TRÓJMIASTO - SZTUTOWO – MALBORK

Utworzono dnia 14.07.2019
   W dniach 10 -11.06.2019 roku udaliśmy się z uczniami naszej szkoły na wycieczkę, której zwiedzanie zaczęło się od Gdańskiej Starówki. Zobaczyliśmy tam m.in. Dwór Artusa, Ratusz, Fontannę Neptuna, po czym udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności oraz pod historyczna bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs na półwysep Westerplatte i zwiedzanie wzgórza. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie przespacerowalismy się po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu, była Gdynia. Obejrzeliśmy najsłyniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza oraz okręt wojenny ORP Błyskawica.
   Drugiego dnia wyruszyliśmy do Sztutowa. Niemcy we wrześniu 1939 roku utworzyli tam obóz koncentracyjny Stutthof. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia dokumentalnego filmu o historii powstania obozu, po czym zobaczyliśmy obiekty należące do niego. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Malbork, gdzie zwiedziliśmy jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy – Zamek Krzyżacki.
   W wycieczce uczestniczyło 43 uczniów: 33 z klas gimnazjalnych, pozostała dziesiątka to uczniowie z klas IV, VII, VIII. Opiekunami byli p. M. Kwiatkowska, p. M. Głowacka, p. J. Graczyk, p. M. Werner. (M.G.)