Znamy już wyniki egzaminów

Utworzono dnia 12.11.2019

Bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie w tegorocznych egzaminach gimnazjalnych. Ich prezentację zaczniemy od przedmiotów humanistycznych. Z języka polskiego średnia krajowa to 69% możliwych do uzyskania punktów. Średnia naszego województwa – 68%, naszego powiatu 69%, a uczniowie gimnazjum w Bądkowie 68%. Z historii i wiedzy o społeczeństwie średnia krajowa – 56%, naszego województwa – 55%, naszego powiatu – 55%, a uczniowie naszei szkoły zdobyli 61% (to czwarty wynik w gminach naszego województwa!).

Równie dobrze poszły naszym uczniom egzaminy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Z królowej nauk, z matematyki - średnia krajowa to 49%, średnia województwa 46%, naszego powiatu – 45, a nasi uczniowie zdobyli aż 56%, co ulokowało naszą szkołę na 5 miejscu wśród gmin naszego województwa! Z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia i geografia) średnia krajowa to 51%, województwa 49%, powiatu – również 49% a nasi uczniowie sporo powyżej tych średnich – bo 53,5% (dokładnie 10 miejsce wśród gmin województwa).

Ostatnią grupą przedmiotów egzaminacyjnych były języki. Średnia krajowa z języka angielskiego na poziomie podstawowym to 64%, w województwie 61%, w powiecie 59% a w naszej szkole 56,5%.

Ale to tylko liczby – warto pochylić się nad bardziej szczegółowymi danymi, a są to dane budzące uznanie. Tegoroczni absolwenci swymi wynikami zapisali bowiem nowy i jak się wydaje trudny do pobicia poziom. Od początku istnienia gimnazjum tylko dwukrotnie z języka angielskiego uczniowie uzyskali maksymalny wynik – 100%, a dokonali tego Jan Kowalczyk i Jakub Przekwas. Byli też laureaci konkursów przedmiotowych, którym takie prawo przysługuje (w tym roku była Helenka Podlewska z historii i Daniel Lewandowski z wosu. Jednakże wszystkie dotychczasowe osiągnięcia przebiła Joasia Piotrowska, która zdobywając po 100% z języka polskiego i matematyki , otworzyła nową kartę sukcesów naszej szkoły, a równie świetne wyniki z pozostałych przedmiotów sprawiły, że jej średnia 6 egzaminów to 94,7%. Tuż za nią była Helenka Podlewska – 94,3%, a na trzecim miejscu najlepiej zdających egzamin uplasowała się Weronika Więckowska ze średnią 87,33%.

Brawa dla wszystkich naszych uczniów i ich nauczycieli, bowiem to ich wspólna praca przez 3 lata nauki pozwoliła tak dobry rezultat osiągnąć. Do gratulacji dołączamy życzenia wspaniałych wakacji i … powodzenia w nowych szkołach po wakacjach.