Akcja „Sprzątanie świata – Polska”

Utworzono dnia 03.10.2022

Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska” – ogólnopolskim działaniu na rzecz poszanowania środowiska. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i sprzątali okoliczne tereny. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, z dużym zaangażowaniem zabrali się do działania. Zbierali odpady wokół szkoły, w parku, na placach zabaw i okolicznych terenach.

Przystąpienie do akcji miało na celu uświadamianie już w młodszym wieku szkolnym, jak ważne jest dbanie o środowisko, podejmowanie działań na rzecz jego ochrony i zmiana nawyków, co w  konsekwencji doprowadzi to ograniczenia zużycia i niszczenia środowiska.

Zamierzamy przystąpić do kolejnej edycji w następnym roku szkolnym. Liczymy na rozszerzenie akcji, przyłączenie się innych klas i wspólne działanie dla dobra środowiska naturalnego. (M.S.; M.S.)

Akcja „Sprzątanie świata – Polska”

Utworzono dnia 03.10.2022, 13:46