Konkurs UKIE na półmetku

Utworzono dnia 29.11.2019

Na początku lutego byliśmy z wizytą w radziejowskim liceum, aby od osób mających doświadczenie dowiedzieć się, jak tworzyć projekty wymiany młodzieżowej. Umówiliśmy się wtedy na kolejne spotkanie już w naszej szkole, aby mogło to poznać więcej uczniów, a nie tylko troje realizujących projekt. We wtorek, 25 lutego – gościliśmy w Bądkowie grupę uczniów radziejowskiego liceum oraz ich opiekuna - Ilonę Włosińską, nauczycielkę języka niemieckiego i organizatorkę wielu projektów międzynarodowej wymiany młodzieży. Tym razem o przeżyciach i doświadczeniach opowiadali uczniowie, ilustrując opowieść prezentacja multimedialną. Spotkanie trwało całe dwie godziny – co najlepiej świadczy, jak było pożyteczne, interesujące i potrzebne. Na koniec radziejowska młodzież spotkała się ze wszystkimi uczniami klas trzecich – aby opowiedzieć o swojej szkole i zachęcić do kontynuacji nauki w Radziejowie – jak to już uczyniła „nasza” Kasia Lewandowska, która serdecznie przyjęli jej niedawni koledzy. Spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyby nie życzliwość dyrektora radziejowskiego liceum – Grzegorza Sobczaka, za co składam serdeczne podziękowanie. (JN)