Rok szkolny 2020/2021

Czwartek (24.06.2021r.)

16.00 - Msza święta dziękczynna za łaski otrzymane w roku szkolnym 2020/21

Piątek (25.06.2021r)

Z uwagi na obowiązujące w dalszym ciągu nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz przewidywanymi na dzień 25 czerwca opadami deszczu zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się wewnątrz budynku według następującego porządku:

1. przedszkole i oddziały przedszkolne – godz. 9.00
  • dzieci z Przedszkola i oddziałów 0A; 0C; 0E wchodzą do szkoły od strony przedszkola i udają się do swoich sal,
  • grupy 0B; 0D, wchodzą wejściem głównym, oddział 0B udaje się do świetlicy szkolnej, natomiast oddział 0D – do sali nr 8.
  1. klasy 1 - 4 – godz. 9.00
  • uczniowie klas 1-3 wchodzą do szkoły wejściem od strony parkingu, natomiast uczniowie klas 4 wejściem głównym, udają się do swoich sal,
  1. klasy 5 - 8 – godz.10.00
  • uczniowie klasy 7c wchodzą do szkoły wejściem głównym i udają się do swojej sali, uczniowie pozostałych klas udają się do swoich sal wchodząc wejściem od strony parku.

Zgodnie z wytycznymi epidemicznymi na teren szkoły wchodzą tylko dzieci i uczniowie (bez rodziców, opiekunów). Wyjątkiem są dzieci i uczniowie, którzy wymagają stałej opieki osoby dorosłej podczas przemieszczenia się oraz zaproszeni goście.

W częściach wspólnych obowiązują maseczki.

Harmonogram dowozów:

• przyjazdy

8.10 – oddziały przedszkolne, klasy 1-4 ,

9.10 – klasy 5-8 .

• odjazdy

10.10 - oddziały przedszkolne i klasy 1-4

11.20 - klasy 5-8

Kangur Matematyczny

Utworzono dnia 22.10.2021

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Tak było również  w tym roku szkolnym. Pomimo długich miesięcy zdalnej nauki 22 kwietnia w szkole 40 uczniów z klas II – VIII przystąpiło do rozwiązywania konkursowych zadań w swoich kategoriach wiekowych.

Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki konkursu:

- w  kategorii „Maluch” (klasy III i IV) wyróżnienie otrzymał Marcel Piekarski – uczeń kl. IIIa,
- w kategorii „Beniamin” (klasy V i VI) wyróżnienie  otrzymał Adam Wiśniewski – uczeń kl. Va,
- w kategorii „Kadet” (klasy VII i VIII) wyróżnienie otrzymała Michalina Kudlińska – uczennica kl. VIIIa.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy! (LŁ)

Nasze sukcesy literackie

Utworzono dnia 22.10.2021

Warto wzbogacać swą wyobraźnię i tworzyć wiersze oraz opowiadania, o czym przekonali się nie po raz pierwszy uczniowie klasy Va – Julia Pietrzak i Michał Kiciński. Wzięli oni udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaśle.

W tegorocznej edycji tego konkursu 337 uczniów nadesłało 506 wierszy i 245 tekstów prozatorskich. W grupie klas IV – VI w kategorii opowiadania I miejsce zdobyła  Julia, natomiast w kategorii – wiersze Michał znalazł się w gronie uczniów wyróżnionych. W nagrodę uczniowie, ich opiekunka literacka – pani Halina Dondalska oraz dyrektor szkoły otrzymali książki z utworami laureatów.
Miło jest czytać w zbiorku własne utwory. Julce i Michałowi gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów. (H.D.)

Ognisko muzyczne - zakończenie roku

Utworzono dnia 22.10.2021

Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego nastąpiło zakończenie kolejnego roku nauki gry na instrumentach prowadzonej w ramach Ogniska Muzycznego w naszej szkole. Podsumowaniem pracy uczniów było spotkanie, w czasie którego mogliśmy doceniać talent i pracowitość uczniów. Gratulujemy dzieciom postępów w nauce, pracowitości i gorliwości w działaniu. Wszystkim życzymy pięknych i radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! (I. L.-P.)

Bitwa na głosy

Utworzono dnia 22.10.2021

25 lutego 2021 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Bitwa na głosy”. Celem konkursu było upowszechnienie kultury muzycznej wśród młodzieży, umożliwianie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych, promocja talentów i motywowanie artystów do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Natalia Banasiak. Jury oceniając umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację utworu, umuzykalnienie oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie postanowiło przyznać Natalii  trzecie miejsce w kategorii - uczniowie klas 4-6. Cieszymy się z wyniku Natalki i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. (I.L-P.)

Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

Utworzono dnia 22.10.2021

Dnia 08.06. 2021r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę oraz skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). Jedną z niespodzianek, która autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka, nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie. Chętni uczniowie otrzymają od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją.

Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka została wyposażona we wszystkie 10 części przygód kota Cukierka. Zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka!(I.L-P.)