„Książka nas łączy”

Utworzono dnia 15.07.2019

„Książka nas łączy” – pod takim hasłem przebiegały w tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, do których przyłączyła się także Biblioteka Szkolna w Bądkowie. Uczniowie wybrali literackiego króla biblioteki, stworzyli drzewko literackich życzeń, na którym zawiesili serduszka z tytułami swoich ulubionych książek. W Dniu Imienin Biblioteki losowali „numerek szczęścia”, pod którym ukryła się książkowa nagroda, spośród bibliotecznych zbiorów stworzyli wystawkę najładniejszych serii wydawniczych.

Odbyły się także liczne konkursy: na najbardziej rozczytaną klasę października – wygrała  klasa IIb, której wychowawczynią jest p. Dorota Wochna; najlepszymi czytelnikami w klasach I- III zostały: Magdalena Kozłowska i Weronika Nowak, zaś w klasach IV-VII: Wiktoria Marczewska i Roksana Lewandowska. Konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie wygrała Wiktoria Marczewska z kl. IVb.

Małgorzata Bielicka - bibliotekarka