Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok Szkolny 2015/2016

AKTUALNOŚCI:

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Utworzono dnia 12.11.2019

Znamy już wyniki egzaminów

Utworzono dnia 12.11.2019

  Bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie w tegorocznych egzaminach gimnazjalnych. Ich prezentację zaczniemy od przedmiotów humanistycznych. Z języka polskiego średnia krajowa to 69% możliwych do uzyskania punktów. Średnia naszego województwa – 68%, naszego powiatu 69%, a uczniowie gimnazjum w Bądkowie 68%. Z historii i wiedzy o społeczeństwie średnia krajowa – 56%, naszego województwa – 55%, naszego powiatu – 55%, a uczniowie naszei szkoły zdobyli 61% (to czwarty wynik w gminach naszego województwa!).

   Równie dobrze poszły naszym uczniom egzaminy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Z królowej nauk, z matematyki - średnia krajowa to 49%, średnia województwa 46%, naszego powiatu – 45, a nasi uczniowie zdobyli aż 56%, co ulokowało naszą szkołę na 5 miejscu wśród gmin naszego województwa! Z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia i geografia) średnia krajowa to 51%, województwa 49%, powiatu – również 49% a nasi uczniowie sporo powyżej tych średnich – bo 53,5% (dokładnie 10 miejsce wśród gmin województwa).

   Ostatnią grupą przedmiotów egzaminacyjnych były języki. Średnia krajowa z języka angielskiego na poziomie podstawowym to 64%, w województwie 61%, w powiecie 59% a w naszej szkole 56,5%.

   Ale to tylko liczby – warto pochylić się nad bardziej szczegółowymi danymi, a są to dane budzące uznanie. Tegoroczni absolwenci swymi wynikami zapisali bowiem nowy i jak się wydaje trudny do pobicia poziom. Od początku istnienia gimnazjum tylko dwukrotnie z języka angielskiego uczniowie uzyskali maksymalny wynik – 100%, a dokonali tego Jan Kowalczyk i Jakub Przekwas. Byli też laureaci konkursów przedmiotowych, którym takie prawo przysługuje (w tym roku była Helenka Podlewska z historii i Daniel Lewandowski z wosu. Jednakże wszystkie dotychczasowe osiągnięcia przebiła Joasia Piotrowska, która zdobywając po 100% z języka polskiego i matematyki , otworzyła nową kartę sukcesów naszej szkoły, a równie świetne wyniki z pozostałych przedmiotów sprawiły, że jej średnia 6 egzaminów to 94,7%. Tuż za nią była Helenka Podlewska – 94,3%, a na trzecim miejscu najlepiej zdających egzamin uplasowała się Weronika Więckowska ze średnią 87,33%.

   Brawa dla wszystkich naszych uczniów i ich nauczycieli, bowiem to ich wspólna praca przez 3 lata nauki pozwoliła tak dobry rezultat osiągnąć. Do gratulacji dołączamy życzenia wspaniałych wakacji i … powodzenia w nowych szkołach po wakacjach.

czytaj dalej na temat: Znamy już wyniki egzaminów

Czując ducha poezji Edwarda Stachury...

Utworzono dnia 12.11.2019

   14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim rozstrzygnięto II Wojewódzki Konkurs na Prezentację Multimedialną inspirowaną twórczością Edwarda Stachury.

   Drugie miejsce zdobyła w nim Monika Rogińska, uczennica kl. IIIb za prezentację „Bo wędrówką jedną życie jest człowieka…”. Pracę przygotowała pod opieką p. Beaty Wyborskiej.

   Na uroczystości rozdania nagród gościem specjalnym był p. Marek Badke, przyjaciel poety i autor książki Stachura alias Sted. (MR)

czytaj dalej na temat: Czując ducha poezji Edwarda Stachury...

Podwójny sukces

Utworzono dnia 12.11.2019

   W piątek 17 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 26. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Znalazły się wśród nich – Weronika Więckowska oraz opiekunka jej pracy, pani Halina Dondalska.

   Do konkursu zgłoszono łącznie 245 opowiadań – 126 z gimnazjów i 119 ze szkół podstawowych. Fragmenty trzech wybranych opowiadań, w tym pracę Weroniki, odczytała aktorka, pani Dorota Bierkowska. Weronika jest już naszą piątą laureatką w tym konkursie… i mamy nadzieję, że nie ostatnią.

czytaj dalej na temat: Podwójny sukces

Młode Przedsiębiorcze - z certyfikatem

Utworzono dnia 12.11.2019

   Przez pół roku siódemka uczennic klas drugich realizowała ogólnopolski internetowy program przedsiębiorczości: „Młodzi przedsiębiorczy”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczestniczki projektu musiały zrealizować 5 problemowych modułów dotyczących założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzić z realizacji raporty i wysyłać je elektronicznie do organizatora do akceptacji. W trakcie projektu dziewczyny miały możliwość poznania nowoczesnych metod zdobywania wiedzy uczestnicząc w webinarium i w lekcji prowadzonej on-line. Warto nadmienić, że warunkiem przystąpienia do tego projektu było… uczestnictwo opiekuna zespołu w podobnym programie dla nauczycieli. Wszyscy spisali się doskonale – opiekun i cała siódemka dziewczyn otrzymali certyfikaty uczestnictwa i zaliczenia programu kursu internetowego Młodzi Przedsiębiorczy. Uczniowskim koordynatorem programu była Iza Danielewska – należą się jej wielkie słowa uznania za dopilnowanie wszystkich terminów, wykonania zadań i raportów. W jej zespole tego jak zostać przedsiębiorcą uczyły się: Karina Cichowlas, Natalia Wilińska, Patrycja Drążkiewicz, Justyna Walczak, Kinga Pawlak i Karolina Jasińska. (JN)

czytaj dalej na temat: Młode Przedsiębiorcze - z certyfikatem

Kolejny sukces Heleny Podlewskiej

Utworzono dnia 12.11.2019

   W poniedziałek (20 czerwca) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych miała miejsce uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu „Dzieje się w kujawsko-pomorskim”. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs dotyczył wpływu środków z Unii Europejskiej na zmiany w zamieszkiwanej przez ucznia miejscowości i gminie. Z 4 prac przygotowanych przez naszych uczniów, do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowała się praca Helenki Podlewskiej – której komisja konkursowa przyznała II miejsce. Gratulacje dla Helenki, tym bardziej że już jej czwarty sukces w konkursach historycznych w tym roku, a podziękowania dla pana Andrzeja Podlewskiego za dowiezienie nas na uroczystość do Bydgoszczy. (JN)

czytaj dalej na temat: Kolejny sukces Heleny Podlewskiej