Piękny sukces na zakończenie nauki w gimanzjum

Utworzono dnia 08.11.2019

W dniu dzisiejszym (16.06.2015) aż 16 trzecioklasistów z naszego gimnazjum, jako laureaci II miejsca w Wojewódzkim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, uczestniczyło w Gali podsumowującej konkurs. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Laureaci trzech pierwszych miejsc mieli możliwość opowiedzenia o swych projektach i ich efektach. Nasz projekt nosił nazwę „Pamięć o naszych przodkach zapisano w księgach parafialnych – My tylko pomagamy ja odczytać.” Przez kilka miesięcy nasi uczniowie i ich nauczyciel trudzili się nad sporządzeniem skorowidzów ksiąg metrykalnych parafii Łowiczek. Dziś odebrali słowa uznania, dyplomy i nagrody – za II miejsce było to 3500 zł – zamienione na 16 tabletów, które z pewnością przydadzą się na kolejnym etapie edukacyjnym, czyli w szkołach średnich. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w podobnym historycznym projekcie badawczym (za słownik bądkowian – żołnierzy wojny obronnej w 1939 roku) otrzymaliśmy pierwsze z wyróżnień.

Dzisiejszy sukces sprawił naszym młodym historykom dużo większą satysfakcje i stanowi piękne zwieńczenie trzyletnich spotkań na zajęciach kółka historycznego. W Gali podsumowującej konkurs towarzyszyła nam pani Beata Wyborska – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i to na jej ręce Organizatorzy przekazali specjalny dyplom i gratulacje dla naszej szkoły. Przypomnijmy zatem tych uczniów, którzy tak znakomicie promowali nasze gimnazjum w województwie: Bartosz Baryza, Magdalena Baryza, Gracjan Biermanowski, Monika Dalasińska, Andżelika Danielewska, Iwona Gostyńska, Daniel Grzegórski, Dominika Krzyżanowska, Weronika Kwiatkowska, Aleksandra Lewandowska, Martyna Pawlak, Hubert Rewers, Aleksandra Salamońska, Dominik Taczkowski, Katarzyna Ulczycka i Krzysztof Wyborski. (JN)