AKTUALNOŚCI:

„ODKRĘCAMY – POMAGAMY”

Utworzono dnia 12.12.2019

Bartuś ma 6 lat i urodził z zespołem wad wrodzonych nazywanym Zespołem Downa. Chłopiec objęty jest opieką lekarską wielu specjalistów,  jest systematycznie rehabilitowany, ale aby jego terapia była skuteczniejsza, powinien uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach.

Rehabilitację Bartka można wesprzeć zbierając plastikowe nakrętki różnych kształtów i kolorów, a więc od słów do czynu. Ogłaszamy w naszej szkole  zbiórkę nakrętek. Akcja ma na celu dbanie o środowisko, a także pomoc potrzebującemu Bartusiowi - łączymy przyjemne z pożytecznym. Pieniądze z nakrętek przeznaczone zostaną na rehabilitację ruchową i sensoryczną chłopca. Zbiórka trwać będzie do dnia 25.06.2020 roku. Nakrętki można przynosić do szkoły codziennie od  poniedziałku do piątku do sali nr 1.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wesprą naszą akcję, a tym samym Bartusia.(E.Ż.)

„Szlachetna Paczka"

Utworzono dnia 05.12.2019

Szanowni rodzice, nauczyciele, uczniowie! Zachęcamy całą szkołę do zaangażowania się w akcję charytatywną realizowaną wraz z fundacją Szlachetna Paczka".  Do 06.12.2019 roku zbieramy:

• Produkty żywnościowe: kasza, makaron, mąka, ryż, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy rybne, mięsne, warzywa w puszkach
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, środki czyszczące, mydło, żel, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów. Płyny do kąpieli, szampony i mydła także hipoalergiczne, np. "biały jeleń"
  • Materiały szkolne: zeszyty, kredki, pisaki, farby, klej, plastelina, papier kolorowy.
  • Ubranka dla dziewczynki r. 128

Opis rodziny: Pan Karol z żoną marzyli o zostaniu rodzicami. Pracowali, byli stabilni finansowo, dobrze im się wiodło. Urodziła się Iza, a kilka miesięcy po porodzie Pani Monika zaczęła mieć potworne bóle brzucha. Bardzo trudno było zdiagnozować chorobę. Kiedy wreszcie okazało się, że kobieta choruje na porfirię, pani Monika była w bardzo złym stanie. Od tej pory całe życie rodziny zostało podporządkowane chorej, jej potrzebom, wizytom u specjalistów. Pan Karol opiekował się malutką Izą i chorą żoną. Nie był w stanie podjąć pracy zarobkowej. Próbował pogodzić opiekę nad żoną i córką z pracą, ale ze względu na ciągłe wizyty u lekarzy, specjalistów i rehabilitację było i jest to niewykonalne. Pani Monika wymaga nieustannej opieki i wsparcia. Z trudnością porusza się po domu. O samodzielnych wyjściach, spacerach z dzieckiem zupełnie nie ma mowy. Iza jest już sześcioletnią dziewczynką, pan Karol wierzy, że gdy pójdzie do szkoły i będzie bardziej samodzielna, będzie mógł podjąć się prac dorywczych. Nie może liczyć na pomoc swoich czy żony rodziców. Jedni już nie żyją, a drudzy mają na wychowaniu jeszcze swoje dzieci. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń pielęgnacyjnych przyznanych na Panią Monikę, zasiłku dla osób niepełnosprawnych oraz świadczenia na dziecko rodzina 500 plus. Na rachunki i koszty leczenia miesięcznie wydaje ok 1200,00 zł, na życie pozostaje jej 135.00 zł na osobę.

Produkty dla rodziny proszę o dostarczanie do gabinetu psychologa.

Musimy „przyspieszyć” Święta Bożego Narodzenia DLA NATALKI!

Utworzono dnia 25.11.2019

Kochani mamy do Was ogromną prośbę!

Czas, szczególnie w chorobie jest nieubłagany, dlatego musimy „przyspieszyć” Święta Bożego Narodzenia dla chorej Natalki! Kartki świąteczne to jest to, o co Was prosimy! Takie na „ już”… Z Mikołajem, choinką i oczywiście z ulubienicą Natalki Świnką PEPPĄ. Nie może w nich zabraknąć pięknych słów, takich  prosto z serducha, aby mama i tata mogli jej czytać i czytać całymi godzinami. Wiemy, że na Was można zawsze liczyć i dla Tej Małej Księżniczki zrobicie to!

Proponujemy, aby grupy przedszkolne i klasy 1 – 3  kolorowały gotowe kartki, a uczniowie klas 4 – 8 przygotowali je własnoręcznie. Prosimy o przynoszenie kartek do 2 grudnia do sali nr 1.

Wszystkie wyślemy na poniższy adres pocztowy.

Adres:
Natalia Kostrzewa
ul. Duża 82
Grabina Radziwiłłowska
96 – 332 Radziwiłłów

Z góry dziękujemy za udział w akcji i liczymy na bezinteresowny poryw serca dla małej Natalki. (E.Ż., M.S., L.B., Ł. N.)

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Utworzono dnia 17.10.2019

Akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt, który ma zachęcić do wspólnego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Zbieramy elektrośmieci po to, aby pokazać jak wiele gromadzimy zużytych sprzętów w domach, z którymi nie wiadomo co zrobić, a których składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Zainteresowanie przedsięwzięciem rośnie z każdym rokiem. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczności lokalne chętnie angażują się i przyłączają do tej szczytnej inicjatywy zauważając, że takie działania mają sens.

Również w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych, rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektro zamierzamy wymienić na sprzęt sportowy. (J.K.)

Elektrośmieci można przywozić do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
do 15 listopada 2019r.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji

„Tornister misyjny”

Utworzono dnia 17.10.2019

Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli  do włączenia się w akcję „Tornister misyjny” organizowaną przez Caritas Diecezji Włocławskiej, w ramach której zbierane są przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Przyniesione przybory prosimy składać:

• oddziały przedszkolne i klasy I-III (w swoich klasach – u wychowawców);
  • klasy IV-VIII (w gabinecie pedagoga szkolnego).

Zbiórka będzie trwała do 13 października 2019 roku. Za wszystkie przyniesione  dary serdecznie  dziękujemy!