1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Utworzono dnia 26.04.2022

„Przyjdzie zwycięstwo…
 Jeszcze Polska nie zginęła!”

Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Bohaterów Niezłomnych. Dzień ten został upamiętniony również w naszej społeczności szkolnej. Nauczycielki historii zorganizowały szkolny konkurs historyczny pt. „1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów współczesną historią, poznanie patriotów, często bardzo młodych, którzy nie poddali się władzy komunistycznej i zapłacili najwyższą cenę - stracili życie. Uczniowie przygotowali prace o wybranych bohaterach. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 6-8. Prace zostały nagrodzone ocenami celującymi z historii oraz dodatnimi punktami z zachowania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. (B.W., M.B)

1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI

Utworzono dnia 26.04.2022, 09:16