Wiktora Przekwas- Budziszewskiego i Nikolę Ratajczyk z grupy 0D.

   I miejsce w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” uzyskał Kacper Kozłowski z kl. 1a.

   Finalistkami II edycji akcji „Bilet powrotny do biblioteki” zostały: Gabriela Skowrońska z kl. 3a oraz Maja Stencel z kl. 3b.
Natomiast laureatami konkursu „5 Books Challenge” (5 książek w 5 tygodni) zostali następujący uczniowie: Liliana Grzanka, kl. 4a, Karol Pacholski,  kl. 5a, Magdalena Kozłowska, kl. 6b, Wiktoria Piasecka, kl. 8b i Edyta Skowrońska, kl. 8b. Gratulacje! (DS)

Więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: B I B L I O T E K A – DRZWI DO KSIĄŻKI

Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Utworzono dnia 23.11.2021

   Grupa 0B „Żabki” dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, którego celem jest zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dzieci dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom i materiałom poznają piękno Polskiej natury oraz gatunki, które należy chronić. Przedszkolaki otrzymały pakiet startowy w tym książeczki opowiadające o przygodach Gangu Swojaków, 6 maskotek zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz karty motywacyjne z naklejkami. Systematycznie wykonują poszczególne zadania i zdobywają kolejne odznaki odkrywców. „Żabki” pokusiły się także o wzięcie udziału w konkursie promującym powyższy program edukacyjny, czyli nagranie artystycznego wykonania piosenki wskazanej przez organizatora.

   Przedszkolaki zapoznały się z piosenką opisującą zagrożone i chronione gatunki zwierząt pt. „Magiczna Moc Swojaków”. Następnie przygotowały piękne rysunki Swojaków i pomogły w dekoracji sali, rodzice zadbali o wspaniałe stroje swoich dzieci, które wcieliły się w różne zwierzęta. 18 listopada nasza sala zamieniła się w prawdziwy las, pełen przeróżnych zwierzaków, tego dnia nagraliśmy film z artystycznym wykonaniem piosenki i przesłaliśmy do organizatora konkursu. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników, które odbędzie się 17.01.2022r. (B.O.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Spotkanie z rodzicami

Utworzono dnia 17.11.2021

   W dniach 23, 24, 25 listopada (wtorek, środa, czwartek) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. W związku z panującym zagrożeniem zarażenia się wirusem Covid-19 spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu. Rodzice dzieci z przedszkola wchodzą wejściem do przedszkola. Rodzice uczniów klas 1-3; 7a i 8c wchodzą głównym wejściem do szkoły. Rodzice uczniów klas 4 wchodzą wejściem do starej części szkoły od strony parkingu. Rodzice uczniów klas 5; 6; 7b; 7c; 8a; 8b wchodzą wejściem od strony parku. Przypominam o obowiązujących w szkole procedurach organizacji pracy i postępowania w czasie zagrożenia epidemicznego. (dyr.)

23.11.2021r (wtorek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 Przedszkole (2) 1a (12) 5a (23)
16.45 0A (3) 1b (7) 5b (21)
17.30 0B (16) 2a (14) 6a (19)

24.11.2021r (środa)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 0C (18) 2b (15) 7b (10)
16.45 0D (1) 3a (5) 7c (11)
17.30 0E (17) 3b (4) 8a (20)

25.11.2021r (czwartek)

godzina klasa (sala) klasa (sala) klasa (sala)
16.00 8c (8sp) 8b (9g) 4a (mssp)
16.45 7a (6sp) 4b (13sp) 6b (22g)
czytaj dalej na temat: Spotkanie z rodzicami

Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 22.11.2021

   5 listopada br. dzieci z przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz klas  I-III wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci utożsamiają się z bajkowymi postaciami, dzięki którym ich świat staje się bardziej radosny i kolorowy.

   Tego dnia także w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Przypomnieliśmy sobie utwory, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z bajki. Nie zabrakło więc Księżniczek, Myszki Miki, Boba budowniczego, Królewny  Śnieżki, Spidermana,  Batmana  i wielu innych bajkowych postaci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć.

   Zwieńczeniem całej baśniowej zabawy był Bal Postaci z Bajek.Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii. (M.G.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Dzień postaci z bajek

Edukacja zdalna w klasie 2a

Utworzono dnia 17.11.2021

   W związku z wyrażeniem zgody przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim oraz organ prowadzący szkołę, od dnia 18 listopada 2021r. do 19.11.2021r (włącznie) uczniowie klasy 2a przechodzą na edukację zdalną.

   Nauczanie zdalne będzie odbywać się na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku szkolnym, zgodnie z Regulaminem pracy zdalnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. (dyr.)

…bo wolność jest w nas… - „Szkoła do hymnu”

Utworzono dnia 16.11.2021

   11 listopada to bardzo wyjątkowy dzień. Dzień, w którym manifestujemy nasz patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny. Dzień, w którym nie my jesteśmy najważniejsi, ale Ona – Polska. W tym roku obchodzimy 103 rocznicę narodzin wolności. I choć w historii nie brakuje prób jej ograniczenia, my, Polacy, nie damy zdławić w sobie poczucia swobody. Jesteśmy wolni i o wolność upomnimy się zawsze. Bo wolność można docenić tylko wtedy, gdy została utracona i odzyskana.

   Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, Święto Niepodległości, dzieci i młodzież bądkowskiej szkoły (pod kierunkiem p. Joanny Kwiatkowskiej i p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody, ze wsparciem technicznym p. Natalii Krzesiak) przygotowały uroczystą akademię poświęconą wolności i jej znaczeniu w życiu Polaków. Całość została uświetniona nastrojową i dynamiczną muzyką, przeplataną pięknymi wierszami, scenkami dramatycznymi i efektami specjalnymi. Pięknym dopełnieniem widowiska był taniec z flagami.  (JK)

   10 listopada - dzień́ przed Świętem Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych uroczyście odśpiewały hymn Polski, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Potem zgodnym chórem opowiadały na pytania najpopularniejszego wiersza dla dzieci pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, udowadniając swoją przynależność́ do naszego pięknego kraju. Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowaną na tę okazję piosenkę̨. Maluchy zachowały się̨ jak na patriotów przystało. (nauczycielki edukacji przedszkolnej)

   W tym samym dniu 10.11.2021r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie wziął udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 odśpiewanie hymnu państwowego odbyło się w mniejszych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Najpierw cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” zaśpiewali wspólnie z nauczycielami  uczniowie z klas 4-6, później młodzież z klas 7-8, a następnie dzieci z klas 1-3. 

   Po odśpiewaniu hymnu każda z grup wiekowych uczestniczyła w uroczystym apelu, który został przygotowany przez uczniów naszej szkoły z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób cała społeczność uczniowska włączyła się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. (B.W.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: …bo wolność jest w nas… - „Szkoła do hymnu”

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Utworzono dnia 15.11.2021

   Dnia 28 października dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasa 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Policjantki opowiadały o swoim zawodzie i służbie policyjnej. Omówiły zasady właściwego poruszania się po drogach wykorzystując przywiezione pomoce, takie jak: sygnalizator świetlny, podłogowa mata – jezdnia, elementy odblaskowe i inne. Zwróciły uwagę na bezpieczeństwo pasażerów – dzieci podczas jazdy samochodem i zagrożenia wynikające z kontaktów z nieznajomymi osobami.

   Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, były bardzo aktywne i zaangażowane w wykonywanie proponowanych zadań. Mamy nadzieję, że zdobyte i utrwalone podczas spotkania umiejętności będą stosowane w życiu codziennym. (E. Ż.; M.S.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z POLICJĄ

"Kolorowa jesień" - wyniki konkursu

Utworzono dnia 12.11.2021

   Mając na uwadze uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody zorganizowano  w naszej szkole konkurs plastyczny skierowany do przedszkola i oddziałów przedszkolnych pt. „Kolorowa Jesień”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na bogactwo i różnorodność kolorów występujących w tej porze roku oraz promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wpłynęły aż 73 prace, a każda z nich była piękna i wyjątkowa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 października 2021r. Tematyka konkursu wpisuje się w zadania projektu edukacyjnego realizowanego przez oddziały przedszkolne pt. „Z kulturą mi do twarzy”. Komisja konkursowa w składzie pani Aleksandra Szkudlarek i pani Aneta Nowicka miała nie lada problem z ustaleniem, które prace wyróżnić. Zwracano uwagę na samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, estetykę oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po długich naradach wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco:

  • 3 – latki

I miejsce – Adam Szopa
II miejsce – Marcelina Piotrowska
III miejsce – Mateusz Koss
Wyróżnienia: Witek Marciniak, Fabian Skowrońki, Aniela Pańka

  • 4 – latki

I miejsce – Mikołaj Galczak
II miejsce – Alina Chmielewska
III miejsce – Antoni Urbański
Wyróżnienia: Lena Nowak, Bartek Kurzyp, Zuzia Przybysz, Zuzia Dorsz

  • 5 – latki

I miejsce – Martyna Kretkowska
II miejsce – Wojciech Pacholski
III miejsce – Kacper Przybysz
Wyróżnienia: Wojtek Wochna, Izabela Jasińska, Tomasz Pacholski

  • 6 – latki

I miejsce – Jan Kiciński
II miejsce – Aleksandra Gawrońska
III miejsce – Nina Tuszyńska
Wyróżnienia: Ania Jaskólska, Wiktor Przekwas – Budziszewski, Zuzanna Szczupakowska, Igor Marciniak

   Fundatorem nagród jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bądkowie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, Wasze prace były naprawdę wspaniałe!. Dziękujemy rodzicom za wsparcie przedszkolaków podczas wykonywania prac. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach. Organizatorzy: Bożena Ogrodowska, Michalina Gawrońska

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: "Kolorowa jesień" - wyniki konkursu

"Leśne Opowieści, bardzo ważnej treści"

Utworzono dnia 12.11.2021

   Po okresie przerwy w spotkaniach z naszym ulubionym teatrem  Pomarańczowy Cylinder, wznowiliśmy współpracę. Ponownie gościliśmy artystów na deskach naszej lokalnej sceny.

   Tym razem aktorzy zaprosili widownię do zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki opowiedziały kilka ciekawych historii z pouczającą puentą. Mądry kruk Karol, miś, pszczółka i wiewiórki, poprzez zabawę uczyły ważnych prawd, które okazały się bardzo uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. Mogliśmy więc przypomnieć sobie jak należy zachować się w różnych sytuacjach, co to znaczy przyjaźń, tolerancja, poszanowanie czyjejś własności, czy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przedstawienie miało charakter humorystyczny, aczkolwiek wywołało całą gamę emocji od płaczu do śmiechu. Nie zabrakło dowcipów i spontanicznej reakcji publiczności, która w doskonałych humorach pożegnała aktorów. (A.M.)