Wycieczka gimnazjalistów

Utworzono dnia 03.11.2019

Dnia 22.05.02 udaliśmy się na wycieczkę szkolną. Nasza grupa składała się z uczniów wszystkich klas gimnazjum. Naszymi opiekunami byli: pan R. Mroczkowski, pani H. Dondalska i p. Beata Wesołowska. Wyruszaliśmy z samego rana o godzi. 6.00. Po około 4h jazdy dojechaliśmy do pierwszego "przystanku" - na Grunwald. Następnie odwiedziliśmy skansen w Olsztynku. Byliśmy w planetarium na zamku i starym mieście. Tutaj też mieliśmy nocleg. Najpierw zwiedziliśmy kościół w Św. Lipce, potem kwaterę Hitlera, wilczy szaniec, zaś potem przepłyneliśmy statkiem jezioro w Mikołajkach. Po takich wrażeniach nastał czas powrotu. Tym razem nocowaliśmy w Kłębowie, nad pięknym jeziorem. Wieczorem urządziliśmy ognisko i spędziliśmy miło czas na pieczeniu kiełbasek i śpiewaniu. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Frombork, obóz koncentracyjny w Sztutowie. Później udaliśmy się na spacer po lesie, byliśmy w rezerwacie przyrody. W końcu dotarliśmy też nad morze.