Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2012/2013

AKTUALNOŚCI:

Nowe numery telefoniczne

Utworzono dnia 15.11.2019

Podajemy nowe numery telefonów do

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie.

 

54 233 26 18

 

Numery wewnętrzne: 41 - Dyrektor Zespołu; 40 - Sekretariat Szkoły Podstawowej; 42 - Przedszkole; 43 - Sekretariat Gimnazjum; 44 - Faks; 45 - Pokój nauczycielski Gimnazjum

czytaj dalej na temat: Nowe numery telefoniczne

II miejsce Moniki Dalasińskiej w Bydgoszczy

Utworzono dnia 15.11.2019

   W czwartek 14 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy miało miejsce uroczyste zakończenie i podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się prawie 70 prac konkursowych, do etapu finałowego – 15. Miło nam poinformować, że laureatką Konkursu – zdobywczynią II miejsca  za pracę zatytułowaną „Łowiczek – mała kujawska wieś o pięknej historii” została Monika Dalasińska, uczennica klasy Ib. Nagrody wręczała pani Joanna Wójt oraz członkowie komisji konkursowej. Po części oficjalnej laureatów i pozostałych gości czekał słodki poczęstunek. Gratulacje dla Moniki i jej nauczyciela – Józefa Nowakowskiego.

czytaj dalej na temat: II miejsce Moniki Dalasińskiej w Bydgoszczy

Dzięki nam nie odejdą w niepamięć

Utworzono dnia 15.11.2019

   W sobotę 15 czerwca 2013r. uczniowie gimnazjum wraz z koordynatorem – Panem Józefem Nowakowskim i zaproszonymi gośćmi, oficjalnie zakończyli ostatnią edycję projektu „Nie odejdą w niepamięć”. Uroczystość odbyła się w siedzibie beneficjenta projektu - Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie. Na to ważne dla nas wydarzenie przybyło mnóstwo osób, nie tylko tych zaproszonych, ale również tych, którzy po prostu chcieli tam być, a o uroczystości dowiedzieli się z mediów. Miło nam było gościć przedstawicieli gminnych władz z samorządowych: panią Halinę Kurdupską – Przewodniczącą Rady Gminy Bądkowo i Wiceprzewodniczącego – pana Marka Wesołowskiego oraz wójta gminy – pana Janusza Zarembę. Samorząd powiatowy reprezentował pan Grzegorz Niemczyk. Nasze zaproszenie przyjął ksiądz Krzysztof Kaźmierczak – proboszcz parafii łowiczkowskiej i ks. Stanisław Mazurski, były proboszcz bądkowskiej parafii. Licznie przybyli studenci-seniorzy, nasi rodzice oraz przedstawiciele rodzin opisywanych przez nas bądkowian – dlatego sala widowiskowa GOK-u była solidnie zapełniona.

   Był to ostatni cykl projektu, dlatego w finale powstał „Słownik biograficzny bądkowian, którzy potrafili pięknie żyć, pracować i walczyć” w formie książkowej. Dzięki środkom uzyskanym z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z programu „Równać Szanse” w drukarni „Krukowiak” powstało 250 egzemplarzy naszego słownika, który w całości trafił do rąk uczestników uroczystości. Kilkadziesiąt egzemplarzy zostanie rozesłanych do krajowych i zagranicznych instytucji archiwalnych jako forma naszego podziękowania za pomoc w uzyskaniu informacji i dokumentów. Dla wszystkich mieszkańców naszej gminy chcących zapoznać się z naszą publikacja mamy dobra wiadomość. Kilka egzemplarzy trafiło do Gminnej Biblioteki. Mamy też zamiar umieścić słownik w wersji PDF na naszej stronie internetowej.

   W trakcie uroczystości Magda Mikołajewska, Justyna Wienconek i Andżelika Szafrańska przedstawiły swoje prezentacje, w których zamieszczone były relacje z naszych zajęć i wyjazdów oraz skrócone biogramy osób, których życie i czyny udało nam się opisać w biogramach w tym roku. Na zakończenie, po podsumowaniu trzech lat trwania projektu przez koordynatora, wszyscy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek oraz zwiedzenie okolicznościowej wystawy dokumentów archiwalnych, dzięki którym mogliśmy nasz projekt realizować. Ponieważ nasz słownik by nie powstał bez pomocy wielu ludzi, kilku z nich, partnerom naszego projektu wręczyliśmy specjalne podziękowania. Wśród nich znalazły się panie Anna Kaszubska i Tamara Skowrońska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz dobry duch naszych działań – pan Rafał Więckowski - pracownik Archiwum Państwowego we Włocławku. Pozostałym partnerom, którzy z różnych przyczyn nie mogli być obecni – podziękowania wyślemy pocztą.

   Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni, że wytrwaliśmy w całym składzie do końca i osiągnęliśmy swój cel pomimo, że nie było łatwo. Podsumowania zgodnie z naszą projektową tradycją dokonamy w najbliższą środę przy ognisku nad jeziorem w Sadłużku. Dziękujemy naszemu koordynatorowi Panu Józefowi Nowakowskiemu, za cierpliwość, cenne wskazówki i pomoc, jakie otrzymywaliśmy podczas naszej pracy oraz wszystkim osobom, które w trakcie projektu służyły nam pomocą i zaszczyciły nas swoją obecnością w tak ważnym dla nas dniu. Sandra Błaszak

czytaj dalej na temat: Dzięki nam nie odejdą w niepamięć

Sukcesy matematyczne

Utworzono dnia 15.11.2019

   Rok szkolny 2012/2013 możemy podsumować kilkoma matematycznymi osiągnięciami. Pierwszym z nich jest zdobycie 3 wyróżnień dla naszej szkoły w konkursie „Liga Zadaniowa”. Do etapu rejonowego z naszego gimnazjum przystąpiło 16 uczniów, natomiast wyróżnienie zdobyły: Natalia Zaremba (Ia), Magdalena Mikołajewska (IIb) i Anna Golenia (IIb). Następny sukces odniosła Ola Salamońska (Ib) zdobywając wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu matematycznego „Kangur”. Dziewczynom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach matematycznych. (AG)

czytaj dalej na temat: Sukcesy matematyczne

Profesor Oświaty w naszym gimnazjum? To całkiem możliwe...

Utworzono dnia 15.11.2019

   Najwyższym stopniem awansu zawodowego nauczycieli, jest uzyskanie tytułu honorowego „Profesora Oświaty”. Przed taką szansą stanął nasz nauczyciel historii – Józef Nowakowski, bowiem wniosek w tej sprawie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy przesłało do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasz kolega znalazł w gronie pięciu nauczycieli z naszego województwa ubiegających się o ten zaszczytny tytuł. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej na wniosek szesnastoosobowej Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Już sam fakt znalezienia się w gronie kandydatów jest wyróżnieniem dla nauczyciela i szkoły, bowiem od 2008 roku uhonorowano tym tytułem zaledwie 53 nauczycieli. Czy nasz nauczyciel też znajdzie się w tak zaszczytnym gronie okaże się już 1 lipca, kiedy to Kapituła przedstawi wnioski w tej sprawie ministrowi edukacji.

czytaj dalej na temat: Profesor Oświaty w naszym gimnazjum? To całkiem możliwe...

Kinga została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Utworzono dnia 15.11.2019

   Sukcesem Kingi Krajewskiej, uczennicy klasy IIIa naszego gimnazjum i jej nauczyciela Józefa Nowakowskiego, zakończył się wyjazd do Krakowa na Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pod patronatem MEN „Losy Bliskich i losy Dalekich” – życie Polaków w latach 1914-1989”. Kinga nie tylko otrzymały tytuł Finalisty, ale po sobotniej obronie swojej pracy – również tytuł Laureata. Ten ostatni pozwala jej ze spokojem myśleć o naborze do szkoły ponadgimnazjalnej, bowiem gwarantuje jej pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły w Toruniu. Do Krakowa wyjechaliśmy wczesnym rankiem już w piątek. (Kindze w tej trudnej emocjonalnie i kosztownej wyprawie towarzyszyła mama). Było więc sporo czasu na zwiedzenie przynajmniej najważniejszych atrakcji Krakowa, tym bardziej, że był to pierwszy pobyt Kingi w tym mieście.

   W finałowych zmaganiach, przed 11 komisjami, stanęli zwycięzcy eliminacji wojewódzkich w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Kinga była na pierwszym miejscu w swej grupie, dlatego miała mniej czasu na denerwowanie się. A miało to znaczenie, bowiem od „stylu” w jakim uczestnicy spisali się podczas obrony, zależały ostateczne wyniki i miejsce w konkursie. Miało to również dobre strony, gdyż do godziny 13, gdy w Auli Polskiej Akademii Umiejętności  przewidziano podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów, mogliśmy pospacerować po Starówce.

   Uroczystość rozpoczął Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Jerzy Wyrozumski z PAU. Następnie Andrzej Kunert, Sekretarz  Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa opowiedział o losach kilku pokoleń Polaków uczestników walk „Od powstania styczniowego do Powstania Warszawskiego”. Ostatnim z mówców był syn gen. Komorowskiego „Bora” – Adam Komorowski, Wiceprezes Fundacji IMG 0606Armii Krajowej w Londynie. Po części oficjalnej nastąpiła ta długo oczekiwana – ogłoszenie listy Laureatów – i wielka nasza radość, gdy usłyszeliśmy: Kinga Krajewska z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie”. Jednym słowem godnie reprezentowaliśmy w Krakowie nie tylko naszą szkołę i gminę, ale również nasze województwo.

   Nadarzyły się jeszcze dwie okazje pozwalające wypromować naszą szkołę i jej uczniów. Gdy w trakcie wykłady pan Kunert nawiązał do książki K. Koźmińskiego „Kamienie na szaniec”, której jednym z bohaterów był Przemysław Barthel – nie tylko w krótkiej rozmowie do tego zbiegu wydarzeń nawiązaliśmy, ale… wręczyliśmy nasz słownik biograficzny - „Nie odejdą w niepamięć”, w którym obok biogramów 89 bądkowian jest również biogram pułkownika „Barty”. A gdy okazało się, że tuż obok auli znajdował się sekretariat „Polskiego Słownika Biograficznego” – drugi egzemplarz naszego, został im ofiarowany. (JN)

 
czytaj dalej na temat: Kinga została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego