Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2013/2014

AKTUALNOŚCI:

Ekochemia

Utworzono dnia 19.11.2019

  Miło nam poinformować, że uczennice z klasy IIa: Magda Lityńska, Marta Pielka i Aldona Zaremba zakwalifikowały się do etapu finałowego Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Chemicznej- Ekochemia, który odbędzie się 12.04.2014r. Konkurs został  zorganizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Opiekunem uczennic jest pani Maria Głowacka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.

czytaj dalej na temat: Ekochemia

Zaświadczenie po ukończeniu pierwszej części kursu

Utworzono dnia 19.11.2019

   

Dobiegł koniec pierwszej części kursu w projekcie „Młodzi Przedsiębiorczy”. Od początku wiedziałyśmy, że będzie ciężko. Nie ukrywamy – naprawdę tak było. Nasza przygoda z tym projektem zaczęła się od zachęcenia przez naszego nauczyciela wos-u do wzięcia w nim udziału. Zapału do pracy nam nie brakowało. Najpierw zapoznałyśmy się z regulaminem. Potem przystąpiłyśmy  do naszego pierwszego modułu, w który opracowałyśmy budżet domowy. Wydawało się to z pozoru prostym zdaniem, ale tak nie było. Przekonałyśmy się o tym na własnej skórze. Okazało się. że każdy z nas w różnej skali dysponuje własnymi pieniędzmi. Kolejny moduł to opracowanie programu wycieczki lub warsztatów. Dowiedziałyśmy się, że przeprowadzenie i zaplanowanie podobnych przedsięwzięć jest niewiarygodnie trudne i pracochłonne. Wiąże się z odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Kolejny moduł odkrył przed nami jakie usługi daje nam bank; co to jest parabank; oraz jakie są metody oszczędzania. Lokaty i akcje – tytuł czwartej części był dla nas bardzo trudny, ponieważ nie wiedziałyśmy czym one są i do czego służą. Po przerobieniu modułu było wszystko jasne. W ostatniej części dowiedziałyśmy się o różnicy pomiędzy kredytem a pożyczką. Dokonałyśmy także posumowania i oceny projektu. Nagrodą dla całej naszej szóstki są przyznane nam przez CEO certyfikatów zaliczenia e-learningowego kursu przedsiębiorczości. (Przydadzą się nam w  naborze do szkól ponadgimnazjalnych).

   Dodatkowo w trakcie realizacji zadań modułowych, przeprowadziłyśmy lekcję w naszej szkole na temat pieniądza. Przed nią towarzyszył nam duuuży stres. Nasz obawy dotyczyły „trudnych” pytań, jakie mogli nam zadać nasi „uczniowie”. Nie wiadomo było czy koleżanki i koledzy zapytają o coś dla zabawy czy tak na poważnie. Jednak niepokój minął wraz z początkiem lekcji i udało się nam szczęśliwie doprowadzić ją do końca. A czy to przypadek, że lekcję poprowadziłyśmy całkiem sprawnie? Możemy się pochwalić, że miałyśmy już małe doświadczenie z czymś takim. W projekcie „Nie odejdą w niepamięć”, w którym uczestniczyłyśmy przez dwie edycję, nauczyłyśmy się kierować swoimi zespołami, miałyśmy nawet możliwość przeprowadzenia części warsztatów dla nauczycieli regionalistów w KPCEN we Włocławku. W prowadzonym przez nas podsumowaniu projektu też wykorzystałyśmy przez nas przygotowane prezentacje multimedialne. Po lekcji same doszłyśmy do wniosku, że było to cenne doświadczenie w drodze do stania się prawdziwym przedsiębiorcą.

czytaj dalej na temat: Zaświadczenie po ukończeniu pierwszej części kursu

Zakończyliśmy ważny etap naszego projektu

Utworzono dnia 19.11.2019

  Nasz projekt edukacyjny „A lato było piękne tego roku”, realizowany w ramach projektu edukacyjnego klas drugich, dobiega powoli końca. Wszystko zaczęło się jeszcze we wrześniu, po stworzeniu dwunastoosobowej grupy projektowej z uczniów dwóch klas drugich. Potem rozpoczęliśmy zbieranie informacji potrzebnych do napisania biogramów żołnierzach września 1939 r. pochodzących z naszej gminy. Ale zanim one powstały musieliśmy napisać wiele listów do różnych instytucji oraz archiwów. W gromadzeniu informacji pomogli nam również mieszkańcy naszej gminy.

   Po kilku miesiącach ciężkiej pracy oraz po wielu godzinach spędzonych w sobotnie przedpołudnia w szkole, skończyliśmy przygotowania do naszej książki – bo taki cel sobie wyznaczyliśmy. Musimy przyznać, że zadanie było naprawdę trudne, ponieważ wymagało od nas wielu poświęceń i czasu. Zespół redakcyjny przez kilka tygodni trudził się ze złożeniem wszystkich materiałów w słownik. Inni przygotowywali inne teksty i projekty okładki. Tym trudnym zadaniom podołali. Książka została odesłana do druku i już niedługo będziemy mogli się nią „pochwalić” Teraz pozostało nam sprawdzanie w wersji pdf czy w treści nie ma błędów i pomyłek. Przed nami niemniej trudne zadanie - przygotowanie się do podsumowania i prezentacji przed społecznością szkolną, a przed tym - przygotowanie dokumentacji, aby zgłosić nasz projekt do IV edycji Kujawsko - Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, gdyż z myślą o udziale w rywalizacji z innymi szkołami taki poważny pomysł podjęliśmy do realizacji. Okazało się to dla nas dużym, trudnym i bardzo pracowitym przedsięwzięciem, ale było warto, bo udział w nim wiele nas nauczył. (Martyna Pawlak)

czytaj dalej na temat: Zakończyliśmy ważny etap naszego projektu

Pedagogizacja rodziców

Utworzono dnia 19.11.2019

        Dnia 2 kwietnia 2014r, odbyło się spotkanie z rodzicami tzw. wywiadówka.

   W związku z zaistniałymi ostatnio w naszej szkole incydentami używania elektronicznych papierosów przez uczniów na terenie szkoły pani dyrektor zarządziła zakaz przynoszenia przez uczniów tego typu urządzeń do szkoły, o którym to poinformowała rodziców. Natomiast pedagog szkolny M. Kwiatkowska przedstawiła przygotowaną prezentację multimedialną na temat e – papierosów. (M.K)

czytaj dalej na temat: Pedagogizacja rodziców

Byliśmy na targach

Utworzono dnia 19.11.2019

     Podobnie jak w ubiegłym roku Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku oraz Cech Rzemiosł Różnych we Włocławku zorganizowali imprezę – Włocławskie Targi Szkół Pracy i Zawodów, które adresowane są m.in. do uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców.

   Dnia 2 kwietnia 2014r, klasy trzecie naszego gimnazjum uczestniczyły w targach w Hali Mistrzów we Włocławku. Uczniowie zwiedzali stanowiska prezentujących się szkół, rzemieślników i pracodawców. Zapoznali się z ofertą edukacyjną w mieście i regionie, spotykali się z przedsiębiorcami i mięli indywidualny kontakt z przedstawicielami zawodów co pozwoliło młodym ludziom bliżej poznać specyfikę pracy w danym zawodzie. Ponadto uczniom i osobom bezrobotnym został zaprezentowany szeroki wachlarz ofert pracy stałej, krótkoterminowej i sezonowej.

czytaj dalej na temat: Byliśmy na targach

Byliśmy na Gali Konkursowej w Toruniu

Utworzono dnia 19.11.2019

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie organizatorzy Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Historycznego z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” zorganizowali uroczyste zakończenie II edycji tego konkursu i nagrodzenie Finalistów. Wśród laureatów, z tytułem Finalisty znaleźli się nasi pierwszoklasiści: Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski. Pomysłodawcą konkursu, objętego Honorowym Patronatem Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego jest ks. Dr Paweł Nowogórski - Dyrektor Centrum Edukacji i Młodzieży w Górsku. O randze Konkursu świadczy udział przedstawicieli władz województwa: Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz wszystkich Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli z naszego województwa. Dla laureatów przewidziano wspaniałe nagrody i dyplomy, wiele ciepłych słów i gratulacji oraz smakowity poczęstunek. Naszym uczniom towarzyszyła pani Beata Wyborska – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przygotowujący uczniów do konkursu Józef Nowakowski oraz pani Ewelina Lewandowska – mama Daniela, której pięknie dziękujemy za dowiezienie nas na Galę Konkursową. Nasi uczniowie przyrzekli, że za rok powalczą o miejsce wyżej i rowery, a za dwa lata o wyjazd do Rzymu – trzymajmy ich za słowo, życząc spełnienia marzeń. (JN)

czytaj dalej na temat: Byliśmy na Gali Konkursowej w Toruniu