Ale sie nam Ola rozbrykała

Utworzono dnia 08.11.2019

Wszystko na to wskazuje, że czerwiec tego roku będzie najszczęśliwszym miesiącem dla Oli Salamońskiej, a ona sama multilaureatką konkursów w tym roku szkolnym. Zaczęło się od uzyskania mandatu na Sejm Dzieci i Młodzieży, potem było stypendium naukowe, tydzień później II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, a w piątek (19 czerwca) nadeszła miła przesyłka z Kuratorium Oświaty w Krakowie z zaświadczeniem, że Ola za pracę pisemna napisaną pod kierunkiem J. Nowakowskiego -została FINALISTKĄ w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Polaków na Syberii. Niepokonani – o cudzie ocalenia.” Ale to nie wszystko – w międzyczasie zdążyła jeszcze wykonać pracę poświęconą losom dworu w Łówkowicach i wysłać na Wojewódzki Konkurs Historyczny „Dziedzictwo utracone” – ale na wynik poczeka do września. Rok szkolny się kończy za tydzień i rodzi się problem - co Ola będzie robiła w wakacje? (JN)