Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2002/2003

AKTUALNOŚCI:

Walentynki

Utworzono dnia 24.11.2021

   Dnia 17 lutego cała szkoła wzięła udział w krótkim apelu z okazji dnia św. Walentego. Apel rozpoczął się na sali gimnastycznej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, którzy przedstawiali inscenizację o tym, jak obchodzono Dzień Zakochanych w różnych epokach. Potem odbył się konkurs. Wybrani uczniowie i uczennice z poszczególnych klas zaprezentowali programy artystyczne, składające się w większości z pięknych piosenek oraz wierszy. Nasze koleżanki z klasy Justyna Skowrońska i Adrianna Kowalska wyrecytowały wiersz miłosny pt. "List".

   Następnie pani dyrektor, po wysłuchaniu wszystkich występów nagrodziła wychowawców dyplomami. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Rudalska z klasy IIIB. Nasza klasa III miejsce, z czego bardzo się ucieszyliśmy.Po występach dziewczyny z SU rozdały przewodniczącym poszczególnych klas kartki walentynkowe, które wcześniej wrzucaliśmy do "skrzynki zakochanych". Ten dzień był szczególny, ponieważ to święto obchodzimy raz w roku. (Martyna Budziszewska Ia)

czytaj dalej na temat: Walentynki

Dyskoteka choinkowa

Utworzono dnia 24.11.2021

Dnia 25.01.2003r. odbyła się dyskoteka choinkowa.

 

Słowo o Reymoncie

Utworzono dnia 24.11.2021

   Pod takim właśnie tytułem biblioteka szkolna zaprezentowała społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum w Bądkowie apel poświęcony przyszłemu patronowi szkoły. Uczennice i uczniowie klas drugich biorących udział w montażu poetyckim opowiedzieli zebranym ciekawostki z życia Wł. St. Reymonta, jego drogę do kariery pisarskiej i omówili okoliczności powstania wybranych utworów. Wiele miejsca poświęcili powieści "Chłopi" nagrodzonej najwyższym odznaczeniem, jakim jest Nagroda Nobla. Aby podkreślić wymowę, piękno i ponadczasową wartość utworu - szkolni artyści recytowali najpiękniejsze wyjątki z "Ch?opów". Apel biblioteczny przybliżył gimnazjalistom sylwetkę i twórczość Reymonta a także uzmysłowił im jak niepospolitym człowiekiem był autor "Chłopów" i na pewno przekonał wszystkich o słuszności wyboru Reymonta na patrona naszego gimnazjum.

czytaj dalej na temat: Słowo o Reymoncie

Jasełka - 30.01.2003r.

Utworzono dnia 23.11.2021

   Prowadzone przez p. Romana Mroczkowskiego kółko artystyczne przygotowało jasełka wystawione z wielkim rozmachem i nowatorskiej formule, z udziałem ponad 40 uczniów - 22 stycznia w bądkowskim kościele, a 30 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury dla uczniów wszystkich klas gimnazjalnych, a po południu dla rodziców - przy okazji wywiadówki.

Apel wigilijny - 20.12.2002r.

Utworzono dnia 23.11.2021

   W dniu 20.12.2002r. w Publicznym Gimnazjum w Bądkowie odbył się uroczysty apel w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy Ia i Ib pod czujnym okiem p. Wyborskiej wraz z towarzyszącym uroczystościom chórkiem pod nadzorem p. Mroczkowskiego. Młodzi artyści przedstawili obyczaje świąteczne dwóch państw europejskich - Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Urozmaiceniem był opis obrzędów w językach ojczystych państw, z których pochodziły obyczaje. Oczywiście, nie mogło zabraknąć prezentacji polskich obyczajów, do których przywiązujemy wielkie znaczenie, co nadaje niezwykle uroczystego nastroju zimowych świąt. Dla słuchaczy apel okazał się doskonałą okazją do nauki języków obcych, których nie zawsze uczymy się z entuzjazmem.

   Po zakończeniu części artystycznej życzenia pedagogom, a także pracownikom szkoły i uczniom złożyła p. Małecka - dyrektor gimnazjum. Po czym napełnieni duchem Świąt Bożego Narodzenia udaliśmy się do domu, aby podzielic się z bliskimi zdobytymi wiadomościami i oczekiwać 24 grudnia. (Aleksandra Baryza kl. Ic)

Klasowe spotkania wigilijne

Utworzono dnia 23.11.2021

Wigilia - jaką posiada rangę w przekonaniu Polaków, świadczą choćby słowa Z. Kossak:

„Polska przeżywa głęboko radość nocy betlejemskiej, łącząc po swojemu stare wierzenia z nowymi. Wilia, wieczerza o charakterze sakramentalnym, jest tak mocno związana z nami uczuciowo, że w oczach wielu Polaków przesłania właściwe święto. Staje się treścią zamiast bycia wstępem".