Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 07.12.2023

   25 listopada swoje święto obchodzi ulubiona przytulanka dzieci – pluszowy miś. Nie jest to przypadkowa data. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej maskotki misia. Ponadczasowość tej przytulanki sprawia, że bajki w których występują misie, są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego wszyscy bardzo pragniemy.

   Z tej okazji przedszkolaki z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były wyjątkowe. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, zgadywanki, tańce, fotobudkę, a na koniec pyszny tort.

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Udział w projekcie rozpoczęty

Utworzono dnia 06.12.2023

   Uczniowie klas trzecich rozpoczęli realizację zadań w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. To już V edycja projektu, który w tym roku szkolnym odbywa się pod hasłem „Na tropach dobroczynności”. Jego główne cele to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej; rozwijanie aktywności czytelniczej; doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania; pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności; kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra; współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych; integracja zespołu klasowego. W projekcie są do zrealizowania 3 moduły, a każdy z nich oparty jest na przeczytaniu jednej z zaproponowanych książek i wykonaniu do niej wybranych zadań.

   Uczniowie rozpoczęli swój udział od realizacji modułu „Bądź dobry dla ludzi”, a czytaną lekturą była „Dziewczynka z parku” napisana przez Barbarę Kosmowską. Po przeczytaniu lektury wykonali różne zadania: przygotowali w grupach makiety przedstawiające wybraną scenę z książki, stworzyli „Lekturę na lince” z rysunków i elementów związanych z dobroczynnością, zorganizowali klasową akcję „Anioły”. Do zrealizowania zostały jeszcze moduły „Bądź dobry dla zwierząt” i „Bądź dobry dla roślin”. (M.S.;M.S.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Udział w projekcie rozpoczęty

„Krok do sławy”

Utworzono dnia 06.12.2023

 

   „Krok do sławy” to nazwa I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Odbył się on 04.12.2023r. w Izbicy Kujawskiej. Pierwszy etap konkursu odbył się online, udało się go przejść naszej uczennicy Natalii Banasiak, która została zakwalifikowana do kolejnego etapu. Artystka wykonała utwór z bajki Walta Disneya „Mała syrenka” pt. „Naprawdę chcę”.

   To właśnie tym utworem zagwarantowała sobie zwycięstwo!!!  Jesteśmy bardzo dumni z tak wspaniałej reprezentacji naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej ósmoklasistce. (I. L-P.)

Wycieczka do kina

Utworzono dnia 06.12.2023

   28 listopada bieżącego roku uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do „Multikina” we Włocławku. Punktualnie o godzinie 9:00 wyruszyliśmy w kierunku Włocławka.

   Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To była również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Film „Kajtuś Czarodziej” to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszenia świata, marzeniach oraz o tym, co się dzieje , kiedy marzenia się spełniają.

   Pełni wrażeń kinowych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany. (M.Sz. B.W. S.K.)

W drodze ku wolności

Utworzono dnia 06.12.2023

   W listopadzie na lekcjach religii klasy ósme omawiały blok tematyczny „Wolność trzeba stale zdobywać i tworzyć. Co to znaczy „być wolnym”?

   Ósmoklasiści doszli do wniosku, że wolność to czynienie dobra w zgodzie z własnym sumieniem i z prawdą. Efekty rozważań można podziwiać na plakatach wywieszonych na korytarzach, które uczniowie wykonali na zajęciach. Są one wspaniałą ilustracją poruszanych zagadnień. (A.P.)

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Utworzono dnia 06.12.2023

   8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego dnia jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, jak również informowanie o konsekwencjach złej diety.

   Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali, z pomocą wychowawców, smaczne oraz zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki, sałatki i desery według własnych pomysłów. Te niewielkie, kolorowe przekąski są łatwe do wykonania i można je podać na różne okazje. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach kulinarnych. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie zajęcia były prawdziwą frajdą. Jedzenie nie musi być nudne! Wystarczy pomysł i trochę chęci. (D.W.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

„Uczynki miłosierdzia"

Utworzono dnia 04.12.2023

   W dniu 23.11.2023 r. uczniowie klas szóstych na lekcjach religii wykonali plakaty przedstawiające uczynki miłosierdzia. Jest siedem uczynków miłosierdzia: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych grzebać.

   Uczynki miłosierdzia stanowią cenną wskazówkę, jak przeciwdziałać złu. Naszym zadaniem jest pomagać sobie nawzajem, dlatego warto podjąć konkretne działania i modlić się w intencji cierpiących. Ofiarując cierpiącemu człowiekowi dobroć, przybliżamy królestwo Boże. (Anna Pawłowska)

Godzina dla młodych głów

Utworzono dnia 27.11.2023

   Zależy nam na tym, aby nasza szkoła nie była jedynie miejscem przyswajania wiedzy i praktycznych umiejętności. Chcemy, aby była w niej przestrzeń do kształtowania zdrowia psychicznego. W związku z powyższym, uczniowie klasy 1-8 w ramach programu profilaktycznego „Godzina dla młodych głów” już po dwóch spotkaniach zostali wyposażeni w bardzo ważne kompetencje związane z rozpoznawaniem emocji i nazywaniem potrzeb.

   Przez kolejne spotkania będziemy wspólnie nabywać umiejętności w zakresie Pierwszej Pomocy Psychologicznej, zajmiemy się również higieną cyfrową i bezpieczeństwem w sieci. A. Figas

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 27.11.2023

   W piątek 17 listopada obchodzony był XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To edukacyjna akcja skierowana nie tylko do młodzieży szkolnej, ale również do osób, które naukę już dawno ukończyły. Celem jej jest zachęcenie do przypomnienia, utrwalenia i udoskonalenia lub nauczenia się  tabliczki mnożenia. W naszej szkole już 7 listopada rozpoczęliśmy zabawę z tabliczką mnożenia. Po raz pierwszy przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu Szybkiego Mnożenia. Jedenaścioro uczniów z klas 4-6 w wersji on-line prezentowało swoje umiejętności – w czasie 5 minut starali się obliczyć jak najwięcej przykładów mnożenia. Najlepsze wyniki to: 257 prawidłowych odpowiedzi Marcela Piekarskiego z klasy 6a, 256 trafnych odpowiedzi Piotrka Stępkowskiego z klasy 4a oraz 206 dobrych odpowiedzi Oliwii Zaremby z klasy 4b. Na podsumowanie tego konkursu czekamy do końca listopada.

   Znacznie więcej uczniów wzięło udział w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia, którego celem było wyłonienie Szkolnego Mistrza Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło około 200 uczniów z klas 4-8. W  pierwszym  etapie  zostali  wyłonieni Klasowi Mistrzowie Mnożenia – uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali zadania, a spośród nich, w drugim etapie – Szkolny Mistrz Mnożenia. Tytuł Klasowego Mistrza Mnożenia i  prawo do rywalizacji o tytuł Szkolnego Mistrza mnożenia uzyskali: Mateusz Wochna – kl. 4a; Oliwia Zaremba – kl. 4b; Fabian Stróżański – kl. 5a; Wojciech Szczęsny – kl. 5b; Marcel Piekarski – kl. 6a; Martyna Kłonowska – kl. 6b; Julia Przekwas – kl. 7a; Szymon Andrusiak – kl. 7b; Natalia Banasiak – kl. 8a; Magdalena Kozłowska – kl. 8b. Tytuł Szkolnego Mistrza Mnożenia wywalczyła, a raczej wymnożyła  Oliwia Zaremba z klasy 4b – Gratulacje!

   Nagrodami za najlepszy wynik w klasie były pamiątkowe dyplomy oraz tabliczki czekolady, a dla Mistrzyni - Oliwii dodatkowo gra planszowa. Wszystkim uczestnikom zabawy z tabliczką mnożenia dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na matematyczne potyczki za rok. (Nauczyciele matematyki)

Konkursu na Bombkę Bożonarodzeniową

Utworzono dnia 06.12.2023