Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok Szkolny 2016/2017

AKTUALNOŚCI:

Bydgoski Festiwal Nauki

Utworzono dnia 13.11.2019

 

  

26 maja uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Bydgoskim Festiwalu Nauki, który odbył się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Dzięki zaangażowaniu i dobrej organizacji pani Marii Głowackiej mogli ciekawie spędzić ten dzień.

   Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć prezentację latających i jeżdżących robotów połączoną z wykładem na temat nowoczesnej robotyki. Kto interesował się motoryzacją, mógł zobaczyć nowoczesny ciągnik firmy Mercedes, najnowsze samochody firmy Opel, załadunek samochodu uszkodzonego na pojazd pomocy drogowej. Kolejnym punktem naszego programu było wysłuchanie wykładu pt. „Polska wieprzowina - smak, tradycja i zdrowie”. Po wykładzie była prezentacja wyrobów z mięsa połączona z degustacją, z której skorzystaliśmy. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt ratownictwa chemicznego i dowiedzieć się jakie ma przeznaczenie w konkretnych zagrożeniach. „Kolorowy świat plastiku” to kolejne warsztaty podczas których nasi uczniowie zobaczyli w jaki sposób są wytwarzane wyroby z tworzyw polimerowych tzw. „plastikowych” np. opakowania, pojemniki, elementy samochodów, zabawki oraz na czym polega drukowanie 3D. Ostatnim punktem naszego programu na festiwalu było zwiedzanie laboratorium biotechnologii i laboratorium inżynierii genetycznej.

   Opiekunami wycieczki byli: pani Maria Głowacka, pani Wioleta Niemczyk, pan Andrzej Kuczyński, pan Janusz Graczyk.

czytaj dalej na temat: Bydgoski Festiwal Nauki

Jak nie czytamy, jak czytamy

Utworzono dnia 13.11.2019

  Dzieci, młodzież i nauczyciele naszego zespołu po raz pierwszy wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści spotkali się na boisku szkolnym, aby wspólnie czytać książki. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i podkreślenie znaczenia bibliotek szkolnych dla edukacji czytelniczej. Uczestnicy naszej akcji czytali fragmenty wybranych utworów literackich korzystając zarówno z tradycyjnych książek, jak i smartfonów czy tabletów. Utworzyli również napis: CZYTAMY, aby pokazać swoją czytelniczą aktywność i zainteresować innych tą akcją. (DS.)

czytaj dalej na temat: Jak nie czytamy, jak czytamy

Wizyta w Kalinowskim Zakątku

Utworzono dnia 13.11.2019

   12 czerwca br. klasa Ib  naszego Gimnazjum wraz z wychowawcą wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w Kalinowym Zakątku w miejscowości Rożno Parcele. Uczniowie mieli okazję do skorzystania z jazdy konnej, wspólnego posiłku przy ognisku oraz fotobudki. (MW)

czytaj dalej na temat: Wizyta w Kalinowskim Zakątku

I Kujawski Challenge Translatorski - zdobyliśmy trzecie miejsce

Utworzono dnia 13.11.2019

   7 czerwca br. nasi uczniowie (Aleksandra Niemczyk, Jakub Piekarski, Piotr Balcerak) wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Był to I Kujawski Challenge Translatorski w Zespole Szkół i Placówek im. Władysława Łokietka w Radziejowie. Do konkursu przystąpiło 12 trzyosobowych drużyn z okolicznych miejscowości. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Gratulujemy (MW)

czytaj dalej na temat: I Kujawski Challenge Translatorski - zdobyliśmy trzecie miejsce

Sukces w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego

Utworzono dnia 13.11.2019

   Dnia 3 czerwca 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyło się uroczyste podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

   Laureatką trzeciego miejsca została Martyna Kumor, uczennica klasy Ia za zestaw wierszy, który przygotowała pod kierunkiem pani Haliny Dondalskiej. Nagrodę – tablet – uczennica otrzymała z rąk Prezesa Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.

   Całość uroczystości uświetnił występ młodych artystów oraz pyszny poczęstunek.

czytaj dalej na temat: Sukces w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego

Z wygraną wróciliśmy z Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Utworzono dnia 13.11.2019

  Już po raz czwarty Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddziały w Krakowie i Poznaniu, a także z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny poświęcony etosowi polskiego ziemiaństwa w ostatnich dwóch stuleciach. „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego. 21 kwietnia zakończyły pracę komisje wojewódzkie, wyłaniając finalistów etapu ogólnopolskiego, który został zaplanowany na 2 czerwca. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się Marlena Biernacka w kategorii prac pisemnych, natomiast w kategorii zespołowej za prace multimedialne - Karina Cichowlas, Iza Danielewska i Marta Haziak.

Finał odbył się w Poznaniu, po raz pierwszy poza Krakowem. Etap ogólnopolski konkursu polegał na rozmowie z komisją i obronie przez uczestników (w sumie 82) swych prac. Ogłoszenie wyników nastąpiło w siedzibie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Dla nas ta część konkursu okazała się bardzo radosna. Marlena została laureatką I miejsca za pracę: „Ród Dzierzbickich herbu Topór z Jaranowa - znamienici ludzie pełniący wiele znaczących stanowisk i urzędów nie tylko w swojej małej ojczyźnie, ale również w kraju.” Iza, Karina i Marta wróciły do Bądkowa z tej ogólnopolskiej rywalizacji jako Finalistki. To najlepszy wynik uzyskany przez nasze uczennice, a braliśmy udział już w trzech edycjach i piękne zakończenie pracowitego roku szkolnego.(JN)

czytaj dalej na temat: Z wygraną wróciliśmy z Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego