Projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Utworzono dnia 17.11.2020

Uczniowie klasy 1b i 2a w roku szkolnym 2019/2020 realizowali projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów, którego założeniem było zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Projekt podzielony był na trzy moduły: „Fikuśne lekturki spod chmurki", „Zwierzęce lekturki spod chmurki" oraz „Polskie lekturki spod chmurki".

W każdym z modułów wybrana była jedna lektura, do której wykonano co najmniej cztery zadania. Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów. W klasie  zorganizowano kącik czytelniczy i umieszczono w nim plakat Projektu. Uczniowie ulepili z plasteliny Czytusie, które towarzyszyły im w czasie realizacji projektu. Po przeczytaniu lektur dzieci realizowały zaproponowane  zadania: uzupełniły Lekturniki, wykonały zakładki do książek, przygotowały plakaty zachęcające do przeczytania lektur, stworzyły sylwety bohaterów książek,  z pudełek zrobiły legowiska dla pluszaków,  przygotowały portret autora wierszy oraz recytowały wybrane przez siebie utwory.

Realizacja projektu zachęciła uczniów do wypożyczania i czytania książek, udoskonaliła  czytanie i słuchanie ze zrozumieniem oraz wpłynęła na umiejętność współpracy w grupie. Dzieci bardzo chętnie wykonywały poszczególne zadania. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomagali swoim dzieciom realizować zadania z 3 modułu w czasie zajęć zdalnych. (D.W. M.S.)