Ania wyróżniona w konkursie historycznym

Utworzono dnia 29.11.2019

W środę (15.06) uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu VII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pn. „Zabytki naszego regionu”. Na tę uroczystość zostaliśmy zaproszeni do Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie. Organizatorem konkursu, objętego Honorowym Patronatem przez Pana Piotra Całbeckiego – Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy. Uroczystość rozpoczął i zakończył okolicznościowy koncert. Potem nastąpiła miła uroczystość nagradzania laureatów, wśród których znalazła się również Ania Czyżewska (klasa IIa), - uzyskała wyróżnienie za swą pracę konkursową. Warto jednak dodać, że Ania była w tym gronie jedyną gimnazjalistką, gdyż konkurs skierowany był głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po słodkim poczęstunku, laureaci i osoby im towarzyszące odbyli wędrówkę po najciekawszych obiektach zabytkowych Chełmna, a naszym przewodnikiem była pani Anna Grzeszna-Kozikowska.