Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2014/2015

AKTUALNOŚCI:

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

Utworzono dnia 08.11.2019

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W GIMNAZJUM Do obejrzenia polonez

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W GIMNAZJUM

 

 

czytaj dalej na temat: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

Konkursy matematyczne

Utworzono dnia 08.11.2019

   Zbliża się koniec roku szkolnego, więc przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć naszych gimnazjalistów w konkursach matematycznych. 

   3 marca 29 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Pangea, organizowanym przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula z Warszawy. Niestety, w tym roku żadnemu z uczestników naszej szkoły nie udało się dostać do ścisłego finału, który odbywa się w Warszawie.

   19 marca 23 gimnazjalistów przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu ”Kangur Matematyczny”. Troje uczniów klasy II: Joanna Piotrowska, Magda Trawińska i Dominik Nowak otrzymało wyróżnienia. W roku szkolnym 2014/2015 sześcioro uczniów z klasy I i II przystapiło do „Ligi Zadaniowej”. Organizatorami tego konkursu są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Po trzech etapach konkursu, które odbywały się w dniach 15.11.2014 r., 10.01.2015 r. i 28.03. 2015r. najlepszy wynik uzyskała uczennica Iza Danielewska (III miejsce) z klasy Ia oraz Joanna Piotrowska z klasy IIa (wyróżnienie). Iza 28 maja wraz z opiekunem uczestniczyła we Włocławku w uroczystym podsumowaniu tegorocznego konkursu. Otrzymała nagrodę książkową i dyplom.

   Wszystkim, którzy wzięli udział w bieżącym roku szkolnym w matematycznych zmaganiach dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. (AK)

czytaj dalej na temat: Konkursy matematyczne

Kolejne sukcesy w konkursach poetyckich

Utworzono dnia 08.11.2019

   W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach 12 czerwca uroczyście podsumowano już IX edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Odbywa się on w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). Na tegoroczną edycję wpłynęło ogółem 170 wierszy napisanych przez 88 młodych adeptów pióra z 22 szkół.Oceny wierszy podjęło się jury w składzie: Sławomir Gwardecki - dyrektor SP w Śmiłowicach oraz regionalni twórcy: Danuta Czerwińska–Murawska, Mirosław Antoni Glazik, Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski. Przyznano 13 nagród i 11 wyróżnień. Nasza uczennica Weronika Więckowska z klasy IIb została laureatką, zdobywając I miejsce w kategorii gimnazjów. Przygotowała wiersz pt. "Samotna poetka".

   Znamy również wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłonnie. Jury konkursu (przewodnicząca Marta Berowska, Andrzej Zaniewski, Stanisław Grabowski, Jan Zumis) z blisko 1200 prac nagrodziło i wyróżniło utwory w trzech kategoriach wiekowych – dorośli, młodzież i dzieci. Nagrody wręczał pan Wójt gminy Jabłonna – Jarosław Chodorski. W kategorii młodzież nie przyznano pirwszego oraz drugiego miejsca. Trzecie zdobyła uczennica klasy IIb naszego gimnazjum, Weronika Więckowska. Przygotowała ona zestaw wierszy ("Byłaś...", "Książka", "Umilkły już dźwięki nut")  W nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz aparat fotograficzny. Gratulujemy uczennicy i opiekunce Pani Halinie Dondalskiej.

czytaj dalej na temat: Kolejne sukcesy w konkursach poetyckich

Najlepszy czytelnicy w roku szkolnym 2014/15

Utworzono dnia 08.11.2019

Wyniki całorocznego konkursu na „Najlepszego Czytelnika

Justyna Krajewska z klasy II b uzyskała tytuł Najlepszego Czytelnika w roku szkolnym 2014/2015. Łącznie przeczytała 39 książek.

Wyniki całorocznego konkursu na „Najlepiej Czytającą Klasę”. Kryterium wyboru była średnia przeczytanych książek przypadająca na 1 ucznia w klasie.

I miejsce kl. IIb – 12,7 przeczytanych książek na 1 ucznia

II miejsce kl. IIIc – 11.7 przeczytanych książek na 1 ucznia

III miejsce kl. IIIa – 9,9 przeczytanych książek na 1 ucznia

czytaj dalej na temat: Najlepszy czytelnicy w roku szkolnym 2014/15

Ale sie nam Ola rozbrykała

Utworzono dnia 08.11.2019

   Wszystko na to wskazuje, że czerwiec tego roku będzie najszczęśliwszym miesiącem dla Oli Salamońskiej, a ona sama multilaureatką konkursów w tym roku szkolnym. Zaczęło się od uzyskania mandatu na Sejm Dzieci i Młodzieży, potem było stypendium naukowe, tydzień później II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, a w piątek (19 czerwca) nadeszła miła przesyłka z Kuratorium Oświaty w Krakowie z zaświadczeniem, że Ola za pracę pisemna napisaną pod kierunkiem J. Nowakowskiego -została FINALISTKĄ w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Polaków na Syberii. Niepokonani – o cudzie ocalenia.” Ale to nie wszystko – w międzyczasie zdążyła jeszcze wykonać pracę poświęconą losom dworu w Łówkowicach i wysłać na Wojewódzki Konkurs Historyczny „Dziedzictwo utracone” – ale na wynik poczeka do września. Rok szkolny się kończy za tydzień i rodzi się problem - co Ola będzie robiła w wakacje? (JN)

czytaj dalej na temat: Ale sie nam Ola rozbrykała

Piękny sukces na zakończenie nauki w gimanzjum

Utworzono dnia 08.11.2019

   W dniu dzisiejszym (16.06.2015) aż 16 trzecioklasistów z naszego gimnazjum, jako laureaci II miejsca w Wojewódzkim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, uczestniczyło w Gali podsumowującej konkurs. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Laureaci trzech pierwszych miejsc mieli możliwość opowiedzenia o swych projektach i ich efektach. Nasz projekt nosił nazwę „Pamięć o naszych przodkach zapisano w księgach parafialnych – My tylko pomagamy ja odczytać.” Przez kilka miesięcy nasi uczniowie i ich nauczyciel trudzili się nad sporządzeniem skorowidzów ksiąg metrykalnych parafii Łowiczek. Dziś odebrali słowa uznania, dyplomy i nagrody – za II miejsce było to 3500 zł – zamienione na 16 tabletów, które z pewnością przydadzą się na kolejnym etapie edukacyjnym, czyli w szkołach średnich. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w podobnym historycznym projekcie badawczym (za słownik bądkowian – żołnierzy wojny obronnej w 1939 roku) otrzymaliśmy pierwsze z wyróżnień.

   Dzisiejszy sukces sprawił naszym młodym historykom dużo większą satysfakcje i stanowi piękne zwieńczenie trzyletnich spotkań na zajęciach kółka historycznego. W Gali podsumowującej konkurs towarzyszyła nam pani Beata Wyborska – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i to na jej ręce Organizatorzy przekazali specjalny dyplom i gratulacje dla naszej szkoły. Przypomnijmy zatem tych uczniów, którzy tak znakomicie promowali nasze gimnazjum w województwie: Bartosz Baryza, Magdalena Baryza, Gracjan Biermanowski, Monika Dalasińska, Andżelika Danielewska, Iwona Gostyńska, Daniel Grzegórski, Dominika Krzyżanowska, Weronika Kwiatkowska, Aleksandra Lewandowska, Martyna Pawlak, Hubert Rewers, Aleksandra Salamońska, Dominik Taczkowski, Katarzyna Ulczycka i Krzysztof Wyborski. (JN)

czytaj dalej na temat: Piękny sukces na zakończenie nauki w gimanzjum