Wycieczka do Torunia

Utworzono dnia 01.08.2022

W czerwcu uczniowie klas pierwszych byli na całodniowej wycieczce w Toruniu. Pobyt w mieście Kopernika rozpoczął się od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie dzieci pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznały rytuały związane z wypiekaniem piernika, miały okazję własnoręcznie przygotować ciasto, z którego później wypieczono toruńskie specjały i obserwować dekorowanie pierników przez artystkę malarkę. Po muzealnych zajęciach uczniowie spacerowali po Starówce, zwiedzali ciekawe i charakterystyczne miejsca Torunia, a na koniec uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ogrodzie zoobotanicznym, gdzie mogli zobaczyć rzadko spotykane zwierzęta. Był również czas na posiłek, lody i zakup pamiątek. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. (M.S.)