Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2002/2003

AKTUALNOŚCI:

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 25.11.2021

   Nasze grono nauczycielskie nie tylko korzysta z doświadczeń innych, ale są wśród nas nauczyciele, którzy swoją wiedzę i umiejętności przekazują innym. Apel przygotowany przez p. J. Nowakowskiego i p. M. Głowacką przeprowadzono w kwietniu 2002r. W tym roku (2003) został opublikowany jego scenariusz.

Akcja grosik

Utworzono dnia 25.11.2021

W kwietniu w naszej szkole była organizowana akcja "Góra grosza". Nasi gimnazjaliści włożyli ogromny wkład, aby pomóc dzieciom z domów dziecka. Razem zebrano 74,38 zł.

Dzień kobiet

Utworzono dnia 25.11.2021

W dniu 08.03.2003r. odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w naszym gimnazjum. Konkurs wygrała Monika Sobkowiak z klasy IIIa.

Teatr Zwierciadło

Utworzono dnia 25.11.2021

Wiosną w naszej szkole pojawili się łódzcy aktorzy z Teatru "Zwierciadło". Przedstawili oni bardzo interesujący spektakl.

Koło ekologiczno - biologiczne

Utworzono dnia 24.11.2021

Miło spędzamy czas - "Zielona szkoła"

1. Dokarmianie ptaków:
    - przy szkole - wspólnie
    - o karmnikach przydomowych pamiętaliśmy sami

2.Pamiętamy o ptasich stołówkach:
    - serwujemy różne rodzaje ziaren

3. Ornitologiczne ploteczki:
    - jak wyglądają, co jedzą, jak śpiewają, gdzie mieszkają

4. Sprawdzamy swoje umiejętności poznawcze:
    - ornitologiczne rozsypanki

5. Śledzimy, podglądamy w parku i na polach

6. Inwentaryzacja gniazd bocianich

Wieczór poezji

Utworzono dnia 24.11.2021

 

   04.03.2003r. kółko polonistyczne zorganizowało wieczór poezji, w cyklu imprez organizowanych na temat patrona szko?y. Wieczór poezji przygotowali: p. Beata Wyborska, p. Maria Wierzchowska i klasy IIIa i IIIb.

   Do przedstawienie użyto rekwizytów takich jak: mapa Kujaw, piękne stroje kujawskie i galowe, stoliki, a po boku piękne pejzaże przedstawiające naszą krainę. Na stolikach zapalono świece. To właśnie przy nich odbyła się wspaniała recytacja pięknych wierszy, które przeplatane były muzyką Chopina i pieśniami kujawskimi.

   Według mnie takie poranki powinny odbywać się częściej. Trochę szkoda, że było mało strojów kujawskich. Jednak w naszej szkole od dawna nie panował taki nastrój. Na sali panowała cisza, jakiej jeszcze nie było w naszej szkole.