Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2018/2019

AKTUALNOŚCI:

Witamy!

Utworzono dnia 10.05.2019

Witamy na nowej stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. Proszę pamiętać, że nasza nowa strona zaczyna dopiero działać i nie wszystkie zakładki są jeszcze aktywne i funkcjonalne. (dyr.)

Nowy rok szkolny w zakładce aktualności

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 10.07.2019

   W roku szkolnym 2018/2019 W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bądkowie uczyło się 531 dzieci i uczniów, w tym:

  • w przedszkolu – 24 dzieci
  • w oddziałach przedszkolnych – 95 dzieci
  • w klasach I – VIII – 359 uczniów
  • w gimnazjum – 53 uczniów

   Promocję do klas programowo wyższych otrzymali wszyscy uczniowie klas I – VII. Szkołę podstawową ukończyło 41 uczniów, a gimnazjum – 53 uczniów. Na 290 uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum promocję z wyróżnieniem otrzymało – 87 uczniów, w tym 23 absolwentów: 8 absolwentów szkoły podstawowej i 15 absolwentów gimnazjum.

   Najwyższe średnie uzyskały klasy: IVb - 4,67 IVa - 4,46 Vb - 4,56 IIIaG - 4,31. Najwyższą frekwencję miały klasy: IVa - 95,95% VIb - 95,57% IVc - 94,97% IIIbG - 89,64%.

   Uczniowie klas IV – VIII i gimnazjum uzyskali następujące oceny zachowania: wzorowych – 80 (27,6%); bardzo dobrych – 99 (34,1%); dobrych – 94 (32,4%); poprawnych – 16 (5,5%); nieodpowiednich – 1 (0,3%).

Najlepsi absolwenci Szkoły Podstawowej

lp. Nazwisko i imię średnia klasa
1. Zuzanna Przybysz 5,78 VIIIa
2. Junczys Olga 5,22 VIIIa
3. Rosiński Jakub 5,11 VIIIb
4. Brzezińska Natalia 5,06 VIIIa
5. Bartoszek Aleksandra 4,89 VIIIb
6. Lewandowski Marcin 4,89 VIIIb
7. Szafrańska Julia 4,83 VIIIb
8. Promińska Natalia 4,78 VIIIb

 

czytaj dalej na temat: Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Wycieczka do Gdańska

Utworzono dnia 08.07.2019

   W przeddzień zakończenia roku szkolnego klasy: IVb, Vc, Va udały się na szkolną wycieczkę do Gdańska. O zorganizowanie wycieczki poprosiliśmy biuro podróży Klub Podróżnika R3B. Celem wycieczki było poznanie historii Gdańska, zajęcia interaktywne w Muzeum Morskim na wystawie "Ludzie-Statki-Porty" oraz rejs statkiem.

   Wyjechaliśmy z Bądkowa o godzinie 7.00, a już o 10.00 byliśmy w Gdańsku. Na miejscu rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem. Najważniejsze miejsca, które zobaczyliśmy to: Droga Królewska z Katownią, Złotą Bramą, Długi Targ, Ratusz i pomnik Neptuna oraz Dwór Artusa. Zielona Brama zaprowadziła nas nad Motławę, skąd zobaczyliśmy Spichlerze i Żurawia, a ulicą Mariacką z licznymi stoiskami z bursztynem, doszliśmy do Kościoła Mariackiego. Następnie uczestniczyliśmy w interaktywnych zajęciach w Muzeum Morskim na wystawie "Ludzie-Statki-Porty". Tu wycieczkowicze mogli się zrelaksować i pozbyć nadmiaru energii. Było super!!! Zmęczeni, ale zadowoleni zjedliśmy obiad w „harcówce”. Prawie nikt nie marudził przy posiłku.

   Duża atrakcją był rejs statkiem pirackim na Westerplatte. Dzięki uprzejmości pilota uczestnicy wycieczki mogli zamoczyć nogi w naszym polskim morzu. Bałtycka woda była zimna, ale wszyscy w niej brodzili, nawet opiekunowie. Bo jak tu nie zamoczyć nóg będąc nad morzem. Później pani Dorota zapoznała nas z krótką historią Westerplatte. Oddaliśmy przy pomniku hołd bohaterom II wojny światowej.

   Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Bądkowie byliśmy około 21.00. Całą wycieczkę wszystkim dopisywał dobry humor. Zmęczeni ale cali i zdrowi wróciliśmy do naszych domów. Opiekunowie wycieczki to: p. Agnieszka, p. Małgosia, p. Beata. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w organizacji tego wyjazdu (AK).

TRÓJMIASTO - SZTUTOWO – MALBORK

Utworzono dnia 14.07.2019
   W dniach 10 -11.06.2019 roku udaliśmy się z uczniami naszej szkoły na wycieczkę, której zwiedzanie zaczęło się od Gdańskiej Starówki. Zobaczyliśmy tam m.in. Dwór Artusa, Ratusz, Fontannę Neptuna, po czym udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności oraz pod historyczna bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs na półwysep Westerplatte i zwiedzanie wzgórza. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie przespacerowalismy się po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu, była Gdynia. Obejrzeliśmy najsłyniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza oraz okręt wojenny ORP Błyskawica.
   Drugiego dnia wyruszyliśmy do Sztutowa. Niemcy we wrześniu 1939 roku utworzyli tam obóz koncentracyjny Stutthof. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia dokumentalnego filmu o historii powstania obozu, po czym zobaczyliśmy obiekty należące do niego. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Malbork, gdzie zwiedziliśmy jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy – Zamek Krzyżacki.
   W wycieczce uczestniczyło 43 uczniów: 33 z klas gimnazjalnych, pozostała dziesiątka to uczniowie z klas IV, VII, VIII. Opiekunami byli p. M. Kwiatkowska, p. M. Głowacka, p. J. Graczyk, p. M. Werner. (M.G.)

Rodziców kochamy, więc życzenia im składamy!!!

Utworzono dnia 08.07.2019

Z nimi związane są nasze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa,
nasze pierwsze radości, zabawy, troski, marzenia i tęsknoty.
Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to,
że dali nam największy skarb – życie”.

   12 czerwca uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami p. A. Bury i p. L. Bujanowską gościli w szkole swoich rodziców. W podzięce za trud wychowania, opiekę i miłość zaprezentowali piękną inscenizację okazji Dnia Matki i Ojca. Na wyjątkowych gości czekało wiele atrakcji: były wzruszające wiersze, piosenki, humorystyczne scenki z codziennego, rodzinnego życia. Występy małych artystów wywołały na twarzach rodziców uśmiech i łzy wzruszenia. Na zakończenie uroczystości dzieci odśpiewały z serca płynące „100 lat…”, po czym obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi podarunkami.

   Po części artystycznej dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Wspólnie spędzony czas stał się dla dorosłych okazją do miłych rozmów, wymiany doświadczeń, a dla dzieci była to okazja, aby podziękować za trud włożony w codzienne wychowanie. (L.B.)

Wycieczka do parku w Kowalu

Utworzono dnia 14.07.2019

   11 czerwca 2019r. uczniowie klas IV pod opieką A. Krajewskiej, B. Wesołowskiej i E. Junczys odwiedzili znajdującą się przy siedzibie Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu pracownię dydaktyczną.

   W pracowni multimedialnej zapoznali się z przygotowaną przez leśnika, p. Lesława Urbankiewicza prezentacją, która dotyczyła historii parku, jego walorów przyrodniczych i kulturowych. Odbyli też wirtualną (technika 3D) wędrówkę po terenie parku w różnych porach roku. Podczas tej wędrówki poznawali najciekawsze miejsca i atrakcje parku, ucząc się jednocześnie właściwych zachowań w obcowaniu z przyrodą. Wielką atrakcją dla uczniów był pobyt w ogrodzie edukacyjnym „Rycykowy zakątek”. Ogród ten, podzielony na 7 enklaw tematycznych, umożliwił uczniom świetną zabawę i jednocześnie edukację. Dzieci grały na leśnych cymbałach, obserwowały teren przez peryskop, poznały działanie siły odśrodkowej, uczyły się jak schwytać wiatr i w jaki sposób wydobyć zieleń z odpadów, mogły też zmierzyć długość swojego skoku miarą skoku przypisaną różnym zwierzętom. W enklawie „Królewski Gród Kowal” z tablic informacyjnych poznały historię grodu, w którym urodził się Kazimierz Wielki.

   Pobyt w tym ciekawym miejscu zakończył wspólny posiłek ufundowany przez władze parku. Wrócimy na teren parku już we wrześniu, by idąc ścieżką edukacyjną, poznać piękno parku z bliska.(A.K.)