Kolejne sukcesy w konkursach poetyckich

Utworzono dnia 08.11.2019

W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach 12 czerwca uroczyście podsumowano już IX edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Odbywa się on w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). Na tegoroczną edycję wpłynęło ogółem 170 wierszy napisanych przez 88 młodych adeptów pióra z 22 szkół.Oceny wierszy podjęło się jury w składzie: Sławomir Gwardecki - dyrektor SP w Śmiłowicach oraz regionalni twórcy: Danuta Czerwińska–Murawska, Mirosław Antoni Glazik, Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski. Przyznano 13 nagród i 11 wyróżnień. Nasza uczennica Weronika Więckowska z klasy IIb została laureatką, zdobywając I miejsce w kategorii gimnazjów. Przygotowała wiersz pt. "Samotna poetka".

Znamy również wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłonnie. Jury konkursu (przewodnicząca Marta Berowska, Andrzej Zaniewski, Stanisław Grabowski, Jan Zumis) z blisko 1200 prac nagrodziło i wyróżniło utwory w trzech kategoriach wiekowych – dorośli, młodzież i dzieci. Nagrody wręczał pan Wójt gminy Jabłonna – Jarosław Chodorski. W kategorii młodzież nie przyznano pirwszego oraz drugiego miejsca. Trzecie zdobyła uczennica klasy IIb naszego gimnazjum, Weronika Więckowska. Przygotowała ona zestaw wierszy ("Byłaś...", "Książka", "Umilkły już dźwięki nut")  W nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz aparat fotograficzny. Gratulujemy uczennicy i opiekunce Pani Halinie Dondalskiej.