Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie

Akcja „Jabłko czy cytrynka?”

Utworzono dnia 28.05.2024

   Aleksandrowscy policjanci wspólnie z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie po raz drugi przeprowadzili działania prewencyjno – edukacyjne pod nazwą „Jabłko czy cytrynka”. Celem akcji było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających wpływ na poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

   Kierowcy,  którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego, otrzymywali od uczniów słodkie jabłka, natomiast kierowcy, którzy  popełnili wykroczenia, zostali pouczeni przez policjantów i wyjątkowo zamiast mandatu, musieli z uśmiechem na ustach zjeść plasterek cytryny. Niestety, 6 kierowców otrzymało od uczniów „cytrynowy mandat” a tylko 1 kierowca jabłko.

   Po akcji uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w pogadance dotyczącej bezpieczeństwa w czasie wakacji. Podczas prelekcji przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas pobytu w domu, nad wodą, w górach, st. asp. Marta Białkowska-Błachowicz zwróciła również szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z braku ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Aleksandrowie Kujawskim za owocną współpracę. (A.F.)

Akcja „Jabłko czy cytrynka?”

Utworzono dnia 31.05.2024, 10:15