Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2014/2015

AKTUALNOŚCI:

Ola wywalczyła roczne stypendium naukowe

Utworzono dnia 08.11.2019

 

   11 czerwca 2015r. dla Oli Salamońskiej, uczennicy klasy IIIb (już prawie absolwentki naszego gimnazjum), z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Dziś w stolicy, na Stadionie Narodowym, miało miejsce podsumowanie i oficjalne zakończenie projektu edukacyjnego „Na własne konto,” oraz uroczyste nagrodzenie laureatów. Co prawda nasza gimnazjalna drużyna nie znalazła się w gronie zwycięzców zespołowych, za to Ola za udział w konkursie na najlepszy artykuł ekonomiczny otrzymała roczne stypendium naukowe w wysokości 1500 zł, które począwszy od września w comiesięcznych ratach będzie wpływać na jej konto.

   Praca Oli „Lepiej pracować na własne konto, niż traktować rodziców jak bankomat” zasłużyła w ogólnopolskiej rywalizacji na I miejsce – wielkie brawa dla Oli i opiekuna tego projektu, za inspirację. Z pewnością dodatkową miłą pamiątką będzie również specjalne wydanie gazety „Łyk biznesu” z pracami 5 laureatek – niebawem otrzymają je wszyscy uczniowie ze 101 szkół uczestniczących w III edycji tego projektu. Uroczystość nagrodzenia laureatów poprzedziło zwiedzenie Stadionu będące nie tylko popatrzeniem na murawę z trybun, ale mogliśmy zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla kibiców. Będąc w szatni naszej reprezentacji Ola skorzystała z okazji i przymierzyła nawet koszulkę Lewandowskiego (choć jej piłkarskim idolem nie jest On, tylko Ronaldo). W radosnych nastrojach, w przeświadczeniu, że warto stawiać na przedsiębiorczość, wróciliśmy do Bądkowa. (JN)

czytaj dalej na temat: Ola wywalczyła roczne stypendium naukowe

Dzień Otwarty

Utworzono dnia 08.11.2019

   25 maja 2015r. z inicjatywy Samorządu  Uczniowskiego został zorganizowany Dzień Otwarty w gimnazjum, na który zostali zaproszeni uczniowie klas VI wraz z wychowawcami. Gimnazjaliści w przygotowanym programie przedstawili gościom jak poszerzają w gimnazjum swoją wiedzę oraz rozwijają swe zdolności recytatorskie, muzyczne, aktorskie oraz gimnastyczne. Uczniowie klas VI mogli wysłuchać i zobaczyć występy przygotowane przez: Justynę Polak, Magdalenę Lityńską, Patryka Haziaka i Huberta Rewersa, Andżelikę Danielewską, Kamilę Niewiadomską, Dominika Taczkowskiego oraz Annę  Piernikowską i Aleksandrę Muchar. Po części artystycznej szóstoklasiści oraz gimnazjaliści przeszli na boisko szkolne, gdzie została przygotowana przez pana Zdzisława Etynkowskiego ogólnopolska akcja Polska Biega. (S.U.)

 

czytaj dalej na temat: Dzień Otwarty

Joanna Wiśniewska - laureatką wojwódzkiego konkursu literackiego

Utworzono dnia 08.11.2019

   1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Dziennik małego powstania-dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r.” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 24 w Toruniu i Szkołę Podstawową nr 7, Fundację Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu , Instytut Historii i Archiwistyki UMK. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pan Piotr Całbecki.

   Na uroczystość tę została zaproszona Joanna Wiśniewska z klasy Ia, która zajęła II miejsce w konkursie oraz opiekunka jej pracy, pani Halina Dondalska.

   – To było ciekawa lekcja historii - zauważyła Asia po powrocie z Torunia. Na gali konkursowej zabrał bowiem głos uczestnik powstania, który pięknie opisał swą walkę o wolność ojczyzny. W przyszłym roku szkolnym nasza uczennica planuje również wziąć udział w tym ciekawym konkursie.

czytaj dalej na temat: Joanna Wiśniewska - laureatką wojwódzkiego konkursu literackiego

"Omnibus"

Utworzono dnia 08.11.2019

   We wtorek 26.05.2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy ”Omnibus”. W konkursie uczestniczyli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z pięciu szkół: Osięcin, Witowa, Lubrańca, Topólki, Bądkowa.

   Gimnazjaliści w ciągu 60 minut rozwiązywali zadania z bloku matematyczno-przyrodniczego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Katarzyna Ulczycka, Bartosza Baryza i Gracjan Biermanowski. II miejsce zdobył Bartosz Baryza, pozostałym zabrakło do podium trzech punktów. Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników. (MG)

czytaj dalej na temat: "Omnibus"

Nasi w Sejmie

Utworzono dnia 08.11.2019

 

   W dniach 31.05.-01.06. 2015r. Aleksandra Salamońska i Dominik Taczkowski reprezentowali naszą szkołę, gminę, powiat i województwo w XXI posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Sukces ten był możliwy dzięki uzyskanej kwalifikacji, której podstawą...

czytaj dalej na temat: Nasi w Sejmie

Gimnazjaliści przygotowali "Kosmiczny" Dzień Dziecka

Utworzono dnia 08.11.2019

  Dziś, z okazji Dnia Dziecka, dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie, gimnazjaliści wspólnie ze swym nauczycielem Józefem Nowakowskim, przygotowali „kosmiczną” niespodziankę - pełną atrakcji edukacyjna pogadankę poświęconą bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym. Swój program „Jak bezpiecznym być na drodze.” perfekcyjnie poprowadziły gimnazjalistki - Iwona Gostyńska i Weronika Kwiatkowska, a towarzyszyli im „kosmiczni goście” - Daniel Grzegórski i Krzysztof Wyborski. Były wierszowane zagadki, konkurs rysunkowy i krótkie filmiki przedstawiające prawidłowe i niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym z udziałem dzieci. Pan Janusz Graczyk z grupą uczniów zademonstrował jak należy zachować się, gdy zdarzy się wypadek oraz jak prawidłowo poprowadzić akcję ratunkową poszkodowanym w wypadku. Ale prawdziwa niespodzianka była na koniec spotkania. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe książeczki „Jak bezpiecznym być na drodze. Dziś pierwszakom to opowiem”. Pomysłodawcą książeczki i autorem rymowanek o tym jak groźne i niebezpieczne mogą być zachowania dzieci nawet na wiejskich drogach jest Józef Nowakowski. Ale autorami ilustracji zostali uczniowie klasy Ib, którzy wykonali je pod kierunkiem swej wychowawczyni pani Małgorzaty Urbańskiej. Spośród kilkudziesięciu uczniowskich prac kilkanaście znalazło się w książeczce – a ich twórcy stali się jej współautorami: Hania i Marysia Drążek, Oliwier Soja, Natalia Pińska, Zosia Dąbrowicka, Wiktoria Piasecka, Maja Gapska, Madzia Kurdupska, Roksana Lewandowska, Edytka Skowrońska, Weronika Moraczewska, Maciej Świercz, Nina Korzyniewska, Bartek Przybysz i Amelka Kryska. Wszystkie dzieci (oraz przedszkolaki) otrzymały książeczki nieodpłatnie, ponieważ zostały wydrukowane ze środków: autora, Samorządu naszej Gminy oraz Zarządu Powiatu Aleksandrowskiego.

   Słowa uznania należą się wszystkim uczniom najmłodszych klas, którzy tak pięknie i aktywnie zachowali się w trakcie całego spotkania, uczestnicząc w konkursach i zagadkach. Szczególnie gorąco pragniemy podziękować naszym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie, aby swą obecnością uświetnić święto dzieci, ale również wesprzeć i nagrodzić uczniów kolejnymi upominkami. Z dużą torbą słodyczy i życzeniami przybył pan Dariusz Wochna – Starosta Powiatu Aleksandrowskiego. Z odblaskami i innymi „bezpiecznymi” gadżetami odwiedzili nas kierownik Tomasz Czerwiński oraz pani Joanna Czernielewska z Oddziału PZU w Aleksandrowie Kujawskim. Nasze gminne władze reprezentowali panowie: Ryszard Stępkowski – Wójt Gminy, Dariusz Skierkowski – Przewodniczący Rady Gminy oraz Roman Ciesielski – Przewodniczący Komisji Oświaty. Brawami przyjęto informacje pana wójta, że niebawem na skrzyżowaniu w Bądkowie zostanie zainstalowana aktywna sygnalizacja świetlna, co z pewnością poprawi stan bezpieczeństwa w tym miejscu, gdzie już było kilka groźnych wypadków. Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowały panie wicedyrektorki: Anna Krajowska i Beata Wyborska oraz wychowawczynie klas I-III.

   Miłą niespodziankę sprawili nam funkcjonariusze prewencji ruchu drogowego: asp. Magdalena Kaźmierczak, sierż. sztab. Marta Błachowicz, sierż. sztab. Łukasz Kochanowski i st. sierż. Cezary Kardasz. Pani sierżant była nie tylko gościem, ale powierzono jej w naszym programie bardzo ważną rolę – osoby oceniającej bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym z udziałem dzieci. Wielkie słowa podziękowania należą się również pani Elżbiecie Madajczyk dyr. GOK-u oraz pani Iwonie Kalinowskiej – bez pomocy których nasza uroczystość by się nie odbyła. (JN)

czytaj dalej na temat: Gimnazjaliści przygotowali "Kosmiczny" Dzień Dziecka