W naszej gminie jest tyle ciekawych miejsc

Utworzono dnia 29.11.2019

Projekt „Przyjaznej szkoły” małymi krokami zmierza ku końcowi. Zanim jego uczestnicy dopracują swoje prezentacje  należało odwiedzić te  miejsca, o których dowiedzieli się czytając o nich w „Bądkovianach” (materiały są dostępne w Gminnej Bibliotece). W sobotę 23 lutego, nie zważając na niezbyt sprzyjająca pogodę, odbyliśmy ponad 100 kilometrową  podróż na trasie: Jaranowo – Łowiczek – Łowkowice – Marszałkowo – Święte – Kruszynek – Krzywosądz – Byczyna – Płowce – Wysocin – Bądkowo. O każdym z tych miejsc była krótka opowieść dotycząca ich dziejów oraz osób z nimi związanych. Wycieczka była pożyteczna choćby dlatego, że znaleźliśmy kilka interesujących faktów (np. na cmentarzach w Łowiczku i Ostrowąsie), które zostaną wykorzystane w pracach przygotowywanych przez uczniów, ale ważniejsze było to, że kilkoro z nich po raz pierwszy było w tej części naszej gminy. To, czego szukaliśmy, co chcemy zebrać i uchronić przed zapomnieniem. (JN)