Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Konkursy przedmiotowe – wyniki po etapie szkolnym

Utworzono dnia 30.11.2022

   W październiku zakończył się etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W bieżącym roku do konkursów przystąpili uczniowie z klas: IV, V, VI, VII i VIII. Zmagali się oni z zadaniami z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, biologii, chemii, geografii, fizyki i matematyki. Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu konkursu, należało osiągnąć co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. Konkursy przedmiotowe są szansą dla uczniów na zwolnienie z danej części egzaminu ósmoklasisty oraz dają możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkoły średniej.

   Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:

Dominik Rajkiewicz kl. Vb – język niemiecki – opiekun Joanna Drążek
Adam Wiśniewski  kl.VIIa – matematyka – opiekun Lidia Łuczak
Adam Wiśniewski kl. VIIa – fizyka – opiekun Paweł Popławski
Zuzanna Grzegórska  kl.VIIa – historia – opiekun Beata Wyborska
Wojciech Piasecki kl. VIIa – historia – opiekun Beata Wyborska
Kinga Mendel kl.VIIIb – historia – opiekun Beata Wyborska

   Gratulujemy i życzymy powodzenia! (BW)

Przedszkolaki pamiętają…

Utworzono dnia 29.11.2022

   27 października dzieci z oddziałów przedszkolnych, średniaki oraz starszaki wybrały się z wizytą na cmentarz parafialny w Bądkowie, odwiedziły także miejsca pamięci w naszej gminie.

   Czas w okolicach Święta Zmarłych, to właściwy moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz stracili swoje życie w obronie naszego kraju. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno – moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych. W czasie wycieczki dzieci poznawały tradycje związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

   Dzieci z zaangażowaniem posprzątały liście wokół Grobu Weterana i Nieznanego Żołnierza, zapaliły także symboliczne znicze. W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, pełni przemyśleń i refleksji powróciliśmy do przedszkola. (J.D, B.O, M.G)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki pamiętają…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 29.11.2022

   4 listopada, dzieci z naszego przedszkola i oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, jedno z bardziej znaczących świąt, które na stałe zapisało się w kalendarzu przedszkolnych imprez. Tego dnia od samego rana wszystkim udzielała się wyjątkowa atmosfera i bajeczny nastrój. Dzieci prezentowały się wspaniale w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Główną atrakcją  była impreza z udziałem artystów teatru lalkowego "Waśka" z Torunia. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, angażując wszystkie przedszkolaki do interaktywnej zabawy. Dzieci świetnie sprawdziły się w roli profesjonalnych aktorów i z ochotą wykonywały kolejne zadania. Były tańce, śpiew, muzyczne zagadki oraz prezentacja bajkowych postaci.

   Zabawa wywołała pozytywne emocje i sprawiła dzieciom wiele radości. Spotkanie było doskonałą okazją do podkreślenia roli bajek w życiu najmłodszych, które bawią, uczą i wychowują, pokazując, że dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje pokonane.(A.M.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"Znajdź Świętego"

Utworzono dnia 22.11.2022

    28 października odbyła się również gra "Znajdź Świętego" z wykorzystaniem kodów QR. Młodzi detektywi poszukiwali QR kodòw ukrytych w zakamarkach szkolnych korytarzy. W ten sposòb uczniowie przybliżali postacie świętych i błogosławionych.

   Gra wzbudziła duży entuzjazm wśród uczniòw oraz grona pedagogicznego. (I.W.)

„Bukiet dla Maryi"

Utworzono dnia 18.11.2022

   W mięsiącu październiku trwał konkurs pt. „Bukiet dla Maryi" czyli konkurs na najpiękniejszy ròżaniec. Konkurs ten był skierowany dla klas drugich i trzecich. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Wpłynęło 28 ròżancòw konkursowych.Dla wszystkich pomysłowych twòrcòw są przewidziane nagrody. (I.W.)

„Dzień Kundelka”

Utworzono dnia 18.11.2022

   W dniu 25.10.2022 odbył się w szkole „Dzień Kundelka”. W ramach akcji zorganizowana była zbiórka karmy dla psow i kotów z Fundacji Mondo Cane we Włocławku. W tym dniu odwiedzili Nas również podopieczni fundacji dwa pieski Lolek i Amira oraz kotek Muminek. Zwierzaki jak i dzieci były zachwycone wspólną zabawą. Choć spotkanie było krótkie na długi czas zostanie w Naszej pamięci ❤️ Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do Naszej akcji. Psie i kocie brzuszki zostały zapełnione. Dziękujemy i do zobaczenia za rok❤️(M.K.)

więcej zdjęć po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: „Dzień Kundelka”

Spotkanie z rodzicami

Utworzono dnia 09.11.2022

   W dniach 15, 16 listopada 2022r. (wtorek, środa) zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Spotkania będą odbywały się według umieszczonego poniżej harmonogramu.

33 Mistrzostwa Polski modeli balonów

Utworzono dnia 02.11.2022

   W sobotę 22.10.2022r. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbyły się 33 Mistrzostwa Polski modeli balonów na ogrzane powietrze pod nazwą „33 Mały Puchar Gordona Bennetta”.

   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie na zawodach reprezentowali Mateusz Andrusiak, Tomasz Danielewicz, Mateusz Dorsz i Wojciech Popławski. Zawody rozgrywały się w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich to F7A/M charakteryzowała się tym, że modele nie mogły być dłuższe niż 1400 mm, średnica na równiku nie mogła przekraczać 2500 mm. W tej kategorii triumfował Tomasz Danielewicz, trzeci był Mateusz Dorsz, piaty Wojtek Popławski i 8 Mateusz Andrusiak. Drugą kategorią była kategoria OPEN bez ograniczeń co do kształtu i wielkości. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Wojtek Popławski. Zawodnicy zostali też sklasyfikowani drużynowo: Mateusz Andrusiak oraz Tomasz Danielewicz zajęli pierwsze miejsce natomiast Wojtek Popławski i Mateusz Dorsz drugie.

   Pomimo trudnych warunków atmosferycznych udało nam się doświadczalnie potwierdzić słuszność Prawa Archimedesa, przezwyciężyć siłę ciężkości, zmierzyć czas lotu i zasięg balonu oraz prawo załamania… pogody z uśmiechem. Warto się uczyć, by móc zdobytą wiedzę stosować w praktyce po mistrzowsku. (P.P.)

ZSP TV BĄDKOWO, czyli szkolna telewizja internetowa

Utworzono dnia 06.11.2022

 

Tak! Mamy to!!!
Po długich przygotowaniach, próbach i naukach w końcu się udało! Właśnie powstał pierwszy w historii naszej szkoły serwis informacyjny!

   Zadanie trudne, ale dla nas wszystko jest możliwe. Każde wyzwanie jest do pokonania, dlatego nasi uczniowie wraz z opiekunami postanowili mu sprostać. I udało się.

   Przedsięwzięcie to było możliwe do zrealizowania dzięki sprzętowi, który nasza szkoła pozyskała w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Jest to wyposażenie studia telewizyjnego, w skład którego wchodzą kamery, nagłośnienie, oświetlenie, mikrofony, komputer z profesjonalnym programem do montowania filmów, green box i profesjonalny stół montażowy TV. 

   Podczas nagrań nasze spikerki, Julia Kretkowska i Alicja Piekarska z klasy Va, trochę się stresowały, ale jednocześnie przyznały, że była to świetna zabawa. Praca przed kamerą wcale nie jest łatwa, dlatego prosimy o wybaczenie niedociągnięć i drobnych błędów. To był ich pierwszy występ w telewizji. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy. (JK, JG)