Fragment uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zarejestrowany w dniach 11-13 listopada 2018r., która została przygotowana przez młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie pod kierunkiem Joanny Kwiatkowskiej i Izabelli Lewandowskiej-Paliwoda przy współpracy z Joanną Danielewską i Mariolą Andrzejewską.

Piosenka Taki kraj w wykonaniu Patrycji Dorsz jest fragmentem uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowanej pod opieką Joanny Kwiatkowskiej i Izabeli Lewandowskiej-Paliwody, która odbyła się w dniu 11 i 13 listopada 2017r. i wykonana przez młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie.

Uczniowie klas VIa i VIIb w roku szkolnym 2017/2018 wraz z nauczycielem Zdzisławem Etynkowskim z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie przystąpili do ogólnopolskiego projektu sportowo – edukacyjnego „Drużyna Energii”.
   I etap polegał na nagraniu maksymalnie 120-sekundowego materiału wideo, w którym zaprezentowany został sportowy charakter naszej szkoły: tradycje, ceremoniał sportowy, zainteresowania i aktywność na zajęciach wychowania fizycznego. Nagrania i montażu dokonał pan Janusz Graczyk.

Nagrania dokonano w dniu 13 października 2017 r. w czasie uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. Uroczystość przygotował: Zdzisław Etynkowski.