Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2020/2021

AKTUALNOŚCI:

Kangur Matematyczny

Utworzono dnia 22.10.2021

   

   Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Tak było również  w tym roku szkolnym. Pomimo długich miesięcy zdalnej nauki 22 kwietnia w szkole 40 uczniów z klas II – VIII przystąpiło do rozwiązywania konkursowych zadań w swoich kategoriach wiekowych.

   Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki konkursu:

- w  kategorii „Maluch” (klasy III i IV) wyróżnienie otrzymał Marcel Piekarski – uczeń kl. IIIa,
- w kategorii „Beniamin” (klasy V i VI) wyróżnienie  otrzymał Adam Wiśniewski – uczeń kl. Va,
- w kategorii „Kadet” (klasy VII i VIII) wyróżnienie otrzymała Michalina Kudlińska – uczennica kl. VIIIa.

   Wyróżnionym uczniom gratulujemy! (LŁ)

Nasze sukcesy literackie

Utworzono dnia 22.10.2021

  

   Warto wzbogacać swą wyobraźnię i tworzyć wiersze oraz opowiadania, o czym przekonali się nie po raz pierwszy uczniowie klasy Va – Julia Pietrzak i Michał Kiciński. Wzięli oni udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaśle.

   W tegorocznej edycji tego konkursu 337 uczniów nadesłało 506 wierszy i 245 tekstów prozatorskich. W grupie klas IV – VI w kategorii opowiadania I miejsce zdobyła  Julia, natomiast w kategorii – wiersze Michał znalazł się w gronie uczniów wyróżnionych. W nagrodę uczniowie, ich opiekunka literacka – pani Halina Dondalska oraz dyrektor szkoły otrzymali książki z utworami laureatów.
Miło jest czytać w zbiorku własne utwory. Julce i Michałowi gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów. (H.D.)

Ognisko muzyczne - zakończenie roku

Utworzono dnia 22.10.2021

   Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego nastąpiło zakończenie kolejnego roku nauki gry na instrumentach prowadzonej w ramach Ogniska Muzycznego w naszej szkole. Podsumowaniem pracy uczniów było spotkanie, w czasie którego mogliśmy doceniać talent i pracowitość uczniów. Gratulujemy dzieciom postępów w nauce, pracowitości i gorliwości w działaniu. Wszystkim życzymy pięknych i radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! (I. L.-P.)

Bitwa na głosy

Utworzono dnia 22.10.2021

   25 lutego 2021 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Bitwa na głosy”. Celem konkursu było upowszechnienie kultury muzycznej wśród młodzieży, umożliwianie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych, promocja talentów i motywowanie artystów do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

   Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Natalia Banasiak. Jury oceniając umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację utworu, umuzykalnienie oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie postanowiło przyznać Natalii  trzecie miejsce w kategorii - uczniowie klas 4-6. Cieszymy się z wyniku Natalki i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. (I.L-P.)

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 25.06.2021

   Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Był to już drugi trudny i nietypowy rok pracy ze względu na kolejne fale pandemii.

   Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom i ich dzieciom za całoroczną ciężką pracę i trud oraz zaangażowanie w realizację zadań, które stały przed nami w tym roku szkolnym. Wiemy jak wiele wysiłku kosztowało Państwa poradzenie sobie z wyzwaniami zdalnej edukacji.

   Życzymy bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Wykorzystajmy ten czas, aby uzupełnić siły i energię na nowy rok szkolny. Dbając o nasze wspólne dobro, za Ministerstwem Edukacji i Nauki, zachęcamy uczniów, którzy ukończyli 12. rok życia do szczepień przeciwko COVID-19.

   Mamy nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie mógł być realizowany w tradycyjny sposób. Słuchając wypowiedzi uczniów w trakcie zakończenia roku szkolnego, dochodzimy do wniosku, że wszyscy tego bardzo pragną.

Dyrektor i Panie Wicedyrektor

Więcej zdjęć wkrótce

Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

Utworzono dnia 22.10.2021

   Dnia 08.06. 2021r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę oraz skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). Jedną z niespodzianek, która autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka, nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie. Chętni uczniowie otrzymają od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją.

   Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka została wyposażona we wszystkie 10 części przygód kota Cukierka. Zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka!(I.L-P.)