Bydgoski Festiwal Nauki

Utworzono dnia 13.11.2019

26 maja uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Bydgoskim Festiwalu Nauki, który odbył się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Dzięki zaangażowaniu i dobrej organizacji pani Marii Głowackiej mogli ciekawie spędzić ten dzień.

Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć prezentację latających i jeżdżących robotów połączoną z wykładem na temat nowoczesnej robotyki. Kto interesował się motoryzacją, mógł zobaczyć nowoczesny ciągnik firmy Mercedes, najnowsze samochody firmy Opel, załadunek samochodu uszkodzonego na pojazd pomocy drogowej. Kolejnym punktem naszego programu było wysłuchanie wykładu pt. „Polska wieprzowina - smak, tradycja i zdrowie”. Po wykładzie była prezentacja wyrobów z mięsa połączona z degustacją, z której skorzystaliśmy. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt ratownictwa chemicznego i dowiedzieć się jakie ma przeznaczenie w konkretnych zagrożeniach. „Kolorowy świat plastiku” to kolejne warsztaty podczas których nasi uczniowie zobaczyli w jaki sposób są wytwarzane wyroby z tworzyw polimerowych tzw. „plastikowych” np. opakowania, pojemniki, elementy samochodów, zabawki oraz na czym polega drukowanie 3D. Ostatnim punktem naszego programu na festiwalu było zwiedzanie laboratorium biotechnologii i laboratorium inżynierii genetycznej.

Opiekunami wycieczki byli: pani Maria Głowacka, pani Wioleta Niemczyk, pan Andrzej Kuczyński, pan Janusz Graczyk.