Byliśmy na pikniku w Sadłużku

Utworzono dnia 29.11.2019

Nagrodą za ubiegłoroczny wysiłek w programie „Pakiet Wrześniowy” miał być piknik w Sadłużku. Zresztą po to „Spoko – damy radę” cały rok szkolny 2005/2006 zarabiało prawdziwe pieniądze, gromadzone na książeczce SKO, aby na taki wypoczynek zasłużyć. Po to m.in. były zbierane puszki : „Do puszki puszka – na wyjazd do Sadłużka” (zarobiliśmy 431 zł!). Nie udało się zorganizować takiego biwaku rok temu, więc trzeba było to nadrobić. W piątek 15 czerwca szkolnym autobusem 22 „pakietowiczów” wyjechało nad jezioro do gospodarstwa agroturystycznego „Cichy zakątek” w Sadłużku. (www.sadluzek.neostrada.pl) Pogoda dopisała fantastycznie, umiejący pływać spędzili w wodzie pod bacznym okiem nauczycieli ....po kilka godzin. W południe odwiedziła nas red. Jadwiga Aleksandrowicz z „Gazety Pomorskiej” (artykuł na stronie gazety). Była okazja powspominać najważniejsze działania szkolnej firmy, porozmawiać o obecnych i przyszłych pomysłach i planach, zwłaszcza związanych z projektem „Przyjazna szkoła”, który rozpoczynamy już w lipcu. Wieczorem odwiedził nas dyrektor, aby było jeszcze bezpieczniej w nocy nad wodą (tak to wymyślili opiekunowie „Spoko” – Janusz Graczyk i Józef Nowakowski). Dodatkową atrakcją (całkowicie gratis!) była nocna burza. Ale nie było czasu na strach, gdyż poza błyskawicami, lekkimi grzmotami i sążnistym deszczem nic takiego się nie wydarzyło. No może tylko całonocne chłopaków rozmowy, nie bardzo pozwalały niektórym zasnąć. A rano po śniadaniu oczywiście... kąpiel i przed południem powrót do domu. (JN)