Rok szkolny 2020/2021

AKTUALNOŚCI:

Msza Święta dziękczynna za rok szkolny 2020/2021

Utworzono dnia 26.10.2021

W kościele parafialnym w Bądkowie 24 czerwca o godz. 16.00 odbyła się Msza Święta dziękczynna za miniony rok szkolny 2020/2021. Dziękując Bogu za otrzymane dary i łaski, ksiądz proboszcz w kazaniu zwrócił się do dzieci i młodzieży: "Kim będziecie w przyszłości? Tylko jeden Bóg wie i wy sami". Nawiązując do postaci św. Jana Chrzciciela - patrona  dnia - wskazał, że przez wytężoną pracę i modlitwę wzrastamy w łasce u Boga i ludzi. Mamy rozwijać otrzymane talenty. Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz podziękował nauczycielom i uczniom za pracę na rzecz parafii oraz życzył bezpiecznych wakacji w przyjaźni z Bogiem. (R.K.)

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 25.06.2021

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Był to już drugi trudny i nietypowy rok pracy ze względu na kolejne fale pandemii.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom i ich dzieciom za całoroczną ciężką pracę i trud oraz zaangażowanie w realizację zadań, które stały przed nami w tym roku szkolnym. Wiemy jak wiele wysiłku kosztowało Państwa poradzenie sobie z wyzwaniami zdalnej edukacji.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Wykorzystajmy ten czas, aby uzupełnić siły i energię na nowy rok szkolny. Dbając o nasze wspólne dobro, za Ministerstwem Edukacji i Nauki, zachęcamy uczniów, którzy ukończyli 12. rok życia do szczepień przeciwko COVID-19.

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie mógł być realizowany w tradycyjny sposób. Słuchając wypowiedzi uczniów w trakcie zakończenia roku szkolnego, dochodzimy do wniosku, że wszyscy tego bardzo pragną.

Dyrektor i Panie Wicedyrektor

Więcej zdjęć wkrótce

Liga zadaniowa

Utworzono dnia 25.10.2021

Liga zadaniowa, to konkurs matematyczny, w którym uczniowie muszą trzykrotnie zmierzyć się z zestawem sześciu zadań. Przygotowania w tym roku były utrudnione ze względu na nauczanie zdalne. Spotkania konkursowe odbywały się u nas w szkole 26 listopada, 11 lutego i 21 kwietnia. Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów z klasy 6b. Po tych trzech spotkaniach okazało się, że Maja Nowak zdobyła III miejsce, a Kinga Mendel i Alan Kostański wyróżnienia. Gratulujemy naszym młodym matematykom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku. (B.W.)

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI z przyrody

Utworzono dnia 25.10.2021

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI z przyrody. Zakres tematyczny – PANDA obejmował następujące zagadnienia: 1. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 2. Ja i moje ciało. 3. Ja i moje otoczenie. 4. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 5. Środowisko antropogeniczne i krajobraz najbliższej okolicy szkoły.

W województwie kujawsko-pomorskim udział w konkursie z przyrody brało 280 uczniów klas czwartych, w tym 14 osób z naszej szkoły. Na dyplom wyróżnienia zapracowali sobie uczniowie klasy 4b: Oliwia Moraczewska zajmując 7 miejsce;  Adam Piotrowski zajmując 9 miejsce.

Pozostali uczniowie uzyskali Dyplomy Uznania: Julia Chmielewska klasa 4a, Szymon Andrusiak klasa 4b, Nikola Ciesielska klasa 4b, Aleksandra Lasota klasa 4b, Kajetan Grzegórski klasa 4b, Aleksandra Matuszewska klasa 4a, Oliwia Ochocińska klasa 4b, Filip Balcerak klasa 4b, Filip Cichała klasa 4b, Maja Reszyc klasa 4b, Julia Małkowska klasa 4b, Tomasz Hyży klasa 4b, Bartosz Malinowski kl. 4a, Jakub Majewski kl. 4a

Wszystkim uczestnikom dziękuję za podjęty trud przygotowań do konkursu na dodatkowych zajęciach „Szkolnego Koła Miłośników Przyrody” oraz gratuluję otrzymanych wyników, zachęcając do udziału w konkursach przedmiotowych w następnych latach. (A.D.)

Konkurs " Leon", Olimpiada "Olimpusek"

Utworzono dnia 25.10.2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 brali udział w dwóch ogólnopolskich konkursach przedmiotowych w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.  Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności z edukacji matematycznej oraz sprawności zintegrowanych. Poprzez udział w konkursach dzieci rozwijają samodzielność, twórczość, logiczne myślenie oraz odkrywają swoje talenty. Jednym z nich był Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon". Uczniowie z klas 1-3 uzyskali 20 tytułów laureata.

EDUKACJA MATEMATYCZNA:
Klasy pierwsze: Nina Kowalska, Antek Nowak, Wiktoria Biernacka , Aleksander Przybysz, Mateusz Wochna, Lena Pawlak, Zuzanna Drążkowska, Kacper Klażyński, Oliwia Zaremba, Wiktoria Kwiatkowska.
Klasy drugie: Tymon Piński, Amelia Piasecka.
Klasy trzecie: Wojciech Lewandowski, Filip Patyk, Karol Centkowski, Fabian Grzegórski, Julia Kretkowska, Wojciech Stencel.

SPRAWNOŚCI ZINTEGROWANE:
Klasy drugie: Tymon Piński
Klasy trzecie: Wojciech Lewandowski
Kolejnym konkursem była Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek" w której brało udział 29 uczniów klas 2-3. Tytuł laureata zdobyło 8 dzieci.

SPRAWNOŚCI ZINTEGROWANE:
Klasy drugie: Amelia Piasecka, Tymon Piński, Jan Stangreciak, Zuzanna Stępkowska.
Klasy trzecie: Szymon Podlewski, Marcel Piekarski, Wojciech Lewandowski, Filip Patyk,.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (M.A, D.W)

Laureaci konkursu o św. Józefie

Utworzono dnia 25.10.2021

23   czerwca   w   szkole   podstawowej im.  św.  Józefa  Sáncheza  del  Río   w   Siniarzewie rozstrzygnięto  konkurs  plastyczny  „Święty Józef-opiekun  rodzin”.  Celem  konkursu  było przybliżenie  postaci  św.  Józefa. Prace  konkursowe  były oceniane  w  czterech  kategoriach wiekowych: przedszkolnej, klas I-III, IV-V i VI-VIII. ​Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowienaszej szkoły:

Miłosz Możdżeń 1 miejsce(kl.IV –V)
Agata Szczupakowska  2 miejsce(kl.IV –V)
Adam Wiśniewski 3 miejsce(kl.IV –V)
Marcel Bartoszek 2 miejsce (kl.VI –VIII)

Wszystkim uczestnikom   konkursu   serdeczniedziękujemy  i  życzymy sukcesów  w przyszłości.(B.Ć. i R.K.)