AKTUALNOŚCI:

„Zmyj szarość z ich życia” - Zbiórka środków do higieny osobistej dla osób bezdomnych

Utworzono dnia 05.03.2021

Ruszamy z I edycją akcji charytatywnej „Zmyj szarość z ich życia”, która ma na celu pomoc bezdomnym we Włocławku. Zachęcamy uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Bądkowie do zbiórki środków higieny osobistej, które przekazywane będą osobom bezdomnym w paczkach świątecznych, w czasie śniadania Wielkanocnego organizowanego przez siostry zakonne.

Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy potrzebują pomocy. Bardzo często splot nieszczęśliwych wydarzeń doprowadził ich do bezdomności, a zwykła ludzka życzliwość, pomoc czy po prostu uśmiech w tym trudnym okresie może naprawdę bardzo wiele zmienić. Dlatego serdecznie wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce. Dary w postaci maszynek i pianek do golenia, balsamów i płynów po goleniu, szczoteczek i past do zębów, mydła w kostce i płynie, żeli pod prysznic, szamponów, ręczników czy dezodorantów i antyperspirantów itp. będzie można zostawiać w sali nr 1, 2, 7 i 14.

Zbiórka potrwa do 26 marca 2021 r. Zachęcamy do dzielenia się dobrem z potrzebującymi nie tylko w czasie Świąt Wielkiej Nocy. To pierwsza edycja akcji, ale wierzymy, że nie ostatnia Z góry dziękujemy za pomoc potrzebującym i każdą przeniesioną rzecz. Liczymy na Wasze zaangażowanie i dobre serca. (E.Ż., M.S., L.B., M.G. R.K.)

Świąteczna paczka dla Michasi

Utworzono dnia 02.12.2020

Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie w ramach akcji „Świąteczna paczka dla Michasi”. Organizujemy zbiórkę na rzecz rodziny Michasi Przekwas, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej.

Przy głównym wejściu do szkoły wystawione będą kartony, w których można zostawiać artykuły chemiczne i spożywcze. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie i z góry dziękujemy za wielkie serce. Organizatorzy: Anna Bury, Joanna Pułanecka, Dorota Strzelecka, Katarzyna Moraczewska-Nowak, Sebastian Kozłowski.

„Szkoła pamięta” (#SzkołaPamięta)

Utworzono dnia 02.12.2020

W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” (#SzkołaPamięta). Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci, miejsca oraz wydarzenia. W związku z tym w szkole została przygotowana wystawa upamiętniająca Przemysława Barthla de Weydenthal, który swoją odwagą i patriotyzmem na stałe zapisał się na kartach naszej historii. Uczniowie starszych klas włączyli się w akcję przygotowując prezentacje multimedialne oraz plakaty poświęcone wybranej postaci historycznej żyjącej w XIX lub XX wieku, które będą mogły być wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych. Powstała również prezentacja z mapą miejsc pamięci z naszej najbliższej okolicy.

W tym roku po raz pierwszy w akcję włączyły się również dzieci z młodszych klas oraz przedszkolaki, które przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Samorząd Uczniowski, który koordynował wszystkie działania w ramach akcji „Szkoła Pamięta”, serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

AKCJA „BLIŻEJ PIESKA”

Utworzono dnia 17.11.2020

Przedszkolaki z naszej szkoły po raz kolejny przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem:”BLIŻEJ PIESKA”, której głównym celem jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów, zdobyciu wiedzy na temat  hodowli zwierząt oraz zachęcanie do pomocy.

W ramach akcji organizujemy zbiórkę karmy dla psów i kotów z Fundacji Mondo Cane z Włocławka. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami włączyli się w naszą akcję. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu uda się zebrać bardzo dużo karmy. Akcja trwa do końca listopada. (Karmę prosimy  przynosić  do sali nr 16)

Dziękujemy!
Przedszkolaki z grupy 0”E”
Danielewska Joanna
Gaza Katarzyna

„Razem na święta”

Utworzono dnia 12.12.2019

Od 6 grudnia do 20 grudnia 2019r. organizujemy akcję charytatywną: „Razem na święta”. Przygotowujemy paczkę świąteczną dla ubogich i potrzebujących seniorów z naszej gminy. Można przynosić produkty spożywcze (z ważną datą przydatności) i chemiczne do gabinetu pedagoga, bądź do pudełka pod choinką w części byłego gimnazjum. Miło byłoby również wykonać własnoręczną kartę świąteczną z życzeniami dla tych osób „Karta dla seniora”. (M.K. ks. R.S.)

„Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”

Utworzono dnia 12.12.2019

Ruszamy z I edycją akcji charytatywnej, która ma na celu pomoc bezdomnym we Włocławku. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bądkowie zachęca do wzięcia udziału w akcji „Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”. Akcja ma na celu pomoc bezdomnym we Włocławku. Zebrane nowe, ciepłe i w różnych rozmiarach (dla dorosłych kobiet i mężczyzn) skarpety i rękawiczki, zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych, w czasie wigilii organizowanej przez siostry zakonne. To pierwsza edycja akcji, ale wierzymy, że nie ostatnia.

Dary dla bezdomnych będzie można zostawiać w sali nr 1, 7 i 14. Zbiórka trwa do 16 grudnia 2019 r. Zachęcamy do dzielenia się dobrem z potrzebującymi nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Z góry dziękujemy za pomoc potrzebującym i każdą przeniesioną rzecz. Liczymy na Wasze zaangażowanie i dobre serca. (E.Ż., M.S., L.B., Ł.N.)