AKTUALNOŚCI:

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Jak uszczypnie, będzie znak"

Utworzono dnia 15.07.2022

Pierwszego marca, w rocznicę urodzin Ani Szewczyk-Konefał Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu zaprosiła uczniów klas VI-VII szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do uczestnictwa w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Jak uszczypnie, będzie znak".

Nasi uczniowie, pod kierunkiem p. Natalii Krzesiak, również postanowili spróbować swoich sił i się opłaciło.  Najmłodszym laureatem został Adam Wiśniewski (kl.6a). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (N.K.)

„Dnia Ziemi” w naszej szkole

Utworzono dnia 15.07.2022

Wydarzenia związane z obchodami „Dnia Ziemi” w naszej szkole miały charakter długoterminowy. Rozpoczęły się już 22 kwietnia, kiedy to chętne dzieci ubrały się na zielono aby uczcić ten dzień. Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, to zbiór wydarzeń prowadzonych corocznie wiosną. Ich celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: Zainwestujmy w naszą planetę.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji (po kliknięciu na obrazek), a wszystkim uczestnikom konkursów, dziękuję za udział i zapraszam na kolejne wyzwania w przyszłym roku szkolnym. (A.D.)

III Ogólnopolski Konkurs KRUS

Utworzono dnia 15.07.2022

Kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w III Ogólnopolskim Konkursie KRUS dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” i miała na celu popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych.

Laureatem etapu wojewódzkiego został Mateusz Banasiak (kl.4b), który w swojej rymowance nie tylko wykazał się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, ale również odkrył swój talent poetycki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (N.K.)

Liga zadaniowa

Utworzono dnia 15.07.2022

W tym roku szkolnym uczniowie klas szóstych i siódmych lubiący mierzyć się z trudnymi wyzwaniami matematycznymi uczestniczyli w  Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „Liga Zadaniowa”,  który jest organizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego.

W czasie trzech spotkań etapu rejonowego (w listopadzie, lutym i kwietniu) uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe i gromadzili punkty. Teraz przyszedł czas podsumowania. Z radością  przyjmujemy wiadomość, że II miejsce zdobył uczeń  klasy 6a – Adam Wiśniewski, a wyróżnienie uczennica klasy 7 b – Maja Nowak. Gratulujemy sukcesów! (L.Ł)

Kangur matematyczny

Utworzono dnia 15.07.2022

17 marca odbyła się dwudziesta ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2022”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach oraz technikach i cieszy się dużą popularnością, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. W naszej szkole przystąpiło do konkursu 53 uczniów z klas  II - VIII. Odbył się on w czterech  kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Dnia 23 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu:

• w kategorii „Żaczek” (klasa 2) wyróżnienie otrzymali Nina Kowalska i Mateusz Wochna – uczniowie klasy 2a,
  • w  kategorii „Maluch” (klasy 3 i 4) wyróżnienie otrzymali Amelia Piasecka – uczennica klasy 3a, Marcel Piekarski i Wojciech Lewandowski  – uczniowie  klasy 4a,
  • w kategorii „Beniamin” (klasy 5 i 6) wyróżnienie  otrzymali Miłosz Możdżeń, Adam Wiśniewski i Bartłomiej Baranowski –  uczniowie klasy 6a.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i zbiorki  z zadaniami, a od szkolnej społeczności duuuże brawa. Wszystkim wyróżnionym uczniom -  gratulujemy! (L.Ł.)

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI z przyrody

Utworzono dnia 13.07.2022

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI z przyrody. Zakres tematyczny – PANDA obejmował następujące zagadnienia: Zakres treści programowych z I etapu kształcenia. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. Ja i moje ciało. Ja i moje otoczenie. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. Środowisko antropogeniczne i krajobraz najbliższej okolicy szkoły.

W województwie kujawsko-pomorskim w konkursie z przyrody brało udział 601 uczniów klas czwartych, w tym 21 osób z naszej szkoły, byli to: Wojciech Lewandowski, Marcel Piekarski, Lilianna Grzanka, Wiktor Pikulski, Zofia Borkowska, Martyna Kłonowska, Jakub Sidorowicz, Maja Bączkowska, Natalia Jankowska, Zuzanna Prentnicka, Lena Piotrowska, Mateusz Banasiak, Dominika Kotowska, Martyna Puchalska, Wojciech Stencel, Ewa Mietlicka, Julia Kretkowska, Martyna Czajkowska, Bartosz Cichocki, Natalia Woźniak, Klaudia Roszak.

Wojciech Lewandowski otrzymał dyplom wyróżnienia za zajęcie 9 miejsca – Wojtkowi gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom dziękuję za podjęty trud przygotowań do konkursu oraz gratuluję otrzymanych wyników, jednocześnie zachęcam do udziału w konkursach przedmiotowych w następnych latach. (A.D.)