Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2011/2012

AKTUALNOŚCI:

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Utworzono dnia 27.11.2019

   Zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Nasze spotkanie miało charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotkaliśmy się w tym gronie po raz ostatni, z drugiej ponieważ temu spotkaniu towarzyszyła świadomość, że lata spędzone w naszym gimnazjum to...

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Prace Ani i Natalii na wystawie

Utworzono dnia 27.11.2019

   18 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim został rozstrzygnięty V Powiatowy Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Do konkursu zgłoszono 373 prace plastyczne z 12 szkół i placówek naszego powiatu. Prace Ani Wiatrowskiej z kl. IIa i Natalii Centkowskiej z kl. Ia  znalazły się wśród 12 zakwalifikowanych do udziału w wystawie w kategorii gimnazja i szkoły średnie. Opiekunką uczennic była pani Beata Wesołowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów po wakacjach. 

czytaj dalej na temat: Prace Ani i Natalii na wystawie

Projekt "Zadbamy, by nie odeszli w niepamięć" zakończyliśmy uroczyście w bądkowskim GOK-u

Utworzono dnia 27.11.2019

   Dziś, w sobotnie przedpołudnie (23 czerwca) uroczyście zakończyliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie nasz wspólny (GOK-u i gimnazjum) projekt. Ale tak mniej oficjalnie, za to zgodnie z naszą projektową tradycją i radośnie, podsumowania naszych działań i zarysowania planów na przyszłość dokonaliśmy w miniony poniedziałek na biwaku podsumowującym nad jeziorem w Sadłużku. Za nami sześć miesięcy archiwalnych i bibliotecznych poszukiwań, wyjazdów, wywiadów, spotkań z osobami mogącymi pomóc w zdobyciu informacji o życiu i czynach 32 mieszkańców naszej gminy, którzy w różny sposób zasłużyli sobie na to, by nie odeszli w niepamięć. Od kilku tygodni na łamach „Gazety Pomorskiej” w rubryce „Biografie niepospolite” są drukowane skrócone biogramy takich właśnie osób. Ich pełne wersje są zamieszczone na www.regiopedia.pl, a dziś z dumą przekazaliśmy naszym rodzicom i zaproszonym gościom nasz kolejny „Słownik biograficzny”. Na naszą uroczystość przybyło do GOK-u prawie 50 osób, co świadczy jak poważnie nasi goście potraktowali nasze zaproszenia. Miłym akcentem naszej uroczystości była obecność pani Barbary Kurzyp – Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Pomocy Społecznej.

   Pan Nowakowski – koordynator projektu przygotował specjalną prezentację, w której w swoim stylu opowiedział o naszych półrocznych staraniach, a potem każdy z nas w kilku słowach opowiadał o „swoim bohaterze” opisanym w biogramach. Na tę część Krzysiu Ulczycki przygotował własną prezentację, wykorzystując fotografie i fragmenty biogramów, co ułatwiało nasze wypowiedzi i dodawało im plastyczności. I chyba nasz występ spodobał się naszym gościom, bowiem otrzymaliśmy wieeeelkie brawa. A potem, gdy już oddaliśmy do rąk naszych gości „słowniki” miło było patrzeć, jak przeglądają, komentują z dużym wzruszeniem. Ostatnim punktem naszego spotkania było zwiedzenie okolicznościowej wystawy. Podzieliliśmy ja na dwie części. W jednej pokazaliśmy nie tylko kilka biogramów, ale przede wszystkim unikalne dokumenty, dzięki którym mogliśmy je napisać. W drugiej znalazła się prośba o pomoc w odszukaniu informacji o prawie czterdziestu żołnierzach Września 1939 r., których nazwiska odszukaliśmy, ale nie mogliśmy trafić do rodzin lub znajomych, aby również ich uratować przed zapomnieniem. Ponieważ wystawa w gminnej bibliotece będzie dostępna przez kilka tygodni, to powinno nam się udać przynajmniej o części tych osób trafić na jakiś ślad. Tak, tak – to zapowiedź tego, że naszym i naszych gości zamiarem jest ten pomysł kontynuować.

czytaj dalej na temat: Projekt "Zadbamy, by nie odeszli w niepamięć" zakończyliśmy uroczyście w bądkowskim GOK-u

Studenci- seniorzyUniwersytetu Ludzi Aktywnych otrzymali dyplomy

Utworzono dnia 27.11.2019

   W piątek (22 czerwca) zakończyły się zajęcia na bądkowskim Uniwersytecie Ludzi Aktywnych. Uniwersytet powstał przy bądkowskim gimnazjum w styczniu 2011 i początkowo obejmował tylko multimedialne wykłady z historii, których cały cykl zaplanowano na trzy semestry. Wkrótce po rozpoczęciu zajęć, na prośbę słuchaczy, program zajęć został poszerzony o podstawy informatyki, a w III semestrze o podstawy języka angielskiego. Godzi się podkreślić że cały projekt został oparty całkowicie na zasadach non profit, bowiem ani słuchacze nie ponosili żadnych opłat, ani tym bardziej prowadzący zajęcia nie otrzymywali żadnego wynagrodzenia.

   Pomysłodawca projektu - Józef Nowakowski w formie multimedialnej prezentacji przypomniał półtoraroczne dokonania:  odbyło się 35 wykładów z historii (ponad 100 godzin), 35 godzin zajęć z informatyki (prowadzący Janusz Graczyk) i języka angielskiego (prowadząca Monika Morawska). Uzbierało się ponad trzydziestu słuchaczy, zorganizowaliśmy dwa spotkania z ciekawymi ludźmi: Wykład dr Alicji Paczoskiej-Hauke poświęcony problematyce „Żołnierzy wyklętych” oraz spotkanie z kujawskim miłośnikiem dziejów lokalnych, kolekcjonerem i wydawcą – Januszem Borkowskim. Odbyliśmy też jedną wycieczkę do Sejmu (na zaproszenie Marszałka Jerzego Wenderlicha) i zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Uroczystość zakończenia zajęć i wręczenia specjalnych dyplomów dla studentów-seniorów uświetnili:  Panie Halina Kurdupska – Przewodnicząca Rady Gminy Bądkowo i Barbara Kurzyp – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz dyrektor gimnazjum Ryszard Stępkowski. Po części uroczystej absolwenci naszej bądkowskiej uczelni zasiedli do stołów z przygotowanymi przez siebie smakowitościami, zaś o część grillową zadbał student-senior Stanisław Skowroński. Miłym akcentem były podziękowania, kwiaty i sympatyczne upominki od słuchaczy dla „profesorów”. Żebyśmy jednak mogli jeszcze powspominać studenckie czasy, umówiliśmy się na jesień, na wspólną wycieczkę, żeby historyczną wiedzę sprawdzić w praktyce. (JN)

czytaj dalej na temat: Studenci- seniorzyUniwersytetu Ludzi Aktywnych otrzymali dyplomy

Piknik edukacyjny

Utworzono dnia 27.11.2019

   W piątek, dnia 15.06.2012 r. odbył się w naszym gimnazjum piknik edukacyjny zorganizowany przez firmę Inter_Edu z Gdyni w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem" - edycja II, w którym wzięliśmy udział. Piknik miał na celu zachęcenie nas do edukacji, a jego motto brzmiało: "Zabawą uczyć - uczyć zabawą". Każdy uczeń spróbował swoich sił w dziedzinie informatyki, optyki, multimedialnej biologii, konstrukcji, chemii i genetyki. Dowiedzieliśmy się, na czym polega dyfrakcja, dyspersja i polaryzacja. Nagrywaliśmy filmy showmotion. Wspólnie powtórzyliśmy za pomocą tablic interaktywnych wiedzę o budowie człowieka i genetykę. Wytwarzaliśmy prąd za pomocą siły mięśni. Naukę uświetniły efektowne pokazy z ogniem. Po odwiedzeniu wszystkich 7 stanowisk zostaliśmy poczęstowani słodką bułką i sokiem. To już koniec projektu "Za rękę z Einsteinem", tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy go zakończyć w tak miły sposób. Kinga Krajewska

czytaj dalej na temat: Piknik edukacyjny

W Łazienkach Królewskich powitali nas po królewsku...

Utworzono dnia 27.11.2019

   Z pewnością 14 czerwca 2012 roku zapisze się na kartach gimnazjalnej kroniki wielkimi literami za sprawą naszych uczniów, którzy w stolicy w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Dumni z dziedzictwa” wywalczyli I miejsce, pozostawiając za sobą...

czytaj dalej na temat: W Łazienkach Królewskich powitali nas po królewsku...