Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2018/2019

AKTUALNOŚCI:

Uwaga!!!

Utworzono dnia 15.07.2019

   W dniu 12 czerwca (środa) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole zostaną skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji (środa):

1. 7.30 – 8.00 
2. 8.05 – 8.35 
3. 8.40 – 9.10 
4. 9.15 – 9.45 
5. 9.55 – 10.25 
6. 10.30 – 11.00 
7. 11.10 – 11.40 
8. 11.45 – 12.15

Przyjazdy (środa): 
I kurs - 6.30
II kurs - 7.15
III kurs - 8.00

Odjazdy (środa): 
I kurs - 11.05
II kurs - 11.50
III kurs – 12.35

O czym szumi las?

Utworzono dnia 15.07.2019

   Dnia 25 maja 2019r. uczestnicy zajęć matematyczno – przyrodniczych, realizowanych w ramach projektu unijnego „Nowoczesna edukacja - kluczem do sukcesu” wybrali się wraz z opiekunami p. Anną Krajewską i p. Beatą Wesołowską na wycieczkę do Leśnictwa Lipiny.

   Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez leśniczego - p. Grzegorza Płażewskiego uczniowie poznali różne typy lasów, ich budowę warstwową i cechy charakterystyczne. Uczyli się rozpoznawać rośliny leśne tworzące poszczególne warstwy, obserwowali zwierzęta, podziwiali nory borsucze, jar, miejsca żerowania zwierząt, jaszczurki wygrzewające się na skałach.

   Spacer po lesie zakończył się ogniskiem. Piekąc kiełbaski, uczniowie słuchali ciekawych opowieści leśniczego. W wyśmienitych humorach wrócili do domów. (AK, BW)

Warsztaty czytelnicze

Utworzono dnia 15.07.2019

   Wszyscy uczniowie z klas I – III brali udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez szkolną bibliotekę. Była to kolejna akcja promująca czytelnictwo, bibliotekę i bibliotekarzy w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja 2019 r. Tematem przewodnim zajęć było przysłowie z bajki Adama Mickiewicza „Przyjaciele” – „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.
   Dzieci opowiadały o przyjaźni bohaterów ze znanych baśni i bajek, rozwiązywały zagadki, czytały fragmenty wybranych utworów z podziałem na role lub słuchały tekstów czytanych przez starsze koleżanki z koła czytelniczego. Dzieci wykonały elementy lapbooków - własnych książek o przyjaźni inspirowanych przygodami przyjaciół z Bullerbyn, Śnieżki i Krasnoludków oraz mieszkańców Stumilowego Lasu. Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas młodszych za współpracę. (D.S., M.B.)

EKOplakat wyróżniony

Utworzono dnia 15.07.2019

   Uczniowie klasy IVb przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „EKOplakat – pokazuję jak odpady segreguję” organizowanego przez Fundację Eko Cykl. Naszym zadaniem było przygotowanie zbiorowej pracy plastycznej, czyli plakatu prezentującego zasady segregacji odpadów. Do zrealizowania projektu potrzebne były nie tylko zdolności plastyczne i inwencja twórcza, ale również wiedza z zakresu ekologii. Uczniowie pracowali pod opieką wychowawczyni Beaty Wesołowskiej i nauczycielki przyrody Pani Anny Krajewskiej. W związku z tym, że do Warszawy wysyłaliśmy zdjęcia plakatu, mogliśmy wykonać pracę bardzo dużych rozmiarów. Wiele godzin poświęconych na realizację tego zadania przyczyniło się do integracji uczniów i rodziców.

   Z ogromną radością przyjęliśmy informację o tym, że nasz plakat otrzymał wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu. (B.W.)

Wróciliśmy z Elbląga z nagrodą za I miejsce

Utworzono dnia 15.07.2019

   Od 24 do 26 maja w Elblągu odbywał się Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Naszą szkołę i województwo reprezentowała uczennica klasy Vb Marysia Drążek. Oddział Ziemi Elbląskiej jako organizatorzy tego etapu konkursu – przygotował dla uczestników Zlotu mnóstwo atrakcji. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Starówkę, a wieczorem podczas spotkania inaugurującego miała miejsce promocja „Małych Ojczyzn.” Wszyscy laureaci musieli w krótkim wystąpieniu przedstawić swój region. Marysia choć była jedną z najmłodszych laureatek, o Bądkowie jako cząstce Kujaw i jego wybitnych mieszkańcach zaprezentowała się rewelacyjnie. Następnego dnia dwoma autokarami wyruszyliśmy w podróż po atrakcyjnych miejscach Żuław, aby naocznie przekonać się, co znaczy żyć i mieszkać w depresji. Miądzy innymi byliśmy w Raczkach Elbląskich - w najniższym miejscu w Polsce, odwiedziliśmy Rozgart, Fiszewo, Jezioro Gronowo i Różany. Tę część zwiedzania zakończyliśmy obiadem w „Stodolarni” w miejscowości Oleśno.

   O godzinie 17 w sali konferencyjnej „U św. Ducha” przy Bibliotece Elbląskiej rozpoczęła się najważniejsza i najbardziej emocjonująca część Zlotu – uroczysta gala podsumowująca etap ogólnopolski konkursu i wręczenie nagród, które jury konkursowe przyznało w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie za prace pisemne i multimedialne. Trwało to dość długo zanim nadszedł moment nagrodzenia uczniów szkół podstawowych w kategorii prac multimedialnych, ale jakże miło było usłyszeć… I miejsce w tej kategorii przyznano uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie Marysi Drążek. Oczywiście podziękowania i upominki otrzymał także opiekun, a prywatnie dziadek Marysi – Józef Nowakowski.

   Nasza radość była tym większa, że po raz pierwszy po kilku latach uczestnictwa, a nawet nominacji - laureatem etapu centralnego została uczennica naszej szkoły. W ostatnim dniu organizatorzy zafundowali uczestnikom 6 kilometrową grę terenową – „Tajemnice elbląskiej Bażantarii” – dlatego po powrocie do hotelu tak bardzo smakował obiad, po którym nieco zmęczeni, ale jakże uradowani wróciliśmy do Bądkowa – o co zadbali rodzice.(JN)

Akcja charytatywna

Utworzono dnia 15.07.2019

Ludzi wielkiego serca prosimy
o pomoc dla dzieci
z domu dziecka w Afryce

  • ubrania (mogą być używane w dobrym stanie) letnie typu: t-shirt, spodenki, sukienki, bielizna, klapki, sandały
  • materiały papiernicze, szkolne: plastelina, klej, kredki, ołówki, długopisy, puzzle, zabawki itp. (również mogą być używane, które nam się już nie przydadzą)
  • mleko w proszku dla dzieci, pampersy

Przyniesione dary prosimy składać w gabinecie pedagoga, psychologa a oddziały zerowe w swoich klasach.

Akcja potrwa do 14 czerwca 2019r.

Dziękujemy!