Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Rok szkolny 2021/2022

AKTUALNOŚCI:

Wykaz podręcznków obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023

Utworzono dnia 11.08.2022

Zamieszczamy poniżej w załącznikach, wykaz podręcznków obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie.

zalączniki po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Wykaz podręcznków obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023

Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 02.08.2022

   W roku szkolnym 2021/2022 w szkole zajęcia odbywały się w 24 oddziałach, w tym: Przedszkole Samorządowe – 1 oddział; Oddziały przedszkolne – 5 oddziałów; Szkoła Podstawowa – 18 klas. Do szkoły uczęszczało według danych na koniec czerwca 477 dzieci i uczniów w tym:

  • 356 (na dzień 30 września 347) uczniów w klasach ogólnodostępnych, (40 uczniów do klas pierwszych, 40 uczniów do klas drugich, 39 uczniów do klas trzecich, 39 uczniów do klas czwartych, 43 uczniów do klas piątych, 41 uczniów do klas szóstych, 57 uczniów do klas siódmych, 57 uczniów do klas ósmych),
  • 105 (na dzień 30 września 105) dzieci w oddziałach przedszkolnych,
  • 16 (na dzień 30 września 15) dzieci w przedszkolu.

   Nauczaniem indywidualnym objętych było 3 uczniów, zindywidualizowaną ścieżkę kształcenia realizowało 7 uczniów.

   Promowanych do klasy programowo wyższej w klasach I-VII było – dwustu dziewięćdziesięciu sześciu uczniów, z przedłużeniem okresu nauki - troje uczniów. Szkołę Podstawową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym ukończyło pięćdziesięciu siedmiu uczniów.

Więcej informacji i zdjęcia po kliknięciu czytaj dalej

czytaj dalej na temat: Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022

Wycieczka do Torunia

Utworzono dnia 01.08.2022

   W czerwcu uczniowie klas pierwszych byli na całodniowej wycieczce w Toruniu. Pobyt w mieście Kopernika rozpoczął się od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie dzieci pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznały rytuały związane z wypiekaniem piernika, miały okazję własnoręcznie przygotować ciasto, z którego później wypieczono toruńskie specjały i obserwować dekorowanie pierników przez artystkę malarkę. Po muzealnych zajęciach uczniowie spacerowali po Starówce, zwiedzali ciekawe i charakterystyczne miejsca Torunia, a na koniec uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ogrodzie zoobotanicznym, gdzie mogli zobaczyć rzadko spotykane zwierzęta. Był również czas na posiłek, lody i zakup pamiątek. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. (M.S.)

Wyróżnienia w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej

Utworzono dnia 01.08.2022

  

   Po raz kolejny uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej - w konkursie plastycznym „Plastuś”. Mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na podany temat: zakładka do książki, maska karnawałowa, pocztówka lub akwarium. Wśród uczniów klas pierwszych wyróżnienie i tytuł „Orła plastycznego” zdobyły uczennice: Amelia Więckowska (kl. 1A), Zofia Gapska (kl. 1B) i Wiktoria Trawińska (kl. 1B). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do udziału w konkursach wszystkich uczniów. (M.S.)

"Europa i ja" - projekt edukacyjny

Utworzono dnia 27.07.2022

   W drugim semestrze uczniowie klas 1-3 realizowali kolejne zagadnienia z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Europa i ja". Poszczególne zadania do wykonania w kolejnych miesiącach to: poznanie zwierząt żyjących w wybranym kraju, przygotowanie typowej potrawy, zapoznanie dzieci z charakterystycznym tańcem lub muzyką oraz przedstawienie zabaw dzieci mieszkających w danym państwie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w realizacji zadań, angażowali się w poznawanie wybranego kraju. Poprzez udział w projekcie dzieci zdobyły nowe doświadczenia, rozwinęły zainteresowania, wypromowały swoją szkolną placówkę i przede wszystkim świetnie się bawiły.

   Po zrealizowaniu wszystkich zadań, które wykonywane były od października do maja uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. (D.W, M.S.)

Udział w projekcie powszechnej nauki pływania –„Umiem pływać"

Utworzono dnia 27.07.2022

   Od kwietnia do końca czerwca 2022r. uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w projekcie pod nazwą „Umiem pływać”. „Umiem pływać” to jeden z Programów Sportu Powszechnego współfinansowanych przez samorząd województwa we współpracy z lokalnymi samorządami. Realizacją projektu zajmuje sie Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Jego celem jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Uczniowie, którzy brali w nim udział uczestniczyli w 20-godzinnych zajęciach pływania, które były realizowane podczas 10 wyjazdów do Pływalni „Plusk” w Radziejowie. Dzieci, podczas zajęć pływania, zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą.

   Spotkania odbywały się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów oraz opiekunów. Udział w projekcie sprawił, że uczniowie mieli szansę rozwinąć podstawowe umiejętności pływackie i nauczyć się pływać. Z pewnością udział w projekcie będzie mile wspominany przez dzieci. (M.S.; M.S.)