Od środy nasi studenci - seniorzy też mają wakacje…

Utworzono dnia 21.11.2019

Wprawdzie wykłady na Uniwersytecie Ludzi Aktywnych, działającego już trzeci rok przy naszym gimnazjum zakończyliśmy w czerwcu, to zgodnie z program zajęć dodatkowych, oficjalne zakończenie miało miejsce w środę (2 czerwca) w Redczu Krukowym. Ponieważ głównym przedmiotem wykładowym na naszym uniwersytecie jest historia, dlatego umówiliśmy się na zamknięcie semestru w Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym – w muzeum pana Janusza Borkowskiego. Po muzeum oprowadziła nas pani kustosz -Wiesława Pińkowska. Dla wielu seniorów była to sentymentalna podróż do przeszłości, bowiem większość eksponatów stwarzała wiele okazji do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa i ciężkiej pracy w gospodarstwach rodziców lub własnych w młodości. Oczywiście skorzystaliśmy z możliwości odpoczynku w części rekreacyjnej. Pan Janusz Graczyk dzielnie dyżurował przy grillu, a my mogliśmy posilić się i powspominać dawne czasy. W tej historycznej wycieczce studentom-seniorom towarzyszyli seniorzy zrzeszeni w bądkowskim Klubie Seniora „Stokrotka”- dzięki czemu była nas całkiem spora, bo 37 osobowa grupa i wiele wskazuje na to, że gdy we wrześniu wznowimy zajęcia, przybędzie nam kilkoro nowych słuchaczy. O wznowieniu zajęć oczywiście napiszemy po wakacjach. Serdeczne podziękowania  należą się pani Elżbiecie Kamińskiej  za dopięcie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z naszym wyjazdem. (JN)