Byliśmy w Stolicy...

Utworzono dnia 15.11.2019

Nasza uczennica, Weronika Kotowska została zakwalifikowana do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”.

19.06.2013r. Weronika wraz z p. Małgorzatą Kwiatkowską udała się do Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie (Szczególne podziękowania składamy panu Piotrowi Kotowskiemu za transport i poświęcony czas). Po rejestracji uczestników nastąpiło oficjalne powitanie przez rektora uczelni prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego, po czym finaliści przystąpili do pisania testu z wiedzy ogólnospołecznej, a opiekunowie w tym czasie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, dotyczących współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży. W czasie przerwy wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek śniadaniowo-kawowy z prezentacją prac konkursowych. Następnie odbył się występ artystyczny grupy teatralnej chłopców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie. Po oficjalnych wystąpieniach ważnych osobistości, tj. Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów.

Byliśmy dumni, że mogliśmy reprezentować tak małą miejscowość wśród dużych miast Polski.