Nasze sukcesy literackie

Utworzono dnia 22.10.2021

Warto wzbogacać swą wyobraźnię i tworzyć wiersze oraz opowiadania, o czym przekonali się nie po raz pierwszy uczniowie klasy Va – Julia Pietrzak i Michał Kiciński. Wzięli oni udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaśle.

W tegorocznej edycji tego konkursu 337 uczniów nadesłało 506 wierszy i 245 tekstów prozatorskich. W grupie klas IV – VI w kategorii opowiadania I miejsce zdobyła  Julia, natomiast w kategorii – wiersze Michał znalazł się w gronie uczniów wyróżnionych. W nagrodę uczniowie, ich opiekunka literacka – pani Halina Dondalska oraz dyrektor szkoły otrzymali książki z utworami laureatów.
Miło jest czytać w zbiorku własne utwory. Julce i Michałowi gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów. (H.D.)