Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

Utworzono dnia 22.10.2021

Dnia 08.06. 2021r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę oraz skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). Jedną z niespodzianek, która autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka, nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie. Chętni uczniowie otrzymają od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją.

Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka została wyposażona we wszystkie 10 części przygód kota Cukierka. Zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka!(I.L-P.)