Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2013/2014

AKTUALNOŚCI:

Od środy nasi studenci - seniorzy też mają wakacje…

Utworzono dnia 21.11.2019

   Wprawdzie wykłady na Uniwersytecie Ludzi Aktywnych, działającego już trzeci rok przy naszym gimnazjum zakończyliśmy w czerwcu, to zgodnie z program zajęć dodatkowych, oficjalne zakończenie miało miejsce w środę (2 czerwca) w Redczu Krukowym. Ponieważ głównym przedmiotem wykładowym na naszym uniwersytecie jest historia, dlatego umówiliśmy się na zamknięcie semestru w Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym – w muzeum pana Janusza Borkowskiego. Po muzeum oprowadziła nas pani kustosz -Wiesława Pińkowska. Dla wielu seniorów była to sentymentalna podróż do przeszłości, bowiem większość eksponatów stwarzała wiele okazji do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa i ciężkiej pracy w gospodarstwach rodziców lub własnych w młodości. Oczywiście skorzystaliśmy z możliwości odpoczynku w części rekreacyjnej. Pan Janusz Graczyk dzielnie dyżurował przy grillu, a my mogliśmy posilić się i powspominać dawne czasy. W tej historycznej wycieczce studentom-seniorom towarzyszyli seniorzy zrzeszeni w bądkowskim Klubie Seniora „Stokrotka”- dzięki czemu była nas całkiem spora, bo 37 osobowa grupa i wiele wskazuje na to, że gdy we wrześniu wznowimy zajęcia, przybędzie nam kilkoro nowych słuchaczy. O wznowieniu zajęć oczywiście napiszemy po wakacjach. Serdeczne podziękowania  należą się pani Elżbiecie Kamińskiej  za dopięcie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z naszym wyjazdem. (JN)

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Utworzono dnia 21.11.2019

   

 27 czerwca 2014 roku o godz. 8.00 w Publicznym Gimnazjum w Bądkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 oraz pożegnanie absolwentów klas trzecich. Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Marietta Kapelińska powitała zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich uczniów. Podkreśliła, że spotkaliśmy się w radosnych okolicznościach, ponieważ kończymy kolejny rok wytężonej pracy. Jesteśmy bogatsi o zdobytą wiedzę, nowe doświadczenia i umiejętności. Przyszedł teraz czas na zasłużony odpoczynek, na regenerację umysłu, czas na wakacje. Następnie głos zabrali goście: p. Janusz Zaremba - Wójt Gminy Bądkowo, ks. Krzysztof Kaźmierczak, p. Halina Kurdupska - Przewodnicząca Rady Gminy i p. Anna Miziołek - Przewodnicząca Rady Rodziców.

   Koniec roku szkolnego jest okazją do podsumowań, dlatego Pani Dyrektor przedstawiła wyniki pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły w roku szkolnym 2013/2014. Podkreśliła, że gimnazjaliści każdego dnia pokazywali, iż potrafią sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed nimi szkoła. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom zdobytych stopni i odniesionych sukcesów. Tych sukcesów było wiele. Zacznijmy od wyników egzaminu gimnazjalnego. Z języka polskiego, historii, matematyki i przedmiotów przyrodniczych trzecioklasiści osiągnęli średnią powyżej powiatu, województwa i kraju.

czytaj dalej na temat: Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Dzień Otwarty w naszym gimnazjum

Utworzono dnia 21.11.2019

    23 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszym gimnazjum Dzień Otwarty, na który zostali zaproszeni uczniowie klas VI wraz z ich wychowawcami. Głównym celem tej imprezy było zaprezentowanie gościom jak wygląda nasze życie szkolne, zarówno od strony nauki, jak i zajęć dodatkowych, które uatrakcyjniają w niej codzienny pobyt. Dwie uczennice z klasy III b - Justyna Wienconek i Karolina Puchalska przedstawiły najważniejsze osiągnięcia naszych gimnazjalistów w konkursach, olimpiadach oraz projektach edukacyjnych. Poza tym Ania Golenia zaśpiewała kilka utworów muzycznych, uczniowie z kl. II b i III b przygotowali krótkie scenki kabaretowe, a dziewczyny z kl. II c i III b zatańczyły dwa układy taneczne do znanych piosenek. Następnie zaproszeni goście mieli zorganizowany czas na boisku szkolnym, gdzie czekały na nich atrakcje sportowe – przygotowane przez pana Z. Etynkowskiego. Niespodzianką dla wszystkich obecnych był poczęstunek: grillowane kiełbaski, bułka oraz napój ufundowane przez Radę Rodziców (za przygotowanie poczęstunku szczególne podziękowania dla państwa Kulpów oraz pań z obsługi).

   Dziękujemy za udaną imprezę i zapraszamy na Dzień Otwarty za rok. (SU)

Brawa dla naszych uczniów za doskonałe wyniki egzaminu gimnazjalnego!!!

Utworzono dnia 21.11.2019

   Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego! Jest źle – dowiadujemy się z tytułu podsumowania i wstępnej oceny wyników tegorocznych egzaminów gimnazjalnych zamieszczonych na stronie Gazety Pomorskiej. Z redakcyjnego komentarza poznajemy osiągnięcia trzecioklasistów, którzy w kwietniu przystąpili do egzaminów pozwalających ocenić ich trzyletni edukacyjny wysiłek w szkołach naszego województwa. Dowiadujemy się, że „Fatalnie wypadła matematyka, słabo przedmioty przyrodnicze - kujawsko-pomorscy uczniowie nie popisali się na egzaminie. Uczniowie w Kujawsko-Pomorskiem z historii i wiedzy o społeczeństwie zdobywali średnio 58 proc. punktów, z polskiego - 65 proc, a z angielskiego na poziomie podstawowym - 64 proc. Bardzo słabo wypadła matematyka, gdzie średnia wyniosła 45 proc. punktów oraz przedmioty przyrodnicze - 50 proc. Wyniki dla kraju to odpowiednio: historia i wos - 59 proc., język polski - 68 proc., język angielski na poziomie podstawowym - 67 proc., matematyka - 47 proc., przedmioty przyrodnicze - 52 proc.

   A jak na tle województwa i kraju wypadli nasi gimnazjaliści? Kolejny rok z rzędu bardzo dobrze. Wystarczy porównać o ile procent więcej od wyników nie tylko województwa, ale również kraju wypracowali przez ostatnie 3 lata nasi gimnazjaliści. Z języka polskiego – 69,9%, z historii i wos – 63,5%, z matematyki wręcz rewelacyjnie – 54,5% i z przedmiotów przyrodniczych (fizyka, biologia, chemia i geografia)- 54,1%. Trochę słabiej poradzili sobie z językiem angielskim – uzyskując 60%.

   Na ten doskonały wynik naszej szkoły zapracowali uczniowie i nauczyciele w licznych projektach i konkursach, dodatkowych zajęciach i próbnych egzaminach pozwalających nie tylko monitorować postępy w nauce, ale również zauważać niedostatki i niedociągnięcia oraz odkrywać i rozwijać uczniowskie zainteresowania i uzdolnienia. Gratulujemy tak dobrego rezultatu obecnym trzecioklasistom ich rodzicom i nauczycielom, a do drugoklasistów kierujemy przesłanie, aby godnie zastąpili absolwentów i w przyszłym roku postarali się o podobny wynik. (JN)

czytaj dalej na temat: Brawa dla naszych uczniów za doskonałe wyniki egzaminu gimnazjalnego!!!

Najlepsi czytelnicy 2013/2014

Utworzono dnia 21.11.2019

  Wyniki całorocznego konkursu na „Najlepszego Czytelnika” Karolina Bergunda z klasy IIa uzyskała tytuł Najlepszego Czytelnika w roku szkolnym 2013/2014. Łącznie przeczytała 70 książek. Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie: Danielewska Andżelika kl. IIc 50 książek; Chojnacka Justyna kl. IIIa 48 książek; Roszak Joanna kl. IIIa 48 książek; Danielak Adrian kl. IIIb 41 książek; Bielicki Michał kl. IIIa 40 książek; Ćwiklińska Rozalia kl. Ib 40 książek.

   Wyniki całorocznego konkursu na „Najlepiej Czytającą Klasę”. Kryterium wyboru była średnia przeczytanych książek przypadająca na 1 ucznia w klasie.

 

  1. Miejsce kl. IIc – 11,4
  2. Miejsce kl. IIIa – 10,8
  3. Miejsce kl. Ib – 10,3

   Monteskiusz powiedział: „Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera”. Czytelnikom i przyjaciołom książek życzymy samych dobrych wyborów podczas wakacyjnej lektury.

czytaj dalej na temat: Najlepsi czytelnicy 2013/2014

XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego

Utworzono dnia 21.11.2019

     13 czerwca 2014r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbył się finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski.

   W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica, Joanna Piotrowska z klasy I a, którą nagrodzono za opowiadanie „Nasza Spinario”. Pracę tę redagowała pod czujnym okiem swej polonistki - pani Haliny Dondalskiej. Sama laureatka tak wspomina finał tego konkursu: „Cieszę się, że spośród 212 prac nadesłanych z gimnazjów, moja znalazła uznanie jury. Wielką niespodzianką dla mnie było przeczytanie mego opowiadania przez aktorkę, panią Dorotę Bierkowską. Ponieważ swą pracę poświęciłam biegowi olimpijskiemu pani Justyny Kowalczyk, poproszono mnie o wpisanie dedykacji do książki „Radość biegania”, w której znalazły się nagrodzone opowiadania. Poczułam się wtedy bardzo dumna i wzruszona. Na pewno na długo zapamiętam tą uroczystość. Zachęcam więc wszystkich do zainteresowania się Konkursem im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.

czytaj dalej na temat: XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego