XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego

Utworzono dnia 21.11.2019

13 czerwca 2014r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbył się finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski.

W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica, Joanna Piotrowska z klasy I a, którą nagrodzono za opowiadanie „Nasza Spinario”. Pracę tę redagowała pod czujnym okiem swej polonistki - pani Haliny Dondalskiej. Sama laureatka tak wspomina finał tego konkursu: „Cieszę się, że spośród 212 prac nadesłanych z gimnazjów, moja znalazła uznanie jury. Wielką niespodzianką dla mnie było przeczytanie mego opowiadania przez aktorkę, panią Dorotę Bierkowską. Ponieważ swą pracę poświęciłam biegowi olimpijskiemu pani Justyny Kowalczyk, poproszono mnie o wpisanie dedykacji do książki „Radość biegania”, w której znalazły się nagrodzone opowiadania. Poczułam się wtedy bardzo dumna i wzruszona. Na pewno na długo zapamiętam tą uroczystość. Zachęcam więc wszystkich do zainteresowania się Konkursem im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.