Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wyjazd do sali zabaw Rio we Włocławku

Utworzono dnia 26.10.2021

   W dniach 28 i 29 września dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do sali zabaw Rio we Włocławku. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów – tuneli, trampolin, basenów z kulkami, naprawdę dłuuugich zjeżdżalni oraz dmuchańców. Był to czas na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, doskonalenie zarówno dużej jak i małej motoryki oraz integrację grup rówieśniczych. Dwie godziny zabawy upłynęły maluchom bardzo szybko i chodź zmęczone to uśmiechnięte i bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. (B.O)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej

Utworzono dnia 28.10.2021

 

   W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami włączyli się w obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem było propagowanie zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki, która  towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, trzeba umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

   Wszyscy uczniowie z klas drugich i trzecich przystąpili do konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia, w wyniku którego wyłoniono uczniów, którzy wykazali się szybkością oraz doskonałą umiejętnością mnożenia.

   I miejsce w Konkursie Tabliczki Mnożenia – w kategorii klas drugich - zajął Mateusz Wochna (kl. 2a), Nina Kowalska (kl.2a) - II miejsce, a Piotr Stępkowski (kl. 2a) – III miejsce.

   Tymon Piński (kl.3a) zajął I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza w Konkursie Tabliczki Mnożenia w kategorii klas trzecich, Jan Stangreciak (kl.3b) zajął II miejsce, a Amelia Piasecka (kl. 3a) – III miejsce.

   Nagrodą były dyplomy oraz tabliczki... czekolady. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta, a zwycięzcom gratulujemy. (Wychowawcy klas 2-3)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 13.10.2021

   Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to edukacyjna akcja, celem której jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach . Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna 11. edycja akcji ŚDTM odbyła się w piątek 1 października. W naszej szkole dla uczniów klas 4 – 8 w tygodniu poprzedzającym ten dzień organizowane były konkursy mające na celu wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia w każdej klasie. Nasi mistrzowie to: 

Zofia Borkowska kl. 4a, 
Mateusz Banasiak kl.4b, 
Julia Przekwas kl. 5a,
Julia Małkowska kl. 5b, 
Bartłomiej Baranowski kl. 6a, 
Magdalena Kozłowska kl. 6b, 
Nikola Roszak kl. 7a, 
Kinga Mendel kl. 7b, 
Amelia Kieszczyńska kl.7c, 
Maria Rajewska kl. 8a, 
Maria Drążek kl. 8b, 
Krzysztof Szczęsny kl. 8c. 

   Zwycięzcy konkursów wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia oraz szybkością w wykonywaniu obliczeń. Gratulujemy! Uczniowie uzdolnieni plastycznie zaznaczyli to wydarzenie na plakatach, które zdobiły szkolne korytarze. Wszystkim uczestnikom zabawy z tabliczką mnożenia dziękujemy i zapraszamy za rok. (Nauczyciele matematyki)

ŻYCZENIA

Utworzono dnia 14.10.2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Składamy Dyrekcji, Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, entuzjazmu z przekazywania wiedzy a także wiele radości i wszelkiej pomyślności  w życiu osobistym.

Rada Rodziców

 

Z okazji tego święta uczniowie przygotowali krótkie scenki z życia szkoły. Zapraszamy do obejrzenia​

czytaj dalej na temat: ŻYCZENIA

Europejski Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 08.10.2021

   W poniedziałek, 27 września 2021 roku, nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września w całej Europie. Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego  uczniowie rozwiązywali quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu, poznawali tradycje i potrawy charakterystyczne dla niektórych krajów. Uczniowie klasy 5 b w wspólnie z wychowawcą, przygotowali tradycyjne angielskie ciasteczka” Shortbread”, natomiast klasa 6 a upiekła” Apfelstrudel” - roladę z jabłkami.  Klasy 4-8 wzięły również udział w konkursie na plakat prezentujący wybrany kraj europejski

   Komisja w składzie p. wicedyrektor Aleksandra Szkudlarek, p. Maria Głowacka oraz p. Małgorzata Urbańska po długich naradach  nagrodziła następujące prace:

I miejsce – klasa 8a
II miejsce – klasa 5b
III miejsce – klasy 4b i 7b

   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu (J.D., M.U., R.J.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Języków Obcych

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Utworzono dnia 07.10.2021

 Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zaplanowano na 15 października (piątek) 2021r. 

godzina 9.10 - Uroczystość pasowania na ucznia (klasy 1-3)
godzina 11.30 - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej (klasy 4-6)
godzina 12.30 - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej (klasy 7-8)

   W dniu 15 października nastąpi zmiana godzin kursowania autobusów (kliknij załącznik)
   
   W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych (art. 74 Karty Nauczyciela).

​   Działając na podstawie §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, Rada Pedagogiczna przyjęła ustalone przez dyrektora, pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022.

15 października 2021r. (piątek) – ślubowanie pierwszoklasistów
12 listopada 2021r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
22 grudnia 2021r. (środa) – wigilie klasowe (wigilia szkolna)
24 maja 2022r. (wtorek) – egzamin ósmoklasisty (j. polski)
25 maja 2022r. (środa) – egzamin ósmoklasisty (matematyka)
26 maja 2022r. (czwartek) – egzamin ósmoklasisty (j. angielski)
01 czerwca 2022r. (środa) – Dzień Dziecka
17 czerwca 2022r. (piątek) – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 08.10.2021

   W środę  29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe plakaty, przedstawiające najważniejsze punkty ich programów.

   Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, do Rady SU wybrano następujące osoby: 

PRZEWODNICZĄCA - Natalia Strzelecka (kl.7b)
ZASTĘPCA - Magdalena Kozłowska (kl.6b)
SKARBNIK - Maciej Murawski (kl.7b)

   Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Utworzono dnia 04.10.2021

   W dniach 20-22 września 2021r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w 28 akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA". Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Głównym jej celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

   W ramach wydarzenia uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawczyniami sprzątali teren wokół szkoły, park oraz pobliski plac zabaw ze szczególnym uwzględnieniem właściwej segregacji zbieranych odpadów. (D.W.) Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: SPRZĄTANIE ŚWIATA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 2021

Utworzono dnia 04.10.2021

   Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. 

   Nauczycielki wychowania przedszkolnego, chcąc umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień, zorganizowały wiele atrakcji. Były zawody sportowe, tańce, śpiewy, słodki poczęstunek, a na koniec dekoracja medalami „wzorowego przedszkolaka”.

   Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dnia, dzieci wyszły na boisko szkolne, gdzie wspólnie bawiły się śpiewając i tańcząc z kolegami i koleżankami z innych grup przedszkolnych. Tak więc razem bawiły się: Żabki, Jeże, Pszczółki, Biedronki, Motylki i Misie. Następnie dzieci wypuściły w niebo niebieskie balony wypełnione helem.

   Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. (R.B.)

Galeria po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 2021