Olimpijski sukces Małgosi

Utworzono dnia 29.11.2019

Małgorzata Krępeć, uczennica naszego gimnazjum, znalazła się w gronie laureatów XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie, zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Dlatego 15 czerwca 2010r. razem z nauczycielką panią Haliną Dondalską pojechały na uroczystości wręczenia nagród, które odbyły się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie.
Na początku zwiedziły Muzeum Sportu i Turystyki. Po tej części zaczęło się uroczyste wręczanie nagród. Małgosia miała zaszczyt, że także fragmenty jej opowiadania zostały przeczytane przez aktorkę panią Dorotę Bierkowską. Poznała też osobiście bohatera jej opowiadania - pana Wojciecha Ziemniaka. Po otrzymaniu dyplomu i nagrody razem z innymi laureatami zwiedziła stolicę podróżując "Kolejką Staromiejską". Na koniec wszyscy laureaci oraz opiekunowie i gospodarze uroczystości posilili się w restauracji "Hubertus & Elio". To wielki sukces Małgosi oraz wielki powód do dumy jej opiekuna – pani Haliny Dondalskiej.