Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wielkanocna Zbiórka Żywności i Słodyczy

Utworzono dnia 18.04.2024

   W tym roku, już po raz kolejny, zorganizowaliśmy na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bądkowie, Wielkanocną Zbiórkę Żywności i Słodyczy. Gorąco zachęcaliśmy wszystkich przedszkolaków i uczniów do przyłączenia się do akcji, mającej na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Nie zawiedliśmy się i tym razem. Przyniesione produkty spożywcze i słodycze, wypełniły wielkanocne koszyczki sześciu rodzin i wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Kolejny raz rodzice i ich dzieci uczęszczające do naszego przedszkola i szkoły pokazali, że los osób potrzebujących nie jest im obojętny, za co serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy.

   Dzięki udziałowi w akcjach charytatywnych uczymy dzieci, że każda, nawet symboliczna pomoc jest ważna i potrzebna, a okazane serce i dobro zawsze do nas wraca. Zbiórka organizowana była we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bądkowie. Organizatorami akcji byli: A. Maćczak, R. Bartkowska, B. Ogrodowska, M. Gawrońska, A. Pawłowska. (R.B.)

Kontrola rodzicielska online – chroń swoje dzieci

Utworzono dnia 18.04.2024

   W dzisiejszym cyfrowym świecie smartfony, tablety stały się nieodłącznym elementem życia, nawet wśród najmłodszych. Dla wielu rodziców stanowią one narzędzie do monitorowania bezpieczeństwa i komunikacji z dziećmi, ale także źródło obaw związanych z nadmiernym czasem spędzonym przed ekranem czy dostępem do treści nieodpowiednich dla wieku. W odpowiedzi na te obawy wiele systemów operacyjnych oferuje opcje blokady rodzicielskiej, umożliwiające rodzicom kontrolę nad tym, co ich dzieci mogą robić na swoich telefonach. Jednakże, czy takie blokady są zawsze odpowiednie i w jaki sposób wpływają na relacje między rodzicami a dziećmi?

   Blokada rodzicielska na telefonie dziecka może być użytecznym narzędziem do zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowego stosunku do technologii. Jednakże, aby uniknąć konfliktów i ograniczeń wolności, ważne jest, aby rodzice stosowali ją ostrożnie i w połączeniu z otwartą komunikacją oraz edukacją w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Działając w ten sposób, rodzice mogą zapewnić swoim dzieciom równowagę między korzyściami a ryzykiem wynikającym z korzystania z telefonów komórkowych. (dyr.)

   Polecam artykuł na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/kontrola-rodzicielska-online--chron-swoje-dzieci

Pracowity marzec w przedszkolu

Utworzono dnia 18.04.2024

   Wraz z początkiem marca, kiedy z utęsknieniem i nadzieją wyglądamy ciepłego słonka, w klasach najmłodszych wiele się dzieje. Wówczas zmieniamy dekoracje, powstają tematyczne prace plastyczne, a także mini ogródki, dzięki którym dzieci mogą być aktywnymi obserwatorami przyrody. Grupa Misiów podjęła się także przygotowania wiosennych kanapek, z wielką frajdą i ochotą dzieci smarowały kanapki masełkiem i wybierały dodatki, śniadanko w tym dniu smakowało wybornie.

   Dodatkowo  w bieżącym roku Święta Wielkanocne, które obfitują w obrzędy i tradycje ludowe także przypadły na końcówkę marca, w związku z tym przedszkolaki miały dodatkową porcję zadań. W grupie Biedronek zorganizowano warsztaty palmy świątecznej dla rodziców, odbyło się także uroczyste śniadanie wielkanocne. W każdej z grup dzieci ochoczo przygotowywały ozdoby świąteczne – malowały jajka, kleiły, wycinały, siały owies, rzeżuchę, w efekcie powstały piękne dekoracje na świąteczny stół. Czas ten także stał się  okazją do nauki nowych piosenek i wierszyków.

   Poprzez różnego rodzaju zabawy, prace badawcze, warsztaty, wprowadzono przedszkolaki i rodziców w świąteczny nastrój. Takie działania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dzieci oraz pomagają w integracji grupy i przedszkola. (B.O)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Pracowity marzec w przedszkolu

Rekrutacja 2024 - przedszkole i oddziały przedszkolne - wyniki

Utworzono dnia 17.04.2024

   W dniu 22.03.2024 r. zakończyło się przyjmowanie wniosków i deklaracji do Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. W czasie naboru wpłynęły 24 wnioski oraz 85 deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym 2024/2025. Wszystkie wnioski i deklaracje zostały pozytywnie rozpatrzone. Utworzono 2 oddziały w Przedszkolu Samorządowym i 4 oddziały przedszkolne w szkole:

  • dwa oddziały ośmiogodzinne w Przedszkolu Samorządowym (dzieci 3 i 4-letnie) – Grupa P1 „MISIE”, Grupa P2 „MOTYLKI”,
  • dwa oddziały przedszkolne pięciogodzinne w szkole (dzieci 4 i 5-letnie) – Grupa 0A „ŻABKI”, Grupa 0B „BIEDRONKI”,
  • dwa oddziały zerowe pięciogodzinne w szkole  (dzieci 5 i 6-letnie) – Grupa 0C „JEŻYKI”, Grupa 0D „PSZCZÓŁKI”.

   Listy dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami), dostępne są w sekretariacie szkoły.

Spotkania z wychowawcami klas

Utworzono dnia 10.04.2024

   W dniach 17 kwietnia (środa) i 18 kwietnia (czwartek) 2024r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

„Herbatka z Dyrektorem” dla mistrzów kaligrafii

Utworzono dnia 15.04.2024

   W lutym 2024 r. pod hasłem „Pięknie piszę” w naszej szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było: rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, kształtowanie umiejętności starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Dzięki takiej rywalizacji dzieci wyrabiały cierpliwość, dokładność i spokój. Organizatorki p. L. Bujanowska i p. A. Bury oceniając prace, brały pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, poprawność ortograficzną i ogólne wrażenie estetyczne. Uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali zaproponowany tekst.

   Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Oto zwycięzcy Szkolnego Konkursu Kaligrafii „Pięknie piszę” dla klas 1-3 w roku szkolnym 2023/2024:

Kl. 1a – Martyna Kretkowska 
Kl. 1b – Jan Ziółkowski
Kl. 2a – Gabriel Pastuszka 
Kl. 2b – Nina Tuszyńska 
Kl. 3a – Julia Szczęsna
Kl. 3b – Szymon Wawrzyńczak

   Nagrodzeni uczniowie oprócz pamiątkowych  dyplomów i drobnych upominków zostali zaproszeni do dyrektora szkoły na „Herbatkę”. Oczywiście na spotkaniu była herbatka owocowa i przemiła rozmowa. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kubki z logo szkoły. Gratulujemy wszystkim pięknie piszącym dzieciom i ich paniom! (Organizatorki konkursu)

Natalka Banasiak kolejne ogólnopolskie sukcesy

Utworzono dnia 09.04.2024

Tego, co nie potrafią powiedzieć barwy,
  marmury czy wiersze, potrafi powiedzieć muzyka
.”

   Nasza uczennica Natalia Banasiak nieustannie przemawia językiem muzyki, czarując swoim głosem odbiorców. Oto kolejny sukcesy naszej artystki:

  • III miejsce w „Walentynkowe wyzwanie wokalne”,
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wokalnym „Od serca”,
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim festiwalu „Muzyczne talenty- edycja zimowa 2024”,
  • Wyróżnienie specjalne w konkursie wokalnym „Wygraj siebie”

   Duma nas rozpiera i mamy nadzieję, na kolejne wokalne sukcesy naszej wzorowej uczennicy. (I.L-P)

Wiosenny pochód przedszkolaków!!!

Utworzono dnia 05.04.2024

   21 marca dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych tradycyjnie wzięły udział w korowodzie wiosennym ulicami Bądkowa. W kolorowych strojach, z uśmiechami na twarzach, z cudownymi rekwizytami w dłoniach, przy akompaniamencie wesołej muzyki dzieci ochoczo maszerowały, aby oznajmić wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, że nadchodzi piękna i radosna wiosna.

   Przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów, w asyście policji dotarły pod Urząd Gminy w Bądkowie, gdzie zostały poczęstowane cukierasami. Mamy nadzieję, że takie powitanie wiosny sprawi, że zagości ona u nas już na stałe, a przedszkolaki będą mogły cieszyć się urokami tej niezwykłej pory roku. (B.O)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wiosenny pochód przedszkolaków!!!

Koncert "Równość - Otwartość - Tolerancja"

Utworzono dnia 04.04.2024

   21 marca w Szkole Podstawowej w Topólce odbyła się druga edycja koncertu wiosennego pt. "Równość - Otwartość - Tolerancja", poprowadzonego pod batutą Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Bartoś. Organizatorami koncertu była Rada Rodziców i szkoła. Muzyka i śpiew wspaniałych wykonawców wypełniały przestrzeń hali koncertowej po brzegi i długo będzie jeszcze wybrzmiewała w uszach uczestników.

   Tym bardziej nam miło, że w tym przedsięwzięciu wziął udział w tym roku nasz uczeń Marcin Kurdupski wykonujący utwór „Idziesz ze mną” oraz „Miłość rośnie wokół nas”. Cieszymy się, że nasi szkolni artyści mają szanse pokazywać się w coraz to nowych miejscach i dzielić się ze słuchaczami swoim wokalnymi talentami. (I. L-P)

Występ Marcina z okazji Dnia Kobiet

Szalony, wiosenny tydzień - podsumowanie

Utworzono dnia 04.04.2024

   Szalony, wiosenny tydzień - Brzmi ekscytującą! Już dziś zapraszamy państwa do obszernej fotorelacji, która pokaże, jak  świetnie się bawiliśmy w dniach od 18 do 22 marca. 

18.03 - Dzień bez plecaka. Była to ciekawa inicjatywa, zachęcająca uczniów do zabrania książek i niezbędnych przyborów do szkoły w nietuzinkowych opakowaniach. Najciekawsze z nich to  min. grill, szuflada, wózek dla lalek, wiaderko i wiele, wiele innych. 

19.03 - Dzień na opak- „na ręby”, „na lewą stronę”-  był to wyjątkowy dzień, który wprawił w zakłopotanie niejednego nauczyciela, chcącego mówić „założyłeś bluzkę na lewą stronę ”.

20.03 - Dzień żaby. W tym dniu w naszej szkole królował kolor zielony, ahh! Ile on obudził w nas nadziei na nadchodzącą wiosnę .

21.03 - Dzień w którym nasi uczniowie solidaryzowali się z chorymi na Zespół Downa przez założenie dwóch różnych skarpetek.

22. 03 - Finał wiosennego tygodnia, to dzień szalonej fryzury. W tym dniu ciężko było rozpoznać naszych uczniów. Ich metamorfozy były  niepowtarzalne.  

   Jak zawsze przy takich akcjach nasza młodzież i dzieci udowodniły, że wyobraźnia nie zna granic. Na korytarzu codziennie było wesoło i kolorowo. Te wyjątkowe dni upłynęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, przy tym sprawiły one frajdę nie tylko uczniom ale również nauczycielom. Niezmiernie cieszymy się, że znaleźliśmy też sprzymierzeńców naszego wiosennego, tygodniowego challengu wśród maluszków z grupy Biedronek wraz z wychowawczynią panią Esterą Żywicą. Nad całością przedsięwzięcia czuwali członkowie SU i Pani Iza. (I L-P)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Szalony, wiosenny tydzień - podsumowanie