Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2010/2011

AKTUALNOŚCI:

Targi szkół w naszym Gimnazjum

Utworzono dnia 29.11.2019

   

 19 kwietnia 2011r. spotkaliśmy się po raz czwarty na targach szkół i zawodów w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Bądkowie. Od 2008r. targi są organizowane dla uczniów klas trzecich, liczących obecnie 50 osób.

   Rok w rok gościmy Zespół Szkół i Rolniczne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starym Brześciu, Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego Aleksandrów Kuj i Zespół Szkół Nr 2 im. mjra Hubala Dobrzańskiego w Aleksandrowie Kuj. Po raz pierwszy przybyli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj.

   Włocławskie szkoły ponadgimnazjalne odwiedziliśmy na targach w Hali Mistrzów w marcu, które do nas już nie zapraszaliśmy. Młodzież mogła skorzystać jeszcze z konsultacji i porad doradcy zawodowego, pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Mogliśmy również poznać przedstawicieli różnych zawodów: urzędnika, policjanta, strażaka, farmaceutę, pracownika socjalnego, lekarza, pielęgniarkę, psychologa, bankowca, konsultanta d.s. zdrowia i urody.

   Opowiadali oni o swojej pracy, oraz jaką drogę trzeba pokonać, aby zdobyć kwalifikacje danego zawodu. Dużym zainteresowaniem cieszył się policjant Powiatowej Komendy w Aleksandrowie Kuj. Dziewczyny chętnie badały kondycję swojej cery, dowiedziały się też jak pielęgnować skórę twarzy. Pani z banku częstowała słodyczami i gadżetami firmowymi. Szkoły również dostarczyły nam sporo wrażeń: rozdawali ulotki i słodkości. Szkoła ze Starego Brześcia umiliła nam czas swoją prezentacją i przedstawieniem wielkanocnym, czyli jak na Kujawach obchodzono święta wielkanocne. W rytmach akordeonowych melodii pokazali, że mimo iż są szkołą nowoczesną, nadal dbają o dawne tradycje kujawskie.

Galeria

 

czytaj dalej na temat: Targi szkół w naszym Gimnazjum

Konkurs muzyczny

Utworzono dnia 29.11.2019

   

17 kwietnia odbył się w Konecku „XII Przegląd Młodych Talentów”. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice – Aleksandra Dalasińska (IIIa) i Daria Książkiewicz (Ia). Ola zaśpiewała piosenkę pt, „Dłoń”z repertuaru Natalii Kukulskiej, a Daria zaprezentowała utwór pt. „Boję się” . Po ogłoszeniu werdyktu okazało się , że Daria otrzymała wyróżnienie – pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy!(B.W.)

 

czytaj dalej na temat: Konkurs muzyczny

„Zakręcona akcja”- podsumowanie II etapu!

Utworzono dnia 29.11.2019

 

W piątek 8 kwietnia zakończyliśmy II etap „Zakręconej akcji”. Przypomnijmy, że już w pierwszym półroczu zbieraliśmy nakrętki po napojach dla chorej na mukowiscytozę Amelki. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży nakrętek zasiliły konto dziewczynki i zostały przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego, który pomaga Amelce walczyć z nieuleczalną chorobą. W drugim etapie wszystkie klasy prowadziły zaciętą rywalizację, by zgromadzić jak najwięcej nakrętek. Uczennice z kl. III A – przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - komisyjnie zważyły wszystkie nakrętki. Tym razem wspólnymi siłami zebraliśmy 55,25 kg. Więcej niż za pierwszym razem! Zebrane nakrętki odbierze (jak poprzednio) tata Grzegorza Wasielewskiego (kl. II A).

Poszczególne klasy otrzymały punkty za zbiórkę nakrętek. Punkty te zostaną wliczone do ogólnej rywalizacji na „Najaktywniejszą klasę gimnazjum roku 2010/2011”. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

 

 

 

 

 

I miejsce - 8 punktów klasa III B za 14,4 kg

II miejsce - 7 punktów klasa III A za 10,3 kg

III miejsce - 6 punktów klasa II A za 10,2 kg

IV miejsce - 5 punktów klasa I C za 5,65 kg

V miejsce - 4 punkty klasa II C za 5,6 kg

VI miejsce - 3 punkty klasa II B za 5,55 kg

VII miejsce - 2 punkty klasa IA za 2,15 kg

VIII miejsce - 1 punkt klasa I B za 1,4 kg

   Podsumowanie III etapu „Zakręconej akcji” nastąpi na początku czerwca. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich wrażliwość i olbrzymie zaangażowanie. Zachęcamy do dalszej zbiórki!(Samorząd Uczniowski)

czytaj dalej na temat: „Zakręcona akcja”- podsumowanie II etapu!

Zdolnych i ambitnych mamy gimnazjalistów

Utworzono dnia 29.11.2019

14 kwietnia w Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku były Drzwi otwarte dla uczniów zainteresowanych kontynuacją nauki po ukończeniu gimnazjum. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jednym z punktów dnia promocji LZK, zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów zorganizowanych przez liceum. III miejsce w VI Konkursie Matematycznym „LICZ ZGADUJ KOMBINUJ” zdobyła uczennica klasy IIIb – Marta Pinińska. (podopieczna gimnazjalnego matematyka – Andrzeja Kuczyńskiego). Konkurs odbywał się w kilku etapach i objęty był honorowym patronatem prof. nzw. dr. hab. Andrzeja Fryszkowskiego.

Zwycięzcą konkursu historycznego „Ziemia Kujawska - Małą Ojczyzną”, w kategorii prace literacko-plastyczne został uczeń klasy IIa – Grzegorz Wasielewski. (tu wspierał go historyk – Józef Nowakowski). Warto dodać, że praca konkursowa Grzegorza, opisująca genealogiczne i historyczne dzieje jego rodziny, jest wynikiem jego kilkuletnich genealogicznych poszukiwań w archiwach i księgach parafialnych, w wyniku czego drzewo genealogiczne przez niego tworzone sięga już do początków XIX wieku. Jednym słowem – zdolnych i ambitnych mamy gimnazjalistów, a dzięki ich sukcesom, wielu organizatorów konkursów dowiaduje się gdzie leży Bądkowo. (JN)

czytaj dalej na temat: Zdolnych i ambitnych mamy gimnazjalistów

Palma Wielkanocna 2011

Utworzono dnia 29.11.2019

   17 kwietnia br. Uczniowie z naszego gimnazjum pojechali do katedry we Włocławku na obchody światowego Dnia Młodzieży. Jak co roku młodzież wraz z p. Zdzisławem Etynkowskim przygotowała piękną wielkanocną. Tegoroczna niedziela palmowa we włocławskiej katedrze była wyjątkowa, ponieważ w tym roku katedra włocławska obchodzi 600. Rocznicę swojego istnienia. Już w sierpniu odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Madrycie.

   O godz. 13.30 młodzież zgromadzona przed Domem Biskupów Włocławskich przeszła procesyjnie do Bazyliki Katedralnej na Mszę świętą, której przewodniczył bp. Wiesław Mering. Podczas Mszy świętej biskup przede wszystkim skupił swoją uwagę na Męce Pana Jezusa. Nawiązując do liturgii słowa, stwierdził: „Pasja zawsze dociera do nas jakoś inaczej, bo przecież mu jesteśmy z każdym rokiem inni. Męka Jezusa to ciągłe dziś. Drodzy Młodzi Przyjaciele! Chrystus nigdy nie przestał nas zbawiać. Kiedyś uczynił to ukrywając swe Bóstwo pod postacią człowieka, teraz zbawia nas przez sakramenty i głoszone nam Słowo!” .

   Na zakończenie Mszy świętej, na prośbę ks. dr. Marcina Idzikowskiego – wicedyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, pasterz Diecezji wręczyła nagrody laureatom etapu diecezjalnego XXI Olimpiady Teologii katolickiej. (MP)

 

 

 

 

 

 

 

 


czytaj dalej na temat: Palma Wielkanocna 2011

Trzydniowe egzaminy gimnazjalne za nami

Utworzono dnia 29.11.2019

   Od wtorku ponad setka naszych gimnazjalistów sprawdzała swoje wiadomości i umiejętności w testach gimnazjalnych. Dla trzecioklasistów ich wyniki będą jednym z bardzo ważnych kryteriów naboru do szkół ponadgimnazjalnych, dlatego „walka” o każdy punkt była zasadna. W pierwszym dniu egzaminów wielkim zaskoczeniem była ilość zadań związanych z historią. Nie 2-3 jak było dotychczas, ale dużo, dużo więcej. Sporym ułatwieniem, (zwłaszcza dla tych uczniów, którzy przez trzy lata nauki uczestniczyli w kilku konkursach i projektach historycznych), było skupienie tematyki pytań i rozprawki wokół treści patriotycznych. W części matematyczno-przyrodniczej z kolei nacisk położono na biologię, co też gimnazjalistów zaskoczyło, a poza tym tradycyjnie – zadania z przedmiotów ścisłych, wymagających nie tylko zapamiętania wzorów czy regułek, ale bardziej ich zastosowania w praktycznych obliczeniach. Dziś (14.04.2011) gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności z języka angielskiego. Część zadań musieli rozwiązać po wysłuchaniu nagrań z angielskimi dialogami, pozostałe zaś polegały na udzielaniu pisemnych odpowiedzi na tradycyjne pytania testowe. Za każdą część egzaminu maksymalnie każdy z uczniów może dostać po 50 punktów (łącznie 150), ale obecnych trzecioklasistów istotne będą wyniki uzyskane tylko w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, gdyż ten rocznik jest ostatnim realizującym program nauczania w gimnazjum według starych zasad.

  Od przyszłego roku pod uwagę będą brane również wyniki egzaminu z języka obcego. Dlaczego? Otóż dwa lata temu do gimnazjum wkroczyła kolejna reforma programowa i jako pierwsi do sprawdzenie jej efektów przystąpią obecni drugoklasiści - a zmian egzaminacyjnych czeka ich dużo więcej, aniżeli włączenie punktów z egzaminu językowego do kryteriów naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Część humanistyczna będzie wyraźnie rozdzielona na część polonistyczną i historyczną. Część matematyczno-przyrodnicza natomiast na zadania matematyczne i „przyrodnicze”, zaś egzamin językowy będzie miała część podstawową i rozszerzoną. Jednym słowem nie trzy egzaminy, tylko aż sześć i oczywiście wydłużony czas ich trwania.

 

    Wprawdzie o tych zmianach od dwóch lat informujemy uczniów i rodziców, to jednak słowa to za mało, aby podnieść poziom świadomości i idącej za nią odpowiedzialności uczniów. Przygotowaliśmy zatem drugoklasistom możliwość praktycznego przeżycia jak będą wyglądały za rok ich właściwe egzaminy. Dzięki temu, że część przedmiotów uczymy na podręcznikach i programach wydawnictwa WSiP – mogliśmy skorzystać z darmowej oferty otrzymania wsipowskich testów, a po ich sprawdzeniu przez naszych nauczycieli (oczywiście też nieodpłatnie) po przesłaniu wyników drogą elektroniczną do Wydawnictwa – otrzymamy profesjonalną, zewnętrzną diagnozę stanu wiedzy, co pozwoli nam podjąć stosowne działania wzmacniające, a uczniom wyciągnąć wnioski co do kierunku ich dalszych działań. Wprawdzie na diagnozę przyjdzie drugoklasistom trochę poczekać, ale ich wyniki poznają niebawem (przedstawimy je na spotkaniu z rodzicami 28 kwietnia). W każdym razie ich miny po każdym egzaminie mówiły wiele – i choćby tylko dlatego warto było próbny egzamin zorganizować. (JN)

czytaj dalej na temat: Trzydniowe egzaminy gimnazjalne za nami